Поділіться
Зміст

  Битва за перші місця у топі пошукової видачі триває безперервно. А зі зростанням конкуренції практично у всіх сферах вона стає все більш жорстокою. І немає нічого дивного в тому, що, приходячи в агентство, клієнт хоче отримати певні гарантії результату.

  Звичайно, перспектива швидкого виходу в топ-3 за десятками та сотнями ключових запитів так і манить. Але давайте спробуємо розібратися, чи дійсно в SEO є місце подібним гарантіям. Або за гучними словами насправді не стоїть нічого, а просування сайту з гарантією — не більш ніж маркетинговий прийом? Зараз все розповімо!

  Чи можуть гарантії SEO бути обґрунтовані. Хто може 100% передбачити результат

  Давайте одразу уточнимо: 100% гарантії вам не дасть жодна агенція, зрозуміло, якщо його співробітники з вами чесні. Ви можете зустріти на сайтах гучні слова: «виведемо ваш сайт у топ за місяць», «вихід у топ-3 за 100+ ключовими словами та фразами» та інше. Звучить непогано, і потенційний клієнт вже готовий попрощатися з грошима. Але!

  Неможливо гарантувати нічого подібного, не вивчивши сайт, конкурентів і цільову аудиторію. Це як рекламувати найшвидший автомобіль, не знаючи, що готові запропонувати конкуренти за ті ж гроші і чи зможе взагалі ця машина їздити нашими дорогами. Сподіваємося, ви розумієте, про що йдеться.

  чи можуть гарантії у SEO бути обґрунтовані

  Щоб хоч частково прогнозувати (а не гарантувати) результати, потрібно враховувати не лише сферу діяльності клієнта, а й комплекс внутрішніх факторів:

  • Вік сайту. Молоді майданчики (до 1 року) просувати складніше. Якщо вам обіцяють просування сайту з гарантією виходу в топ, навіть не переконавшись, що сайт фізично може зайняти лідируючі позиції, радимо сприймати подібні заяви зі скепсисом. А ось просування з оплатою за результат – інша річ!
  • Бюджет просування. Якщо він менший за рекомендований, очікувати високих результатів за мінімальний термін точно не варто.
  • Хостинг. В ідеалі потрібно мати виділений сервер, сайт має бути захищений від вірусів і не розміщуватись на одному сервері з іншими веб-ресурсами, що знаходяться під потенційною загрозою.
  • Зміна контенту. Для SEO робота з контентом займає одне з першочергових місць. А деякі замовники не проти «допомогти» виконавцю, коригуючи контент на власний розсуд. Які тут гарантії при неконтрольованих змінах?
  • Виконання рекомендацій SEO-фахівця. Багато хто вважає, що можна віддати сайт на просування і просто чекати на результат. Ні. Це двосторонній процес. І від вас потрібно як мінімум дотримуватися рекомендацій. Наприклад, розширити асортимент товарів чи послуг, додати реальні фото товарів, надати необхідну інформацію тощо. Якщо клієнт не готовий брати участь у процесі, результати будуть непрогнозованими.

  До того ж не забуваємо про третю сторону — пошукові системи та алгоритми ранжирування. Вони змінюються постійно, тому підхід до просування регулярно вдосконалюється. Сьогодні пошуковій системі повністю «подобається» ваш сайт, а завтра з'являється новий алгоритм — і картина вже не така райдужна. Адже те, що давало чудові результати ще 5 років тому, сьогодні лише зажене ваш сайт під фільтри пошукових систем. Ось це, до речі, гарантувати значно простіше.

  Чи можуть гарантії SEO бути обґрунтовані

  Які бувають фейкові гарантії у SEO

  Уявіть собі лікаря, який обіцяє стовідсоткове лікування від всіх захворювань — від нежитю до цукрового діабету або ще більш серйозного. І зробить це за якихось пару сеансів. Скажіть, чи підете ви до такого «фахівця»? Чи вважатимете його шарлатаном, який лише заробляє гроші на чужій довірливості? Ось так само і в SEO-просуванні з гарантією: що більше вам обіцяють, то сильніше це має насторожувати. За красивими фразами часто не стоїть нічого:

  які бувають фейкові гарантії у SEO

  А тепер давайте перейдемо до найцікавішого. Що найбільше люблять обіцяти агенції у сфері SEO-послуг?

  1. «Виведемо ваш сайт у топ за сотнями ключових слів і фраз»

  Дуже хитрий хід, і його навіть важко назвати обманом. Але що це будуть за ключові фрази, за якими ви вийдете в топ? Наприклад, просуватися із запитом «купити айфон на станції метро «Лук'янівська» за 5000 гривень» елементарно. Питання лише в тому, чи хтось вводитиме цей запит у пошуковик. А ось потіснити конкурентів на запит «купити iPhone в Києві» — завдання із зірочкою. Підряднику зручно — він справді виконав обіцянку вивести сайт у топ. Правда, не так, як клієнт на те чекав.

  Як вам такий варіант?

  Виведемо ваш сайт у топ по сотням ключових слів та фраз

  2. «Перші результати – вже за тиждень»

  Зазвичай такі фрази можна зустріти лише на сайті SEO-студії або у контекстній рекламі. Але в договорі, який ви укладаєте, нічого подібного не буде. Підписати договір, не вивчивши його — велика помилка. Неможливо на рівному місці обіцяти щось подібне, не знаючи досконально сайт, конкурентів та ситуацію на ринку. Це лише гучні слова, не підкріплені, як правило, реальними кейсами. Просування сайту апріорі не може бути швидким процесом.

  перші результати – вже через тиждень

  3. «Виводимо сайт у топ раз і назавжди»

  Існує просто величезна кількість факторів, через які сайти, які ще вчора перебували у топ-3, сьогодні «відлітають» на 2–3 сторінку або взагалі випадають із результатів пошуку. Це і зміна алгоритмів пошукових систем, і внутрішні проблеми самих сайтів та дії конкурентів. Тому, якщо підрядник і вивів ваш сайт у топ, це ще не означає, що відтепер ваші перші позиції назавжди. SEO-просування — процес безперервний та планомірний.

  Виводимо сайт у топ разів і назавжди

  Що насправді можуть і повинні гарантувати ваші SEO-фахівці. Види гарантій у SEO

  Ймовірно, у вас виникло логічне питання: «А які взагалі гарантії у SEO можуть бути? Невже це завжди лотерея?». Ні, ні в якому випадку! Швидше навпаки: коли вам обіцяють «золоті гори» — ось це і є лотерея. SEO з гарантією — це переважно про якість роботи та комплексний підхід, а не про обіцянки надхмарних результатів.

  Оплата за результат

  Це так звані бінарні гарантії в SEO – наприклад, висновок % запитів у топ, збільшення видимості сайту у вказаний термін, зростання трафіку на сайт тощо. Ось тільки в договорі, як правило, всі ці моменти також не згадуються, а існують лише на словах. Давайте більш детально подивимося, яке підводне каміння тут є і що з ними робити.

  Гарантія виведення сайту в топ

  Як ви вже зрозуміли з нашого прикладу з iPhone, перебування в топі не гарантує збільшення продажів. Така вже специфіка низькочастотних запитів: просуватися ними простіше, але й ефективність нижче. Ось і виходить, що сайт по 60-70% запитів на перших місцях у пошуковій видачі, а реального профіту немає. Пояснюється це тим, що всі клієнти потрапляють до конкурентів, які в топі за високочастотними та середньочастотними запитами.

  Порада! Дивіться, яким пулом запитів підрядники планують просування. Вони мають скласти широке семантичне ядро з урахуванням популярності та релевантності запитів. Якщо це лише низькочастотні запити, є привід задуматися, чи варто співпрацювати. Також не варто просуватися і лише за високочастотними запитами — у цій справі важливо дотримуватися балансу.

  Оплата за наведений трафік

  На перший погляд, досить цікавий для клієнта підхід: оплата за реально залучений трафік на сайт, а не за позиції в пошуковій видачі. Але тут також є кілька моментів:

  • Трафікові показники зростання зовсім не гарантують збільшення конверсії та кількості замовлень. Нагнати відвідувачів на сайт — не така складна задача. Але який сенс, якщо це не цільова аудиторія?
  • Багато SEO-агентств хитрують і рахують ВЕСЬ трафік, виставляючи рахунок на оплату. І зовсім не важливо, що частка реально залучених агентством відвідувачів може бути мінімальною, а трафік і так йшов би на сайт.

  Оплата за наведений трафік

  Порада! Не дивіться лише красиві цифри статистики. Набагато важливіше побачити, чи конвертується трафік у продажі. Якщо ні, саме час переглянути умови договору. І так, обов'язково працюйте за договором!

  Гарантія повернення грошей за відсутності результату

  Здається ідеальна схема, правда? Не завжди. Зазвичай такі обіцянки дають або гіганти ринку SEO-просування, або ще зовсім «зелені» новачки, які не вміють тверезо оцінювати свої сили. Великі SEO-компанії, які працюють із серйозними бюджетами, справді здатні дати такі гарантії, оскільки закладають ризики в кошторис. А ось дрібні студії, тим більше сеошники-фрілансери, просто не можуть подібного обіцяти — хіба що на словах. Тому SEO просування сайту з гарантією повернення коштів у разі відсутності результату — це в більшості випадків не більше ніж маркетинговий прийом.

  гарантія повернення грошей за відсутності результату

  Багато SEO-студій не працюють за такою схемою, навіть якщо говорять про інше. У разі чого вам нададуть тисячу та один звіт про те, що результат просування є, а завищені очікування – це ваші проблеми.

  Порада! Якщо хочете отримати гарантію повернення коштів у разі невдалого просування, переконайтеся, що компанія дійсно здатна повернути кошти у разі невдачі. У Elit-Web, до речі, така гарантія є. І вона справді працює.

  Оплата відсотка від реальних продажів

  Такий «зручний» варіант оплати зазвичай обіцяють або новачки у сфері SEO-просування, або надто самовпевнені сеошники. На перший погляд, все чесно: вам приводять клієнтів, а ви платите невеликий відсоток. Але все набагато складніше з кількох причин:

  SEO-просування – процес порівняно повільний. Перші клієнти з пошуку прийдуть не завтра, не за тиждень, можливо, навіть не за місяць, тому студія або окремий SEO-фахівець все одно стягуватиме абонентську плату.

  Досвідчений сеошник, який розуміє, про що говорить, вимагатиме справді великий відсоток, по суті — частку вашого бізнесу. А це точно підходить далеко не всім.

  Порада! При оплаті відсотка від продажів ви або фактично робите SEO-фахівця своїм бізнес-партнером, або працюєте по абонплаті і потім переплачуєте за досягнутий результат. Обидва варіанти загалом провальні. Краще взагалі відмовитись від них.

  Гарантія якості робіт

  По суті, єдине, що реально може гарантувати SEO-студія, — це якість робіт, що проводяться в просуванні сайту. Тобто виконання зазначеного обсягу завдань, за які підрядник насправді здатний відповідати. Наприклад, ось список гарантій, які надає клієнтам Elit-Web:

  • Дотримання термінів у проєкті, що закріплюється юридичним договором.
  • Залучення до просування команди фахівців виключно зі штату наших співробітників.
  • Своєчасне виконання прописаних у договорі завдань.
  • Надання клієнту доступу до особистого кабінету, де можна відстежувати хід робіт.
  • Щотижнева звітність по пошуковому трафіку та щомісячний звіт по всьому KPI.

  Гарантія якості робіт

  Зауважте, ні слова про вихід у топ по тисячі ключових слів і зростання продажів на 300% за тиждень. Так, ми обов'язково формуємо прогноз просування на етапі аудиту та аналітики, опрацьовуємо план розкручування, внутрішньої та зовнішньої оптимізації клієнтських проєктів. Але це прогнози та план дій, а не обіцянки заради обіцянок. Ми переконані, що вибір між реальним результатом і красивими цифрами очевидний.

  Оплата за KPI

  Є підрядники, які воліють працювати з оплатою за KPI, — ключові параметри ефективності. Серед найбільш значимих:

  • ROMI — коефіцієнт окупності інвестицій;
  • видимість сайту по семантичному ядру;
  • показники конверсії;
  • цільові дії;
  • кількість лідів, цілеспрямованих візитів, продажів із сайту та інше.

  Погляньте на специфіку варіантів оплати за результат (KPI) та за години (з фіксованим бюджетом):

  оплата за KPI

  Головна проблема просування з оплатою за KPI – відсутність комплексності. Тобто підрядник вибирає певний показник KPI, який йому вигідний, демонструє клієнту відмінні результати щодо нього та отримує свою зарплату. Тільки от KPI потрібно оцінювати в комплексі, а не за одним параметром, причому вибирати слід тільки KPI, дійсно важливі для клієнта. А якщо ні, то оплачуються ті, які по суті марні. До того ж 300% трафіку на сайт — абсолютно безглузде зростання, якщо продажі при цьому не збільшуються.

  На практиці більшість SEO-компаній використовує лише три типи KPI:

  1. Входження до топ-10 за певними ключовими запитами.
  2. Залучення прогнозованого обсягу цільового трафіку.
  3. Отримання лідів за встановленою вартістю.

  Іноді цього достатньо. Але в деяких проєктах потрібно спиратися на інші види KPI. А передбачливі сеошники часом намагаються занизити їхню значущість в очах клієнта, щоб спростити собі роботу і банально не псувати звіти поганими результатами за деякими напрямками.

  На практиці більшість SEO-компаній використовує лише три типи KPI.

  Тобто працювати з оплатою за KPI можна, але якщо це не якийсь окремо взятий показник, а результат у комплексі. Тому так важливо обговорювати з виконавцем усі деталі співробітництва та розуміти, на яке зростання можна реально розраховувати.

  Замовити просування сайту з оплатою за комплекс KPI

  Адреса сайту

  Як не потрапити на хибні гарантії та що характеризує хорошого SEO-підрядника

  Пересічний підприємець і власник сайту рідко розуміється на тонкощах SEO-просування. Тому у пошуках підрядника схильний вірити гучним обіцянкам, сподіваючись на професіоналізм виконавця. Це неправильний підхід.

  Але як, працюючи з агенціями чи іншими підрядниками, не йти на поводу у хибних обіцянок? Ми підготували для вас невеликий чек-лист, з яким потрібно звіритися, перш ніж розпочинати співпрацю.

  1. Підрядник готовий надати повноцінну індивідуальну пропозицію

  СЕО-просування з гарантією — це переважно просто красиві слова. Забудьте про все, що написано на сайті SEO-студії чи у профілі сеошника. Дивіться тільки те, що пропонують саме вам:

  • внутрішній та зовнішній аудит сайту;
  • аналіз конкурентів та цільової аудиторії;
  • підготовка та структуризація семантичного ядра;
  • SEO-оптимізація та інше.

  Ось приклад комплексного підходу Elit-Web до просування:

  підрядник готовий надати повноцінну індивідуальну пропозицію

  Дивіться не так на цифри, як на конкретні дії, здійснювані підрядником під час роботи. Більше того, якщо ви залишили запит на отримання комерційної пропозиції і через кілька хвилин отримали готове КП, це привід задуматися, чи варто працювати з цією компанією. Індивідуальна пропозиція у роботі з клієнтом передбачає комплексний аналіз сайту, конкурентів, ЦА тощо.

  2. Агентство (або певний спеціаліст) не хапається за кожен проєкт

  Якщо у підрядника прямо зараз десятки проєктів різної спрямованості, краще кілька разів подумайте, перш ніж звертатися до нього. Є всі підстави вважати, що вашому проєкту просто не приділять достатньо уваги і будуть застосовувати стандартні методи SEO-просування, не особливо вникаючи в процес.

  Агентство (або певний спеціаліст) не вистачає за кожен проект

  Фізично неможливо належно займатися одночасно багатьма проєктами. До того ж є ризик, що просування вашого сайту просто віддадуть комусь на аутсорс за нижчою ціною, а ви навіть не знатимете, хто і що з ним робить зараз. Тому радимо одразу уточнювати, скільки у підрядника проєктів у роботі на даний момент. Ми в Elit-Web дотримуємося балансу кількості та якості — не беремо більше проєктів, ніж реально готові просувати на повну силу, шукаємо індивідуальний підхід до кожного клієнта.

  3. Ціна — середня або вища за середню по ринку

  Немає сенсу очікувати, що за $100 на місяць підрядники зможуть показати вам якісь визначні результати просування. Зазвичай краще взагалі не займатися розкручуванням, ніж шукати найдешевші варіанти. Є ризики, що після бюджетних сеошників все доведеться ще кілька разів переробляти, виправляти їх помилки та недоробки. А якщо вони раптом вирішать використовувати чорні методи SEO і заженуть ваш сайт під фільтри пошукових систем, то наслідки будуть фатальними.

  ціна - середня або вища за середню по ринку

  Відповідно, головна порада, яку ми можемо дати, — орієнтуйтеся на середній ціновий сегмент по ринку або трохи вищий за середній. Ось, наприклад, тарифи на SEO-просування в Elit-Web:

  тарифи на SEO-просування в Elit-Web

  4. Наявність портфоліо з реальними кейсами

  Велике портфоліо з успішними проєктами та кейсами — найкращий доказ того, що компанія добре розуміється на питанні і може дати вам певні SEO-гарантії. Але тут є кілька моментів, на які варто звернути особливу увагу:

  Наявність у портфоліо справді великих та значущих проєктів, а не якихось локальних фірм та приватних підприємців.

  Кейси свіжі та детальні. У них має бути описано, в якому вигляді проєкт прийшов на просування, які методи були використані та яких результатів досягнуто – з графіками, аналітикою та реальними показниками.

  Відгуки клієнтів про виконану роботу. Їхня наявність — добрий знак.

  наявність портфоліо з реальними кейсами

  Невелика порада! Нерідко на сайтах компаній зазначено, хто займався розробкою та просуванням ресурсу. Це пряме підтвердження того, що кейс є реальним.

  Наявність портфоліо

  5. В агенції є фахівці з багаторічним досвідом

  «Молодий та амбітний колектив» – це добре. Але коли над просуванням сайтів працюють лише новачки, є певні ризики. У штаті SEO-студії обов'язково має бути хоча б кілька досвідчених фахівців, які знають, як змінювалися і продовжують змінюватися пошукові алгоритми, вміють швидко підлаштовуватися під нові зміни, розуміють принципи SEO-просування, а не діють за підручником і панікують, як тільки щось йде не так.

  в агентстві є фахівці з багаторічним досвідом

  6. Розвиток SEO-студії в наявності

  Плануючи співпрацю з агентством, зверніть увагу, чи розвиваються його фахівці. Відвідайте розділи з новинами та блог компанії. Якщо там є інформація про відвідані тематичні заходи, проходження курсів, виступи на івентах тощо — це гарна ознака. Отже, компанія набирається досвіду та прагне встигати за трендами.

  Звичайно, буде дивно запитувати у менеджера SEO-агентства, які останні івенти відвідували співробітники і чи проходив сеошник якісь курси цього року. Дуже добре, якщо про це прямо вказано на сайті.

  7. Конкретний покроковий план просування, а не просто список завдань

  Відсутність конкретики щодо послуг — головне, що має вас насторожити у співпраці з агентствами SEO-просування. Вам мають надати чіткий план дій: аудит, аналіз конкурентів, пошукова оптимізація та інше. Це має бути не просто список, що поспішно скопійований з інтернету, а конкретний план дій, розроблений з урахуванням специфіки вашого проєкту. Про жодні гарантії не може бути й мови, якщо підрядник навіть не глянув на ваш сайт.

  конкретний покроковий план просування, а чи не просто список завдань

  Що можемо зрештою сказати про SEO-просування з гарантією? Гарні цифри – це просто цифри. Єдине, що вам справді можуть гарантувати, — це:

  • якість та своєчасність виконання завдань;
  • індивідуальні рішення у просуванні;
  • робота одночасно з кількома ключовими KPI.

  А ось фрази типу «просування сайту в топ з гарантією», «вихід у топ-3 по 300 ключових слів за місяць» або «+1000 відвідувачів сайту на день» — це не більше, ніж хитрощі маркетологів.

  Висновки

  Просування сайту з гарантією — це поширений серед маркетологів прийом, який зазвичай не має нічого спільного з реальними гарантіями в SEO. Особливо в тих випадках, коли потенційний виконавець дає такі гарантії, не встигнувши проаналізувати технічний стан сайту, його внутрішню та зовнішню оптимізацію, особливості ніші та кількість конкурентів.

  Єдині гарантії просування сайту, які повинні вас зацікавити, — це оплата за результат. Власне саме за такою схемою працюємо і ми в Elit-Web, пропонуючи клієнтам можливість оплачувати реальні результати, а не ілюзорні гарантії, яких насправді не може бути.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом