0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Кейс із просування інтернет-магазину на етапі створення для Winetime

Поділіться
Зміст

  Участь у розробці нового сайту інтернет-магазину елітної алкогольної продукції дозволила попрацювати в одній команді з технічними фахівцями та заощадити час та бюджет для клієнта – компанії Winetime. В результаті було розроблено ресурс, повністю оптимізований під найпопулярніші ключові запити.

  Кейс SEO-просування Winetime

  Загальна інформація щодо проекту:

  Назва компанії : Winetime

  Послуга : SEO-просування інтернет-магазину на етапі розробки нового дизайну сайту

  Тематика : інтернет-магазин алкогольних напоїв

  Особливості ніші : висока конкуренція та продукти категорії 18+

  Мета клієнта : оптимізувати сайт під топ пошукової видачі

  Результат роботи : створення нового інтернет-магазину, повністю готового для активного SEO-просування

  Компанія Winetime була заснована в Україні у 2010 році. І за 11 років свого існування пройшла шлях до великої національної мережі гастромаркетів, які відкриті у 14 регіонах країни. Основу асортименту цієї компанії складають алкогольні напої та супутні товари, доставлені з різних куточків земної кулі. У пріоритеті – бездоганна якість продукції, формування еногастрономічної культури, дотримання норм українського законодавства.

  Покупки, зроблені у Winetime, можуть стати винятковим подарунком на свята, гідною частиною винної колекції. Пізнати світ смаків, основи поєднання продуктів з винами різних марок можна на дегустаціях та майстер-класах, які організовує компанія.

  У відповідь на обмеження у всіх сферах життя, що виникли у зв'язку з пандемією, компанією було поставлено мету — збільшити свою присутність у мережі та розробити такий інтернет-магазин, який міг би за короткий термін вийти у топ пошукової видачі. Завдання SEO-просування, починаючи з етапу розробки сайту, було поставлено перед нашою командою.

  Загальна інформація щодо проекту

  Основне завдання проекту

  У процесі створення нового дизайну та розробки сучасного функціоналу інтернет-магазину алкогольної продукції клієнт прийняв рішення про те, що паралельно необхідно зайнятися SEO-оптимізацією нового веб-сайту. Основна мета — вже на етапі розробки врахувати вимоги, які висувалися до просування комерційних ресурсів.

  Основне завдання проекту

  Наша стратегія

  Стратегія нашої команди складалася із кількох блоків. Особливістю проекту було те, що роботи з SEO-просування велися паралельно з розробкою. Нам вдалося налагодити тісну взаємодію з дизайнерами та розробниками, що дозволило перевіряти всі технічні та юзабіліті-параметри, що впливають на SEO. Роботи велися за такими напрямами:

  1. Формування структури та семантичного ядра . Наші фахівці проаналізували тематику, в якій працював клієнт, виділили основних конкурентів та визначилися з унікальною стратегією розвитку проекту. Було поставлено завдання з розробки оптимальної структури сайту та формування семантичного ядра.
  2. Технічний супровід проекту . Від нашої команди потрібно було сформувати перелік необхідних технічних робіт у плані SEO-оптимізації та розробити рекомендації щодо юзабіліті-функціоналу для нового сайту. Далі планувалося працювати у тісній взаємодії з розробниками, щоб усі запропоновані зміни були впроваджені.
  3. Контентна оптимізація . З сформованого семантичного ядра планувалося відразу виділити сторінки просування і підготувати їм оптимізовані тексти. Наші фахівці мали підготувати ТЗ для написання матеріалів, сформувати метатеги для сторінок сайту, розробити схеми перелінкування між розділами, які просуватимуться.

  Така стратегія мала дати високі результати та заощадити час на старті робіт з розкрутки веб-ресурсу, тому що всі важливі SEO-параметри, такі як структура сайту та юзабіліті, було закладено вже у прототип. Таким чином, створений сайт був одразу оптимізований та готовий до просування.

  Наша стратегія

  Виявлені проблеми та слабкі місця клієнта

  У процесі роботи над проектом було пропущено етап первинного аудиту, тому що інтернет-магазин лише створювався.

  У зоні підвищеної уваги наших фахівців були:

  • велика кількість товарів та категорій;
  • обмеження за віком у продажу алкогольної продукції. Більшу частину асортименту могли придбати лише люди старше 18 років;
  • робота з товарними категоріями, які не так часто продавали через інтернет. На старті роботи над проектом відсоток таких придбань був дуже низьким порівняно з іншими продуктами.

  Усе це становило деякі складнощі у реалізації поставлених завдань. Але наші спеціалісти з ними успішно впоралися.

  Виявлені проблеми та слабкі місця клієнта

  Наше рішення

  У процесі просування сайту інтернет-магазину наша команда зробила такі дії.

  Крок 1. Формування структури сайту.

  SEO-роботи за цим проектом розпочалися ще на етапі створення сайту. Одним із важливих завдань, яке було успішно вирішено, було опрацювання розгорнутої структури веб-ресурсу. Були враховані:

  • категорії продуктів – вино, міцні напої різних видів, продукти харчування, що поєднуються з алкогольною продукцією, інші напої (в т. ч. безалкогольні), аксесуари;
  • для вина та для міцних напоїв - насолода (для вина), тип, країна, регіон, виробник, обсяг, сорти винограду (для вина);
  • для продуктів харчування та напоїв - вид, тип, виробник, країна;
  • для аксесуарів - вид, призначення, країна-виробник.

  Деталізована робота у цьому напрямі лягла в основу наступних дій щодо складання семантичного ядра.

  Крок 2. Збір семантичного ядра

  У процесі досягнення цієї мети були прийняті до уваги специфіка тематичної ніші, стан сайту, його молодий вік, показники домену та ін. Для успішного старту проекту та виходу в топ була потрібна ювелірна робота зі збору семантики та аналіз великої кількості ключових запитів користувачів. До виконання завдання було підключено 6 команд із SEO-просування. Запити збиралися з різних джерел (Wordstat, Adwords, пошукові підказки, Google Analytics, фрази конкурентів із сервісу Serpstat та ін.).

  У результаті було складено список із майже 500 слів, розподілених за пріоритетами.

  Функціонал сайту - покращення юзабіліті

  Крок 3. Постановка завдань перед розробниками з технічної оптимізації, покращення юзабіліті та впровадження додаткового функціоналу на сайт

  Для успішного виходу на ринок нового інтернет-магазину потрібно, щоб сайт функціонував без проблем. Наша команда поставила перед розробниками цілу низку завдань із SEO-оптимізації сайту:

  • адаптація під мобільні пристрої;
  • можливість вносити та змінювати SEO-тексти, налаштовувати метадані;
  • налаштування атрибутів canonical, hreflang, карти сайту, шаблону генерації метатегів та ін;
  • формування всіх адрес сайту у форматі ЧПУ;
  • додавання «хлібних крихт» і т.д.

  Особлива увага була приділена роботі над юзабіліті. Надано рекомендації щодо розробки кожного типу сторінки.

  Все це дозволило зробити так, щоб можна було не виправляти технічні проблеми, а займатися SEO-просуванням.

  Крок 4. Складання портрета цільової аудиторії з метою підвищення лояльності до бренду

  Ця робота була проведена для того, щоб з'ясувати, хто цікавиться продукцією компанії, зрозуміти причини того, що, купивши, люди рідко повертаються в інтернет-магазин і роблять повторне замовлення.

  Складання портрета цільової аудиторії

  На основі проведеного аналізу ЦА були надані рекомендації щодо розвитку ресурсу:

  • зробити акцент на мобільній версії сайту, тому що основна частина клієнтів - люди від 25 до 34 років, які роблять замовлення з мобільних гаджетів;
  • розробити програму лояльності, щоб мотивувати користувачів до повторних замовлень. Варіантами можуть бути розробка власного кабінету, бонусна система, перелік бажань, e-mail-розсилки.

  Використання цих порад у роботі дасть змогу підвищити впізнаваність бренду та збільшити конверсію ресурсу.

  Коментар нашого експерта

  Я вважаю, що цей проект став успішним, тому що роботами з SEO зайнялися на етапі створення інтернет-магазину. Це дало можливість не втратити кілька місяців на аудит та технічні доопрацювання сайту. Другою важливою умовою успішної реалізації поставленої мети стала налагоджена комунікація з командою розробки. При цьому обидві команди прагнули не просто зробити свою роботу, а об'єднатися та діяти як єдиний механізм для отримання клієнтом нового інтернет-магазину, одразу оптимізованого під SEO.

  Костянтин Буравікін , Project Manager Department

  Результати та висновки

  Практика показує, що SEO на етапі розробки — дуже розумне рішення, оскільки клієнт ефективно використав час і бюджет (не потрібно було виправляти технічні помилки при розробці, тому що сайт вже створювався на основі всіх вимог). Створивши структуру сайту, пул технічних та юзабіліті-вимог, ми перейшли з послуги SEO на етапі розробки до повноцінного SEO-просування майбутнього сайту: збирання ключів під майбутні сторінки, складання метатегів, підготовки ТЗ на контент, складання стратегії зовнішньої оптимізації. Але це вже інший кейс.

  Результатом цього проекту був новий інтернет-магазин, повністю заточений під пошукові системи, з величезною кількістю сторінок та категорій. Оскільки SEO та розробка йшли паралельно один одному, клієнт заощадив кілька місяців, необхідних для оптимізації та створення контенту для такої кількості сторінок.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
  категорії блогу
  Останні статті
  Скільки коштує реклама в «Інстаграм»
  Іванина Роман
  21 жовтня 2022
  Просування сайтів у Німеччині
  Іванина Роман
  20 жовтня 2022
  У вас проект у цій ніші і ви хочете таких самих результатів?