Поділіться
Зміст

  Сьогодні багато українських підприємців замислилися про те, як розширити географію свого бізнесу та вийти на закордонний ринок. Одним із популярних майданчиків, який дозволяє створити інтернет-магазин та просувати його в 175 країнах, є Shopify. Він приваблює користувачів своєю простотою, широким функціоналом, гарним поєднанням ціни та можливостей для власників бізнесу. На цій платформі можна створити сайт, підключити різні програми, налаштувати параметри доставлення, оплати, канали продажу.

  Але при простоті запуску не дуже легко домогтися того, щоб сайт, розроблений на Shopify, опинився на високих позиціях у Google. У цій публікації ми розповімо, як спланувати свою SEO-стратегію для покращення рейтингу інтернет-магазину.

  Що таке Shopify SEO?

  Говорячи простими словами, Shopify SEO — це роботи, які необхідно провести для розкручування сайту, створеного на платформі. План таких робіт дуже схожий на стандартну пошукову оптимізацію, яку можна виконати на будь-якому іншому CMS-майданчику (наприклад, Joomla, Drupal, WordPress та інших). Але при цьому на Shopify є свої особливості, про них ми розповімо далі.

  Пропонуємо до вашої уваги дієві стратегії, які можна використовувати для того, щоб підвищити пошуковий рейтинг магазину, створеного на Shopify.

  7 SEO-стратегій Shopify для покращення ранжування в пошуку

  Для того щоб покращити видимість магазину, створеного на Shopify, виконайте послідовно певні дії.

  1. Вивчіть ключові слова, за якими планується просування

  Успіх SEO-оптимізації часто залежить від того, як виконано цей етап. Щоб підвищити показники ранжування свого проєкту, потрібно використовувати правильні ключові слова, повний список яких складають у результаті невеликого дослідження. Варто розібратися, як можна виділити тематичну нішу. Одна з головних вимог полягає в тому, що вона має бути досить вузькою. Вибір широкої ніші, такої як просто «одяг», не допоможе. Бажано використовувати більш вузькі напрями. Наприклад, словосполучення «чорні жіночі спортивні штани» дійсно здатне спрацювати.

  Після того як ви визначилися з напрямом, наступний крок – пошук точних ключових слів. Використання ключовиків, які шукають клієнти, дозволяє досягти кращої позиції вебресурсу в результатах пошуку, уникнути блокування Amazon через небажані дії й викликати більше довіри серед потенційних клієнтів.

  Для цього є кілька способів. Перший – за допомогою автоматичних підказок Google або Amazon. Припустимо, ви займаєтеся продажем іграшок для домашніх тварин. Спробуйте ввести в Google словосполучення «іграшки для собак». Пошукові підказки будуть такими:

   

  Аналогічно система працює також в Amazon:

   

  У результаті ви можете побачити, які запити насамперед цікавлять людей та використовувати їх для подальшого просування. Для невеликого бізнесу можна зупинитися на цьому списку. А якщо ви вирішили підійти до питання SEO ґрунтовно, то рекомендуємо застосовувати спеціальні інструменти, щоб розширити цей список.

  Найкращі інструменти для пошуку ключових слів для Shopify

  Система автоматичних підказок Google та Amazon непогано працює, але розгорнутий список у такий спосіб скласти буде неможливо. Крім того, вона не дасть уявлення про частотність використання та вид ключового запиту. Ці дані легко отримати за допомогою онлайн-сервісів Google Keyword Planner та Ahrefs.

  Наприклад, якщо ми працюємо в ніші «dog toys» і шукаємо ключові запити, то у Планувальнику ключових слів Google можна побачити наступне:

   

  У цій вибірці важливими є дані про частотність використання та рівень конкуренції. Далі можна застосовувати в роботі ключі з різними показниками частотності та низькою конкуренцією.

  2. Додайте ключові слова в тексти на сторінки сайту

  Виконується відбір декількох ключових запитів, на які налаштовують таргетинг. Це робиться з метою спростити індексацію сторінок у Google та прискорити роботу пошукових алгоритмів.

  Паралельно виділяють сторінки, на які будуть додані ключові слова. Здебільшого це стартова сторінка, розділи продуктів та категорій.

  Ідеальні місця для використання ключів на сторінках — заголовок, метаопис, основний текст та альтернативний (для зображення).

  Розберемо, як це працює на Shopify. Наприклад, одним із ключів для просування вибрано «жіночі спортивні штани», його необхідно додати до заголовка сторінки, яку потрібно створити.

  Для цього у своєму обліковому записі увійдіть у вкладку «Сторінки»:

   

  Потім заповніть заголовок у форматі:

   

  Ось приклад:

   

  Одна задача виконана: ключі в заголовок додані. Далі варто простежити, щоб вони були в описі сторінки. Для цього у вкладці «Edit website SEO», що знаходиться трохи нижче, в поле «Опис» додають кілька пропозицій, які найкраще передають зміст сторінки. При цьому важливо, щоб у цьому фрагменті обов'язково були ключові слова.

  3. Перевірте, як навігація працює на вашому сайті

  Одна з метрик, яку Google враховує при ранжуванні сайту, — простота навігації. Ця вимога пошукової системи полягає в тому, що на тих вебресурсах, де легко орієнтуватися, довше затримуються користувачі та виконують замовлення. У результаті зростає рейтинг такого онлайн-магазину на Shopify.

  Ми рекомендуємо перевірити якість структури сайту, починаючи зі стартової сторінки. Переконайтеся, що розділи каталогу легко доступні з домашньої сторінки, при цьому працює правило трьох кліків: відвідувач не повинен більше ніж три рази переходити з однієї сторінки на іншу, щоб потрапити в категорію товарних пропозицій. Ідеальний шлях користувача виглядає так:

   

  Наступне місце для оптимізації – це меню сайту. Коли ви працюєте над його розширенням, переконайтеся, що заголовки в каталозі та на самій сторінці ідентичні. Якщо ви додаєте вкладку «Контактна інформація» в меню, на початку сторінки, на яку вказує посилання, також має бути ця фраза в заголовку.

  Ще одна порада стосується внутрішньої перелінковки. Коли додаєте такі посилання, стежте, щоб був зрозумілий контекст анкору, на яку сторінку він веде. Наприклад, якщо з блогу вам потрібно вставити лінк на товарну категорію з кормом для цуценят на рослинній основі, то правильний контекст може виглядати так: «Зверніть увагу на цей сухий корм для цуценят на рослинній основі». Намагайтеся не прив’язувати посилання до слів «тут», «там» тощо.

  Внести зміни до структури навігації онлайн-магазину можна в розділі «Онлайн-магазин» >> «Навігація».

   

  4. Попрацюйте над збільшенням кількості зворотних посилань

  Це ще один напрям, на який необхідно звернути увагу. Посилальний профіль сайту істотно впливає на загальний рейтинг проєкту. Тому варто окремо займатися створенням таких посилань. Але при цьому пам'ятайте, що не всі вони працюють однаково. Наприклад, посилання з соціальних мереж не особливо впливають на ранжування. Також погано працюють посилання з неякісних сайтів, вони навіть шкідливі для онлайн-проєкту, тому рекомендується взагалі їх уникати.

  Найкращими «донорами» є серйозні ресурси новин із високою репутацією (наприклад, CNN). Це те, що вам потрібно. Щоб перевірити якість майданчика-донора, варто скористатися безкоштовним інструментом SEO Review Tools.

  Для приросту посилальної маси можна зробити наступне:

  • публікувати гостьові пости на авторитетних тематичних майданчиках;
  • звернутися до блогерів та попросити їх залишити відгук про товар чи послугу;
  • обмінятися посиланнями з сайтом виробника продукції, представленої у вашому магазині;
  • наповнити блог корисним контентом. Якщо інформація зацікавить споживачів, вони їм будуть ділитися, і посилання поширюватимуться органічно.

  Якщо є можливість, потрібно намагатись уникати купувати посилання, бо це може зруйнувати репутацію інтернет-ресурсу.

  5. Оптимізуйте швидкість завантаження сайту

  Поставте себе на місце користувача, якому доведеться чекати більше ніж 2 секунди завантаження сторінки сайту. Швидше за все, він цього не робитиме, а піде на інший вебресурс. Погані показники завантаження ведуть до зростання кількості відмов, негативно впливають на ранжування в Google. Тому збільшення швидкості роботи сайту – дуже важливе завдання.

  Візьміть за правило виконувати такі дії, і швидкість завантаження буде високою:

  • оптимізуйте зображення, які завантажуються на сторінку, звертаючи увагу на формат та розмір файлу;
  • виберіть полегшену тему;
  • адаптуйте дизайн вебсайту для мобільних пристроїв.

  6. Почніть вести інформаційний блог

  Публікація якісного контенту на вашому блозі дозволить збільшити кількість відвідувачів, які заходять на сайт через інформаційні запити. А це покращує видимість онлайн-магазину Google. Shopify має вбудовану функцію ведення блогу, що полегшує створення таких сторінок. Для цього використовуйте шлях:

   

  Щоб покращити SEO-параметри, створюйте контент, застосовуючи ключові слова, які ви вже зібрали. Наприклад, якщо ви продаєте корм для домашніх тварин, для текстів у блозі можна запропонувати такі теми:

  • 15 правил вибору якісного корму для свійських тварин;
  • 5 помилок при виборі корму для домашніх тварин.

  Публікація повідомлень у блогах, які відповідають вашій ніші, дозволяє пошуковим роботам Google уточнити тематику онлайн-проєкту.

  7. Підключіть додатковий SEO-додаток

  Якщо у вас колись був сайт на платформі WordPress, то ви напевно знаєте про SEO-плагін — Yoast SEO. Для організації просування на Shopify є багато інших програм, за допомогою яких можна ефективно оптимізувати свій сайт. Тут працюють безкоштовні плани з певними обмеженнями. Але, на жаль, за використання просунутих версій доведеться заплатити. Їх можна знайти в Shopify App Store.

  Висновки

  Отже, скориставшись нашими порадами, ви зможете самостійно оптимізувати свій магазин на Shopify та залучити на нього трафік. Далі перед вами стане питання щодо того, чи можна досягти конвертації трафіку в продажі. Відповідь на нього можуть дати фахівці Elit-Web, які мають великий досвід просування онлайн-магазинів на закордонному ринку.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом