0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Більше ніж DIGITAL. Микита Пустовий: Чи можна вийти на новий рівень продажів під час війни

05 вересня 2022
343
0
Поділіться
Зміст

  На початку війни кожен підприємець потрапив у ситуацію невизначеності та постав перед труднощами. Практично у всіх нішах робота зупинилася. Не стали винятком інтернет-маркетинг, просування в соціальних мережах. Водночас саме ці напрямки є основою для відновлення роботи бізнесу під час війни та в повоєнний час. Тому ми хочемо поділитися з вами досвідом різних агентств, щоб ви змогли знайти свій шлях.

  Коротко про проєкт: у нашій серії прямих етерів з українськими бізнесменами й маркетологами ми обговорюємо, як працювали компанії під час війни. Ми хочемо запропонувати слухачам більше різних способів подолання кризи та сподіваємося, що це підштовхне до вибору оптимального варіанту для свого проєкту. Також ми вважаємо важливим поділитися тим, що відбувається в різних нішах e-commerce, тому що ми працюємо з різними компаніями, інтернет-магазинами.

  Гість нашого чергового прямого етеру «Більше ніж DIGITAL» — Микита Пустовий. Ця людина здатна перевернути уявлення про інформаційний бізнес. Одне з найбільших інтернет-агентств в Україні PR+, яке він очолює, є зразком для тих, хто продає або просуває свої сторінки в Instagram. Основний сегмент клієнтів Микити — інсташопи, які за допомогою його компанії виходять на новий рівень продажів.

   

  Коротко про позицію компанії PR+ до війни

  По суті, PR+ — це агентство, де працюють із підприємцями, що мають бізнес в Instagram з оборотом до 1 млн грн на місяць, і допомагають просувати його. Підтримка полягає в оформленні акаунтів, допомозі зі створенням креативного контенту, налаштуванням таргетованої реклами. Таких клієнтів на момент початку війни в PR+ було 217. Другий напрямок роботи — це навчання. Останнім часом перед війною були періоди, коли у компанії було 400-500 нових студентів на місяць.

  «Загалом наш курс пройшло приблизно тисяч одинадцять слухачів. Але, по-перше, не всі дійшли до кінця. По-друге, не всі, хто домігся результату, говорять нам про це. У мене в профілі близько тисячі різних людей, які з нашою допомогою заробили. Це могло бути і 3 тисячі, але мені знадобилося б кожен день витрачати майже весь свій час на повідомлення про результати наших студентів».

  Микита Пустовий, керівник PR+

  «PR+ — це приклад такої компанії, у якій мало говорять про те, які вони круті, але багато розповідають про кейси своїх клієнтів, студентів. Це просто колосальна праця — допомогти стільком підприємцям і постійно розповідати про них. Кожному варто наслідувати цей приклад. Ми у своїй роботі теж намагаємося говорити про результати, отримані нашими клієнтами, і переконуємося, що це працює».

  Ігор Воловий, співзасновник Elit-Web

   

  Зміни в бізнесі, пов'язані з війною

  «У перші три тижні було 0 клієнтів. Ніхто не працював. Потім приблизно через 3 тижні з 40 клієнтами ми почали розвідувати ґрунт, дивитися, чи можна запускати роботу. Трохи пізніше близько 100 наших клієнтів повернулося, і зараз 73 нових клієнтів ми взяли на просування. І ще ми зрозуміли, що наша команда зможе якісно працювати з 200 клієнтами. 217 — уже багато».

  Микита Пустовий, керівник PR+

  Щодо працівників у PR+ було прийняте рішення трохи знизити навантаження на кожного члена колективу. Крім того, були закриті офіси, робота була налаштована віддалено. Саме на це пішло багато сил і часу. Для того, щоб якість послуг не впала, навантаження було перерозподілене. Щодо вартості роботи, для клієнтів ціна зросла у гривні, але в доларах — впала.

  «На початку війни роботу курсів з просування в Instagram ми поставили на «стоп». Потім, коли побачили, що є багато кейсів, коли успішно стартували наші довоєнні студенти, які купували курс до початку війни, ми зрозуміли, що продажі повертаються, і почали пропонувати свої послуги. Курси й зараз добре продаються, тому що вони дешевші, ніж були до війни. Наприклад, минулого місяця ми досягли класного результату — нам не вистачило 500 тис. грн до результатів продажів лютого. Але в лютому у нас було ще 6 днів, тож ми, можливо, зробили б на мільйон більше. Але все одно на сьогодні це вже дуже круто. Можна сказати, що ми майже повернулися до довоєнних продажів, але тільки якщо рахувати у гривні.

  Взагалі ми бачили, що в наших клієнтів були класні результати на початку війни, тому що реклама була дешева, більшість компаній її вимкнули, ціни впали, а Instagram-бізнес працював краще, ніж зараз».

  Микита Пустовий, керівник PR+

  «Ми теж аналізували ситуацію на початку війни та бачили таку штуку, що попит впав по різних нішах в середньому у три рази, а конкуренція впала в десять разів. Тобто той, хто працював, робив виторг навіть вище, ніж він був раніше. Звичайно, за умови, що був товар, була можливість працювати і т. ін. Я бачу, що серед наших клієнтів багато хто за цей час виріс, і зараз вони говорять, що продають більше, ніж продавали раніше, тому що багато конкурентів не працюють. Тобто ті, хто наполегливо сидів і робив свою справу, зараз дійсно мають відмінні результати».

  Ігор Воловий, співзасновник Elit-Web

   

  Які канали залучення клієнтів зараз найкраще працюють і що нового запустили під час війни

  «95% продажів ідуть з моєї сторінки в Інсті, 5% — зі сторінки Олексія. А якщо говорити про навчання, то люди просто пишуть в директ і купують або йдуть на вебінари».

  Микита Пустовий, керівник PR+

  По суті, в агентства PR+ головний канал просування за лідами — це персональна сторінка Микити. На його думку, цього достатньо, тому що до купівлі приходять люди з трафіку. Вони підписуються та спостерігають за акаунтом від двох до чотирьох місяців і тільки потім приймають рішення про те, що пора самим починати заробляти в Instagram.

  «Ми б, напевно, не наважилися залишитися з одним каналом просування. Ми намагаємося тримати декілька. Наприклад, ми сильно відчули по лідах, що, коли наш головний канал залучення — сайт — просів за позиціями, ми втратили майже 50% лідів. Крім того, з сайтом не можна так — «створили новий акаунт, запустили трафік». Нам знадобилося близько 2 місяців для того, щоб відновити роботу після просідання, і після того ми тестуємо різні канали комунікації з нашою аудиторією».

  Ігор Воловий, співзасновник Elit-Web

  З нових продуктів, які запустило агентство Микити Пустового під час війни, — «Клуб». На сьогодні в ньому близько 270 осіб. Уже минув місяць, і в компанії зараз спостерігають, який відсоток людей буде продовжувати працювати, а який піде. Проєкт невеликий, але цікавий. Для бізнес-моделі цієї компанії такий спосіб комунікації дуже цікавий.

  «Ми спробували вийти в Європу. Знайшли там десять клієнтів. Вони зараз просуваються, але це було важко. Навіщо йти туди, якщо у нас в Україні все добре? А вже ніяк не стане гірше! Який ще момент може бути жахливішим за початок війни? Я не можу собі уявити. Зараз люди адаптувалися, економіка підніметься, і все буде добре в Україні. У нашій ніші особливо. Нам просто пощастило з нішею».

  Микита Пустовий, керівник PR+

  «Зараз усі, хто працює в Instagram або продає загалом через Інтернет, розуміють, що нас, можна сказати, пронесло, що в нас немає заводу, у який прилетів снаряд, або складу, який залишився на окупованій території. Бо це суперніша. Насправді ми все це відчули ще за часів коронавірусу. І зараз це підтверджується під час війни.

  Якщо хтось досі не продає в Instagram або через Інтернет, саме час починати це робити. Пам'ятаю, що під час пандемії були клієнти, які зрозуміли, що їм це потрібно. Тоді вони створили інтернет-магазини, які їх потім врятували з початком війни. У них були гроші хоча б на заробітну плату. Далі бізнес масштабують, і він працює.

  Багато агентств зараз ідуть до інших країн. Хтось іде до Казахстану, хтось — до Європи, хтось — до Канади, хтось — до США. Хтось починає розширювати лінійку: наприклад, рекламу робить не тільки на інсташоп, але й на лендінг, на інтернет-магазини тощо».

  Ігор Воловий, співзасновник Elit-Web

   

  Коротко про плани на найближче майбутнє

  Наразі Микита Пустовий разом зі своєю компанією ставить головну мету — досягти колишніх оборотів з урахуванням підняття курсу долара. У нинішньому становищі економіки це дійсно завдання.

  «Серед подальших планів — дуже подобається навчання, дуже подобаються результати студентів, дуже подобається ця бізнес-модель. У нас 80% продажів — це програма «Instagram-підприємець», націлена на створення свого бізнесу. Ми якраз до війни створили ще один курс — «SMM-професія». І ми поки його мало розкручуємо. Але, чесно кажучи, перший курс зараз актуальніше — фактично ти отримуєш конкретні навички та заробляєш на цьому 20-30-40 тис. грн на місяць. А з другим курсом дуже просто перейти на свій бізнес. Я вважаю, що ми вдвічі повинні зрости тільки завдяки цьому курсу».

  Микита Пустовий, керівник PR+

  Зазначимо, що у своїх планах Микита розглядає пошук клієнтів тільки в Україні. Також для нього актуальним є питання про інвестиції, особливо після запуску каналу на цю тему, де вже близько 5 тис. підписників.

  «Я з початком війни майже нічого не інвестував. Моя активність у цьому напрямку впала. На сьогодні близько 22% я вклав у криптовалюту, в планах — купівля нерухомості. Але це вже після війни».

  Микита Пустовий, керівник PR+

  Підбиваючи підсумки, підкреслимо, що перспективу для свого бізнесу Микита Пустовий бачить тільки в Україні. У цьому ми з ним абсолютно солідарні, віримо в наші ЗСУ та робимо все, щоб економіка нашої країни відновилася якомога швидше.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом