0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Google Forms - від простого до найпростішого

Поділіться
Зміст

  Дітище Бріна і Пейджа — це вже давно не просто пошукова система, а ціле джерело онлайн-продуктів, кожен з яких робить життя користувачів зручнішим. Більше 20 років «загуглити» — класика видобутку інформації у вебпросторі, а ось у зборі даних у зручному для користувача форматі опитування, голосування чи форми зворотного зв'язку немає рівних сервісу Google Forms.

  що таке гугл форми

  Все, що вам потрібно, — діючий акаунт Google. А якщо ще й раніше ви мали справу з інструментами Google-документів, то труднощів із освоєнням форм точно не виникне.

  Що таке Google форми?

  Google Forms — це один із безкоштовних онлайн-редакторів документів, що входить до зіркового складу вебпакета Google.

  Доступ до функціоналу, як і в суміжних продуктах компанії, відкритий для зареєстрованих користувачів.

  Можливості Google Forms

  Незважаючи на те, що сервіс безкоштовний, власники наділили його широким спектром опцій. Google форми — це створення чогось більшого, ніж просто опитування. Розглянемо кілька прикладів використання ресурсу практично.

  Організація зустрічей/заходів. Де зберемося, що їстимемо, кого слухатимемо, чи прийдете ви взагалі? Будь-яка офіційна подія з діловими партнерами або зустріч однокласників — ресурси Google Forms зберуть усі дані, необхідні для їхньої організації.

  Перевірте, що вони знають. Давно не тестували своїх підопічних? Чи потрібно провести фінальний зріз знань для студентів курсу? Легко. Створюйте питання, вказуйте час проведення тесту, коректні варіанти відповідей та кількість балів за кожну вірну. Сервіс Google Forms — зручний спосіб збирання та перегляду результатів роботи, зробленої учнями.

  «Ваша думка важлива для нас». Плануєте запуск нової промокампанії та потребуєте оцінки фокус-групи? Потрібен відгук щодо якості обслуговування? Використовуйте потенціал Google форми, щоб дізнатися, що саме з погляду опитуваних респондентів було не так.

  Вибір кандидатів. Шукаєте в команду досвідченого маркетолога 70 левела? Створюйте форму-опитувач для претендента на вакансію і порівнюйте отримані відповіді для вибору тієї самої ланки, якої бракує, — зірки відділу реклами.

  Оформлення замовлень. Вибудовуйте форму зворотного зв'язку для збору даних за онлайн-заявками клієнтів — тут і побажання щодо доставки, і вибір розмірної сітки, і опис бажаного фасону, кольору.

  Збір інформації про цільову аудиторію. Запропонуйте підписникам поділитися інформацією про свої уподобання, смаки та побажання.

  «П'ять хвилин вашої уваги обмінюємо на 5% знижки на наступне замовлення! Посилання у профілі» — отримуйте цінні дані про портрет клієнта у зручному форматі.

  Переваги Google форм

  Ціна. Як говорила тітонька Сова: «Без - кош - тов - но, тобто задарма». Саме таку ціну ви сплачуєте за використання цього ресурсу. Що може бути приємнішим?

  Можливості. Гугл форми — незамінний помічник у роботі маркетолога. Його можливості є перевагами (від організації роботи всередині команди до взаємодії з клієнтом та отримання цінного фідбека ззовні).

  Легкість у використанні:

  • простий алгоритм роботи;
  • можливість налаштування дизайну шаблонів «під себе»;
  • редагування форм з будь-якого виду пристроїв без втрати функціональності — працюй з мобільного;
  • подання статистичних даних за результатами проведених опитувань у вигляді таблиць та графіків.

  Крім того, інформація легко експортується до суміжних сервісів Google-групи для подальшої обробки останньої.

  Як створити Google форму?

  Крок номер 1 — увійдіть до облікового запису Google.

  Натиснувши піктограму «Додатки Google», виберіть зі списку «Форми».

  Як створити Гугл форму

  Способи створення Google форм

  У діалоговому вікні є можливість ознайомитися з переліком стандартних шаблонів, що є в наявності (просто клацніть на іконку з галереї, що сподобалася), або перейдіть до створення форми на свій особистий розсуд (ви точно не пропустите величезний знак «+», що закликає до дії).

  Способи створення Google форм

  Шаблони Google Forms

  При складанні опитувальника користувачем самостійно Google відкриває для нього ще більше можливостей для польоту фантазії та налаштування форми в бажаному вигляді.

  У вікні:

  • задаємо ім'я форми;
  • додаємо опис;
  • вказуємо питання (у необхідній кількості), міняємо їх місцями;
  • додаємо варіанти відповідей та систему оцінювання;
  • доповнюємо питання зображенням (за бажання його можна відразу відформатувати);
  • вибираємо формат запитання/відповіді.

  Ось і всі нескладні дії, необхідні для створення опитувальника.

  Вікно створення форми

  Вікно створення форми

  Типи запитань у Google Forms

  Головним елементом будь-якого опитування є, звісно, питання. Для кращого розуміння розглянемо окремо кожен підвид із переліку, що надається сервісом.

  Типи запитань у Google Forms

  Рядок вибору типу питання з переліку

  Текст (рядок) та текст (абзац). Варіанти питання з відповіддю у вільній формі (короткі та розгорнуті). Надайте відповідачу можливість висловити свої думки, побажання, описати враження та заперечення. При цьому для даного типу питання може бути заданий певний формат відповіді (як і сама відповідь). Наприклад, при запиті адреси електронної пошти введене користувачем текстове значення перевірятиметься на коректність. Система не прийме відповіді у разі введення чого-небудь, крім того самого запитуваного формату email.

  Варіанти питання з відповіддю у вільній формі

  Створення питання типу «Текст (рядок)»

  Неприпустиме значення ел. адреси

  Неприпустиме значення ел. адреси

  Один зі списку. Питання з єдиним вірним варіантом відповіді.

  Питання типу «Один із списку»

  Питання типу «Один із списку»

  Декілька зі списку. Даєте вибір користувачеві: один або більше пунктів із наданих.

  Питання типу «Кілька зі списку»

  Питання типу «Кілька зі списку»

  Список, що розкривається. У тому випадку, якщо варіацій занадто багато, структуруйте весь перелік у випадаючий список.

  Завантаження файлів. Файл, який використовується як відповідь на запитання. Вкажіть розширені налаштування: допустимий тип, розмір та кількість.

  Питання типу «Завантаження файлів»

  Питання типу «Завантаження файлів»

  Шкала. «Оцініть якість послуг від 1 до 5, де 1дуже погано, а 5чудово». Є необхідність побудови рейтингу.

  Під час створення питання типу «Шкала» вкажіть кількість елементів градації: мінімальне значення — 0, максимальне — 10. Підпис першого та крайнього елементів не є обов'язковим, але може бути доданий вами для кращого розуміння респондентом процесу оцінювання.

  Створення питання типу «Шкала»

  Створення питання типу «Шкала»

  Питання типу «Шкала»

  Питання типу «Шкала»

  Сітка (множинний вибір) та сітка прапорців. Структури, що містять у собі кілька питань/підпитань (рядки) та варіантів відповідей до них (стовпці) тільки з однією або однією і більше правильною відповіддю.

  Створення питання типу «Сітка (множинний вибір)»

  Створення питання типу «Сітка (множинний вибір)»

  питання типу сітка

  Питання типу «Сітка (множинний вибір)»

  Дата і час. Категорії, що говорять самі за себе. Питання, що передбачають отримання від користувача інформації про дату і час (тривалість) тієї чи іншої події/процесу.

  Питання типу Час Питання типу «Час»

  Панель інструментів Google Forms

  Алгоритм роботи з формами Google, як і сам інтерфейс сервісу, доступний, простий і прозоро зрозумілий. Основні налаштування задаємо у правій верхній панелі вікна.

  Вибір теми

  Для любителів ексклюзивного візуалу Google надав можливість експериментувати зі стилем шрифту, колірною гамою теми або фоном форми, прикрашати верхній колонтитул зображеннями із загальнодоступної чи особистої бібліотеки (наприклад, додати логотип компанії).

  Панель інструментів Google Forms

  «Вибір теми»

  Попередній перегляд

  Під час роботи переходьте з режиму конструктора в режим попереднього перегляду, щоб оцінити вигляд Google форми на різних етапах її створення очима респондента.

  Значок «Перегляд»

  Значок «Перегляд»

  Вищеперелічені складові панелі інструментів є сусідами зі стандартними «Скасувати» та «Повторити» у вигляді стрілок, які скасовують і повторюють відповідно ваші дії при роботі з формою. Додаткові опції панелі приховані за іконкою вертикальної трійки. Тут вам відкриваються можливості створення копії або зразка для заповнення форми з приблизними відповідями, її видалення, друку, налаштування доступу та корисні доповнення «на десерт».

  Огляд загальних налаштувань панелі інструментів

  Огляд загальних налаштувань панелі інструментів

  Перебазуємося на вкладку «Налаштування», що складається з кількох розділів.

  Тест

  Встановлюйте параметри показу результатів тестування — відображення помилково зазначених питань, вірних варіантів відповідей та отриманих балів відразу після проходження тесту або підтвердження його вручну власником форми.

  Налаштування Налаштування

  Відповіді

  Залежно від необхідності надсилання результатів тестування респондентів (за запитом або за замовчуванням) вибирайте або вимикайте можливість збирання адрес електронної пошти. Вибір за вами: залишити користувачеві право редагування відповідей або, навпаки, посилити умови, задаючи параметр відправки форми не більше одного разу.

  Відповіді Відповіді

  Презентація

  Керуйте загальними налаштуваннями подання форми та відповідей — тут і можливість міксування питань, і транслювання ходу виконання тесту. Вказуйте (за бажанням) фразу після завершення опитування: час підбадьорити, подякувати респонденту, поділитися з ним гарним настроєм.

  Презентація

  Презентація

  Як налаштувати форму Google?

  Google не задовольняється малим, тим більше коли йдеться про наповнення сервісу налаштуваннями та корисними опціями, спрямованими на отримання максимальної вигоди від його використання. Розглянемо також фішки роботи з формами, які будуть корисними для вас.

  Додаткові налаштування

  Важливим аспектом роботи з формами Google є можливість налаштування доступу для віддаленої роботи з єдиним проєктом кількома особами одночасно. І тому власнику опитування потрібно додати користувача чи групу користувачів до редакторів. Останні, своєю чергою, у тому числі можуть переглядати та видаляти результати опитувань респондентів. Доступ до редагування форми третіми особами також можна відкрити за посиланням.

  Конструктор форм

  Права бічна панель головного вікна створення Google форми наділяє творця можливістю її перетворення на більш представницький вигляд.

  Конструктор форм

  Конструктор форми

  Розглянемо по черзі кожну із складових конструктора:

  1. Додати питання. Все просто: «плюсуйте» ту кількість питань, які необхідні для повноцінного наповнення форми зворотного зв'язку.
  2. Імпортувати питання. Бажаєте в поточній формі використовувати рядки, які раніше задіяні в попередніх опитуваннях? Скористайтеся функціоналом їхнього перенесення повністю (всі питання форми) або частково (окремо обрані).
  3. Додати назву та опис. Актуально, коли є потреба вказати додаткові роз'яснення до питання (завдання).
  4. Додати зображення. Графічний контент у пошані: якщо за допомогою тексту не вдається належним чином пояснити, Google дозволяє доповнити форму ілюстрацією на тему, що розглядається.
  5. Додати відео. Використовуйте відеоконтент із YouTube через рядок пошуку або за посиланням.
  6. Додати розділ. Діліть опитування в Google формі на блоки для візуального і смислового поділу змісту.

  Далі переходимо до відправлення.

  Як надіслати Google форму?

  Команда «Надіслати» на панелі інструментів головного діалогового вікна покликана завершити процес створення опитування. Розсилання вкладенням у тілі листа, URL-адреса або HTML-код — діліться формою у вигляді, максимально зручному для її потенційного користувача. Крім того, оперативно публікуйте опитування у Facebook або Twitter, натиснувши на однойменні іконки соцмереж.

  Як відправити Гугл форму

  Кнопка «Надіслати»

  Як додати Google форму до листа?

  Раніше ми згадували, що сервіс Google Forms дозволяє ділитися опитувальниками з респондентами низкою способів. Зупинимося детальніше на поданні форми у тілі листа.

  Шлях той самий: головне вікно — панель інструментів у правому верхньому кутку — «Відправити». Прямуємо туди.

  Як додати Google форму в лист

  Запрошення на співбесіду

  Значок конверта натякає, що саме з його допомогою вам вдасться досягти мети, форма зворотного зв'язку буде доставлена майбутнім респондентам. У полі «Електронна пошта» вказуємо одержувачів та натискаємо «Надіслати».

  У такому разі адресати отримають лист із формою у такому вигляді:

  Форма опитування у листі

  Форма опитування у листі

  Тепер все просто, перейдіть за посиланням «Заповніть форму» та пройдіть опитування.

  Для гурманів є окрема пропозиція. А що, якщо й переходити нікуди не потрібно, просто відкрийте листа та заповніть форму? Сервіс впорається і з цим завданням. У вікні відправки поставте прапорець у чекбоксі «Включити форму до повідомлення електронної пошти», як на малюнку нижче.

  Вікно надсилання опитування

  Вікно надсилання опитування

  Після виконання вищевикладених інструкцій одержувач побачить форму проходження опитування у тілі листа.

  Форма опитування в тілі листа

  Форма опитування в тілі листа

  Як аналізувати дані опитування?

  Мета продукту — не тільки створити Google форму, але і збирати, аналізувати, підносити підсумкові цифри для кріейтора в кращому вигляді, що робить його ще ціннішим. Відкривайте вкладку «Відповіді» та переглядайте загальне зведення респондентів, дані в розрізі кожного питання та користувача.

  Цифри покажуть «відмінників» та «ударників» тестування, вивівши дані про кількість набраних балів. Звіт з кожного окремого питання дасть шанс оцінити:

  • у чому найчастіше помиляються студенти (зріз знань);
  • що в пріоритеті у користувача (опитування на вільну тему);
  • чому потрібно приділити особливу увагу (форма зворотного зв'язку клієнта).

  Бали респондентів

  Бали респондентів

  Діаграма зіставлення вірних відповідей питання тесту

  Діаграма зіставлення вірних відповідей питання тесту

  Коли є необхідність підготовки звіту за отриманими даними та їх подальшої систематизації, Google форми пропонують телепортувати статистику до суміжного сервісу «Переглянути відповіді в Таблицях».

  Кожну з вибудуваних ресурсом діаграм ви можете скопіювати для побудови власної звітності.

  Експорт даних у Таблиці Експорт даних у Таблиці

  Інструментал вкладки «Відповіді» дає можливість не лише оцінювати результат, а й керувати отриманою інформацією. Ви можете припинити приймати відповіді (повзунок «Приймати відповіді»), видалити чийсь результат або всі відповіді респондентів, зберегти їх у форматі CSV, роздрукувати.

  Запевняємо, що довго шукати той чи інший функціонал не доведеться, продукт зрозумілий і прозорий як білий день.

  Розширені можливості Google форм

  Здавалося б, стаття могла закінчитися після короткої інструкції щодо створення опитувальників, але ні. «Навіщо обмежувати можливості Google форм її звичним, стандартним функціоналом?» — подумали розробники Google і додали можливість використання додатків, сумісних з формами.

  Доповнення

  Доповнення

  Google Workspace Marketplace

  Google Workspace Marketplace

  Маркетплейс наповнений доповненнями для роботи з математичними формулами, прогами для прикрашання форм «живим» підписом, емодзі-колекціями, додатками для конвертації Google Forms в месенджери, таймерами для проходження тесту і навіть генераторами питань з окремих тем з відповідями — одним словом, купа плюшок, які прокачують створене тобою опитування, роблячи його ще цікавішим.

  Висновки

  Як ми переконалися на практиці, логіка роботи з формами надзвичайно проста — створити Google форму під силу новачку з мінімальними скілами.

  Сервіс полегшує роботу зі збору інформації, надаючи можливість її подання в упакованому вигляді. Від вас потрібні тільки кмітливість і вміння підбирати ті самі «працюючі» питання, відповіді на які принесуть плоди вам, вашій команді та бізнесу в цілому.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом