Поділіться
Зміст

  Перед вами два рекламні оголошення. Один бренд не говорить вам ні про що, а другий ви вже бачили. Наприклад, прогортаючи стрічку в Instagram. Яке ви відкриєте першим?

  Як би люди не чинили опір рекламі, факт залишається фактом: побачивши назву бренду 10 разів, на 11-й вони мимоволі переймаються довірою або як мінімум починають виявляти зацікавленість. Сформувати репутацію, підвищити популярність, бути у всіх на слуху – ось завдання бізнес-аккаунту у соціальних мережах. Саме там годинами пропадає більшість сучасних користувачів, а серед них є й ваші потенційні клієнти. Ловіть, поки гаряче.

  Як просувати інтернет-магазин у соціальних мережах

  Чому робити просування магазину у соціальних мережах обов'язково?

  Так, маркетологи дійсно так вважають: навіть якщо у вас виключно офлайн-магазин, навіть якщо ви абсолютно не планували продавати в соцмережах, завести аккаунт в Instagram або FB доведеться кожному бізнесменові, який себе поважає. По деяким причинам:

  • комбінація можливостей для інтернет-маркетингу . У соцмережах живе кожен другий онлайн-користувач + організована система груп та друзів. Вам не потрібно вигадувати велосипеда, щоб знайти свою цільову аудиторію. Для цього тут давно є ефективні інструменти;
  • ненав'язливість реклами . Головне, щоб вона була розважальним контентом, адже саме за цим у соцмережі йдуть користувачі. Реклама не дратує, що особливо цінно у ХХІ столітті;
  • широкі можливості вивчення цільової аудиторії . Аналітика в бізнес-акаунтах надає детальні дані про користувачів, зацікавлених у продукті.

  Але головна відмінність соціальних мереж полягає у простоті комунікації. Ви зможете краще дізнатися свою аудиторію, якщо завжди триматимете руку на пульсі. Вивчайте коментарі, дякуйте за позитивні відгуки та відпрацьовуйте негатив. Ні, не банальним вилученням. Це погано вплине на репутацію. Варто вникнути в ситуацію, розібратися, вибачитися, надати незадоволеному користувачеві подарунок у вигляді бонусу чи знижки та вжити заходів щодо запобігання подібним ситуаціям надалі. Все це допоможе зробити бізнес кращим.

  2021 року користувачам все простіше робити через соціальні мережі. У тому числі й покупки. Діалогові вікна в соціальних мережах побудовані таким чином, щоб користувачам легко було вести бесіди, а повідомлення надходили оперативно. Банально, але факт: чат у Facebook відкривають частіше, ніж пошту чи SMS-повідомлення.

  Які майданчики використовуються для просування інтернет-магазину у соціальних мережах

  Світ захопили 5 гігантів Social Media, і тепер усі хочуть продавати саме тут. Давайте розберемося, у чому переваги кожної з найбільших соціальних мереж.

  Facebook та Instagram

  Ці дві соціальні мережі від однієї компанії максимально відрізняються за змістом та наповненням. Facebook має значну бізнес-аудиторію. Він унікальний тим, що рекламний запис виглядає звичайним. Тут добре просувати сектор B2B, онлайн-курси та компанії без прив'язки до конкретної території. Мати паблік у Facebook престижно, при цьому рекламні інструменти соціальної мережі досі не задіяні на повну силу. Тут є де розвернутися навіть представникам висококонкурентних ніш.

  Які майданчики використовуються для просування інтернет-магазину у соціальних мережах

  Instagram - пряма протилежність Фейсбуку. Це легка та жива соціальна мережа з упором на візуал. Там добре продають зображення, тому сторінку в Інстаграмі повинен мати кожен поважний представник сфери послуг та сервісу. Продавці одягу, взуття та аксесуарів – вам також сюди.

  Читайте також

  Магазин в «Інстаграм»: докладна інструкція з оформлення та просування

  Facebook та Instagram

  YouTube

  YouTube – найбільший постачальник відео та другий сайт у світі за кількістю користувачів. Якщо ви можете щось сказати про продукт і при цьому маєте можливості відеозйомки, Ютуб стане для вас повноцінним каналом для трафіку. Розкажіть передплатникам про користь товару, знімайте відеоогляди новинок, публікуйте інструкції з експлуатації або просто розкажіть нетривіальну історію свого бізнесу. Користувачі YouTube гідно оцінять такий контент.

  YouTube

  Ось такі покрокові інструкції знімає виробник лялькових будиночків.

  Дизайнер задіяв YouTube

  Дизайнер задіяв YouTube, щоб показати процес виробництва одягу

  TikTok

  Серед адептів TikTok 70% – це люди віком 16–25 років. Платформа відмінно підійде для просування молодіжних брендів та стартапів. Якщо ваш бізнес має цікаве закулісся у вигляді захоплюючого процесу виробництва, ресторанної кухні, нетривіального hand made, тоді ви знайдете тут свою аудиторію.

  Головна особливість TikTok полягає у ранжируванні відео. Тут не має значення кількість передплатників, всі дивляться на перегляди. Чим їх більше, тим популярніший і вищий контент. Знайдіть ідею, яку можна подати під соусом захоплюючого відео, і дерзайте підкорювати світ тіктокерів. Підказка: почніть із трендів, щоб гарантовано потрапити до ТОПу.

  Pinterest

  Pinterest – це платформа з онлайн-дошками, які містять фотокартки на певні теми. На відміну від Instagram тут більш продумана система розшарування. Завдяки опції дизлайків стрічка не засмічується "сміттям". Хоч би скільки разів ділилися контентом, завжди є посилання на першоджерело.

  Найчастіше у Pinterest шукають ідеї для манікюру, зачісок, інтер'єру, макіяжу, фотосесій. Там вдасться просувати будь-який бізнес, який можна красиво запакувати у візуал.

  Pinterest

  Читайте також

  Реклама магазину одягу: як залучати клієнтів та підвищити продажі

  Як вибрати соцмережу для розкручування магазину

  Просування інтернет магазину у соціальних мережах потребує ретельної підготовки. Насамперед необхідно визначитися з платформою для розкручування. Ось поради, як це зробити:

  • проаналізуйте цільову аудиторію . Розділіть її на сегменти відповідно до загальних параметрів: вік, стать, достаток, сімейний стан, географічне положення, хобі, інтереси. Для України та Заходу краще орієнтуватися на Facebook;
  • досліджуйте, як вигідніше подавати переваги свого продукту . Якщо візуально та у легкій формі, тоді зверніть увагу на Інстаграм, якщо у вас серйозний B2B продукт – Facebook. Якщо товар складний у розумінні та вимагає докладних роз'яснень, знімайте відеоінструкції для YouTube.

  Не обмежуйтесь однією платформою. Просування інтернет-магазину в соціальних мережах можна вести відразу в кількох каналах паралельно, посилюючи їх вплив та підвищуючи кількість продажів.

  Як просувати інтернет-магазин у соцмережах

  SMM-розкрутка включає 4 ключові етапи. Розберемо докладніше кожен із них.

  Оформлення

  Оскільки однією з головних цілей SMM є популярність, оформлення бізнес-акаунту має бути виконане з використанням фірмової айдентики (кольори та стилістика сайту). Якщо інтернет-ресурсу немає і не планується, фахівці радять дотримуватися мінімалізму: мінімум деталей, максимум змісту.

  З першого погляду на сторінку має бути зрозуміло, чия вона пропонує. У шапці розмістіть повну інформацію:

  • назва, посилання на сайт,
  • перелік послуг та товарів;
  • унікальна торгова пропозиція;
  • контакти, адреса, графік роботи, інформація щодо доставки та оплати.

  Як просувати інтернет-магазин у соцмережах

  Контент-план

  SMM - це не тільки постити картинки в соцмережах (хоча і це теж). Матеріал повинен подаватися планомірно, продумано, за особливою схемою: частина – розважальний контент, частина – продавець, частина – інформаційний. Перед тим, як просувати інтернет магазин у соцмережах, потрібен контент-план. Він складається на 2-4 тижні наперед, після чого коригується з урахуванням результатів. Необхідно проаналізувати, який контент викликав найбільший інтерес у передплатників, і наголосити на нього.

  Цікавий та корисний контент

  Люди приходять до соцмережі, щоб відпочити та розважитися. Вони не читатимуть сотні громіздких публікацій про регалії компанії, їм потрібен живий та яскравий контент. Щоб підвищити активність на сторінці, чергуйте товарні картки з онлайн-опитуваннями, розіграшами та гумористичними картинками.

  Цікавий та корисний контент

  Хороші фото та відео

  Просування інтернет магазину в соцмережах потребує якісного контенту. Недостатньо швиденько сфотографувати товар прямо на вішалці, картинка має бути презентабельною. Для цього часто наймають фотографів, що спеціалізуються на такого роду контенті.

  Не бійтеся знімати відео. Зростає кількість людей, які віддають перевагу текстам ролики. Згідно з опитуванням, 54% користувачів хотіли б бачити більше відеооглядів та інструкцій від брендів, яким вони симпатизують.

  Хороші фото та відео

  Взаємодія з аудиторією

  Соціальні мережі – ідеальне середовище для спілкування з реальними та потенційними клієнтами. Оперативно реагуючи на відгуки та коментарі, ви підвищуєте довіру аудиторії. Крім власного облікового запису, соцмережі припускають два способи комунікації:

  • тематичні паблики та спільноти . Станьте своїм серед потенційних клієнтів, ділитесь авторськими матеріалами, беріть участь у нішевих обговореннях;
  • співробітництво з лідерами думок . Знайдіть блогера, чия цільова аудиторія схожа на вашу, і домовтеся про рекламу.

  Слідкуйте за швидкістю зворотного зв'язку. Це підвищує довіру та лояльність передплатників.

  Взаємодія з аудиторією

  Докладніше про альтернативні способи співробітництва в соцмережах читайте у нашій статті «Крос-маркетинг для інтернет-магазинів» .

  Таргетована реклама інтернет-магазину у соціальних мережах

  Таргет – це рекламні оголошення, які чергуються у стрічці та Stories із звичайним контентом. Це платний інструмент. Щоб бюджет окупився максимально, покази налаштовують лише на цільову аудиторію. Спеціаліст-таргетолог вказує в налаштуваннях характеристики – портрет-аватару.

  Таргетована реклама інтернет-магазину у соціальних мережах

  Таргетована реклама відрізняється такими перевагами:

  • максимально точне влучення в цільову аудиторію;
  • широкі можливості для аналітики та відстеження ефективності. Можна аналізувати, які оголошення викликають найбільший інтерес користувачів та за необхідності змінювати налаштування;
  • значне підвищення охоплень (за умови паралельного ведення SMM);
  • невисока вартість (порівняно з офлайн-рекламою).

  Замовити створення ефективної реклами, що таргетує, можна в digital-агентстві Elit-Web.

  Висновок: що якщо вас ще немає в онлайні?

  Чи потрібний обліковий запис у соціальних мережах, якщо бізнес ведеться виключно офлайн? Уявімо, що людині потрібна допомога в налаштуванні ПК. Можна припустити, що він не піде шукати найближчий сервісний центр, а спочатку звернеться до Гугла чи соціальних мереж. Це зручно: не встаючи з дивана, можна знайти найближчих фахівців, дізнатися прайс, почитати відгуки. З цієї причини вважається, що відсутність бізнес-аккаунту в соціальній мережі – ознака поганого тону.

  Навіщо офлайн-магазину сторінки в Instagram та Facebook:

  • щоб спілкуватися з клієнтами та надавати оперативний зворотний зв'язок;
  • щоб дати можливість почитати відгуки та ознайомитися з продуктом/послугою;
  • щоб оперативно сповіщати про новинки, акції та знижки;
  • щоб завжди бути на слуху.

  Сторінка у соціальній мережі формує у передплатників емоційну прив'язку. Якщо профіль ведеться цікаво, передплатники пам'ятатимуть вас. Як тільки у них з'явиться потреба у вашому продукті, велика ймовірність, що вони звернуться до вас, а не до ноунейму.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом