Поділіться
Зміст

  Конкуренція у б'юті-індустрії зростає стрімко. Потенційний клієнт салону краси регулярно бачить десятки вивісок, рекламних білбордів або рекламних оголошень в інтернеті. Щоб він звернувся до вас, дуже важливо виділити власний салон на тлі конкурентів.

  На жаль, немає єдиного рецепту підвищення клієнтів у цій сфері. Для кожного міста, типу закладу та аудиторії потрібен індивідуальний підхід. Наприклад інструменти, що добре працюють для великих франшиз, можуть виявитися занадто витратними або малоефективними для невеликих салонів.

  Щоб залучати максимум заявок, важливо максимально розширити охоплення вашого бренду – зробити так, щоб потенційні клієнти якнайчастіше вас помічали. Для цього необхідно комплексно використовувати всі доступні маркетингові інструменти - як offline, і online.

  яких клієнтів ви хочете залучити до вашого салону краси

  Яких клієнтів ви хочете залучити до вашого салону краси

  Для ефективної комунікації з потенційними клієнтами важливо насамперед зрозуміти, на кого має бути розрахована маркетингова активність. Слід ретельно вивчити основний клієнтський сегмент закладу та скласти портрети ЦА.

  Портрет цільової аудиторії – це докладний опис вашого середньостатистичного клієнта. Він включає такі характеристики:

  • стать, вік;
  • рівень прибутку;
  • соціальний статус;
  • регіон проживання;
  • основні захоплення;
  • ключові болі, потреби мотиви.

  Такий опис допоможе краще розуміти ваших клієнтів. Знаючи чого хоче і чим керується відвідувач салону, ви зможете проводити дійсно ефективні маркетингові кампанії.

  Провести аналіз сайту салону краси

  Адреса сайту

  Онлайн-інструменти

  Насамперед розглянемо основні методи інтернет-маркетингу. Переваги даних інструментів у їх точності та вимірюваності. Це дозволяє використовувати рекламний бюджет із максимальною ефективністю.

  сайт як сучасний спосіб залучення клієнтів до салону краси

  Сайт як сучасний спосіб залучення клієнтів до салону краси

  Власний сайт – це ключовий інструмент ефективного інтернет-маркетингу. Саме на сайт веде більшість клієнтських каналів в Інтернеті. Тут ви можете детально розповісти потенційному клієнту про вигоди та переваги ваших послуг. Зрештою, більшість online-замовлень ви отримуєте із сайту.

  Оптимальний вибір для салону краси – багатосторінковий корпоративний ресурс. При його створенні важливо врахувати такі рекомендації:

  Унікальний дизайн . Це особливо важливий критерій для сайту салону краси. Дизайн має справити гарне перше враження на відвідувача. Важливо, щоб він був виконаний у фірмовому стилі, це підвищить впізнаваність вашого бренду. Крім того, шаблонні рішення сильно обмежують можливості просування ресурсу.

  Відсутність технічних помилок . Важливо провести комплексне тестування ресурсу перед запуском. Верстка, що «з'їхала», або неробоча форма захоплення можуть сильно нашкодити довірі ваших відвідувачів.

  Висока швидкість завантаження . Не можна примушувати відвідувачів чекати. Тому потрібно максимально скоротити час завантаження контенту на сторінках. Оптимальний показник 1-2 секунди.

  Адаптивність . Сайт повинен бути однаково зручний і для користувачів ПК, і для тих, хто зайшов із мобільних пристроїв або планшетів. Найкраще рішення для цього – адаптивна верстка.

  Якісне наповнення . Не слід забувати, що більшість користувачів переходять до вас заради контенту. Тому важливо, щоб уся інформація на сайті була корисною для відвідувачів.

  Первинна пошукова оптимізація . Базова оптимізація спростить подальше просування пошуку для вашого інтернет-ресурсу. Тому її бажано проводити ще на етапі розробки.

  пошукове просування сайту

  Пошукове просування сайту

  Найперспективніший інструмент для просування вашого ресурсу – SEO. Оптимізація сайту дозволяє підвищити його позиції серед результатів пошукової видачі.

  Завдяки цьому все більше потенційних клієнтів, які шукають салон краси або цікавляться інформацією про ваші послуги, потрапляють на сайт. Такі відвідувачі зацікавлені у замовленні, тому трафік з пошуку легко конвертується в клієнтів.

  В середньому з видачі інтернет-ресурс отримує більше половини всіх переходів. Крім того, отриманий результат зберігається навіть після того, як ви зупинили роботи з оптимізації.

  Соціальні мережі для залучення клієнтів до салону краси

  Найбільш популярний спосіб взаємодії з ЦА у б'юті-сфері – активність у соціальних мережах. Створення сторінки салону в Instagram або Facebook займе всього кілька хвилин, і для цього не потрібні додаткові витрати.

  Підтримуючи активність у соцмережах, ви можете:

  • сформувати постійну лояльну аудиторію вашого салону;
  • залучати клієнтів для ваших послуг;
  • залучати зацікавлених користувачів корисним та цікавим контентом;
  • підвищувати лояльність клієнтів, стимулюючи їх здійснювати повторні замовлення;
  • ділитися актуальними новинами із ЦА.

  Окрему увагу варто приділити фотографіям. Саме фото результатів вашої роботи найкраще стимулюють передплатників звертатись за вашими послугами.

  Реклама у соціальних мережах

  Акаунт у соцмережах дозволяє утримувати інтерес аудиторії та підвищити її лояльність. Але, щоб розширити охоплення, просто вести сторінку недостатньо. Необхідна реклама, що таргетує.

  З її допомогою ви можете демонструвати оголошення тим користувачам соцмереж, які відповідають критеріям вашої ЦА: живуть у вашому регіоні, виявляють інтерес до б'юті-сфери, відповідного віку тощо. За допомогою таких оголошень ви можете залучати не лише нових передплатників, а й Забезпечити переходи на сайт.

  Сторінка в Google My Business

  Це безкоштовний спосіб просування, який полегшує клієнтам пошук вашої фізичної адреси. Акаунт в GMB дозволяє створити сторінку вашої компанії, яка помітна користувачам навігатора Google Maps.

  На цій сторінці вказано корисну інформацію для відвідувачів:

  • адреса;
  • час роботи;
  • основні послуги;
  • додаткові переваги (басейн, спа тощо).

  Крім того, тут ви можете ділитися власними фотографіями, що також дозволяє підвищити інтерес потенційних клієнтів.

  Реклама у Google

  Рекламні інструменти, які надають пошукові системи, допоможуть у стислі терміни залучити цільовий трафік на сайт. Цей метод просування називають контекстною рекламою, оскільки оголошення демонструються відповідно до контексту матеріалу, яким цікавиться інтернет-користувач.

  Контекстна реклама буває пошуковою та медійною. Пошукові оголошення розміщуються серед результатів пошукової видачі. Їх бачать користувачі, які запроваджують запит, пов'язаний з вашими послугами.

  Медійна реклама – це банери, відео, галереї або інтерактивні оголошення, які ваші потенційні клієнти можуть побачити на інших сайтах, сервісах та мобільних додатках.

  офлайн-інструменти

  Оффлайн-інструменти

  Вивіска та дизайн фасаду

  Близько 70% інформації ми сприймаємо візуально. Тому дуже важливо створити власний фірмовий стиль, завдяки якому ваш бренд легко дізнатися і запам'ятати.

  Вивіска та брендовий дизайн фасаду будівлі, де розташований ваш салон, робить його помітнішим. Фірмове оформлення сприяє зростанню впізнаваності закладу, а також полегшує пошук для відвідувачів.

  Рекламні листівки або флаєри

  Це ще один спосіб налагодити контакт із вашою ЦА оффлайн. На відміну від звичайної зовнішньої реклами листівки зберігаються у потенційних клієнтів (в ідеалі). Якщо людина дійсно зацікавлена у послугах салону, це підвищує ймовірність, що вона звернеться саме до вас.

  Звичайно, прості флаєри з адресою салону будуть малоефективними. Важливо, щоби вони розкривали додаткові переваги вашого закладу. Відмінною ідеєю буде створити додатковий інфопривід, який стимулює відвідування: день відкритих дверей, знижки на послуги іт. буд.

  Сарафанне радіо та подарункові сертифікати

  Сарафанне радіо – це поширення позитивної інформації про салон клієнтами. Рекомендації від знайомих ефективніші за будь-який вид реклами, оскільки їм більше довіряють. Крім того, у такий спосіб ви отримуєте нових клієнтів практично без витрат на маркетинг.

  Щоб вас рекомендували, просто якісного сервісу та приємної обстановки недостатньо. Цим може похвалитися більшість закладів.

  Потрібна реферальна програма, яка стимулюватиме ваших клієнтів залучати своїх знайомих. Найбільш поширеним прикладом є подарункові сертифікати на послуги за залучення клієнтів.

  Перехресна реклама з партнерами

  Крім клієнтів, ваш салон можуть рекомендувати й інші організації. Домогтися цього допоможе партнерська програма із закладами, які працюють із вашою ЦА, але не конкурують із вами. Ось кілька прикладів:

  • фітнес-центри, тренажерні зали;
  • басейни;
  • масажні салони;
  • спа-комплекси.

  В обмін на рекомендації вашого салону ви можете запропонувати фінансову винагороду (відсоток від замовлення) або аналогічні рекомендації партнера власним клієнтам.

  як утримати клієнтів

  Як утримати клієнтів

  Не менш важливий аспект розкручування салону краси – утримання клієнтів. Це дозволить значно заощадити маркетингові витрати, оскільки повторне залучення відвідувача вимагає значно менше коштів.

  Email-маркетинг

  Регулярне розсилання з корисними рекомендаціями та новинами допоможе утримати інтерес ЦА. З її допомогою ви нагадуєте клієнтам про себе та стимулюєте повторно відвідати салон. Але важливо, щоб листи були не спамними, а несли справді цінну інформацію.

  Програма лояльності

  Слід постійно працювати над клієнтською лояльністю:

  • проводити NPS-опитування, щоб розуміти рівень задоволеності відвідувачів;
  • забезпечити додаткові бонуси для постійних клієнтів;
  • створити систему накопичувальних бонусів;
  • регулярно проводити різні івенти та заходи для підвищення залучення ЦА.

  Це дозволить не тільки збільшити кількість повторних замовлень, лояльні клієнти з більшою ймовірністю рекомендуватимуть вас власним знайомим.

  Сервіс запису в режимі онлайн

  Для зручності відвідувачів ви можете забезпечити їм можливість записуватись на прийом онлайн. Це значно заощадить час ваших клієнтів. Для цього на сайті слід розмістити окрему форму для запису, а також інтерактивний календар, де користувачі можуть самостійно визначити вільний час для прийому.

  FAQ

  Як правильно рекламувати салон краси?

  Ось деякі способи залучення клієнтів до салону краси:

  1. Використовуйте різні канали просування: соціальні мережі, листівки, рекламні щити й інше. Це дозволить вам охопити ширшу аудиторію.
  2. Вводьте спеціальні пропозиції й акції. Це можуть бути знижки на послуги, рефералки або програми лояльності. Такий підхід допоможе вам залучити нових клієнтів, а також заохотити їх повторно звернутися до вас.
  3. Підкреслюйте ваш досвід і якість послуг. Це можна зробити за допомогою відгуків клієнтів, фотографій «до» та «після», навчального контенту на вашому вебсайті тощо.
  4. Відвідуйте події та співпрацюйте з іншими компаніями у вашому районі. Це допоможе вам підвищити впізнаваність і налагодити відносини з потенційними клієнтами.

  І, звичайно, важливо створити сильну індивідуальність бренду. Він повинен показувати суть і цінності вашого салону. А також необхідно правильно визначити свою цільову аудиторію та працювати саме на її залучення.

  Як нагадати про себе клієнту салону краси?

  Для збільшення частоти відвідувань потрібно регулярно контактувати з клієнтами та нагадувати про себе. Робити це можна різними способами: за допомогою дзвінків, розсилки на електронну пошту, повідомлень у месенджерах. Чим залучити клієнтів до салону краси? Наприклад, нагадуванням про те, що настає сезон пілінгів. Або ж про те, що діє акційна пропозиція на фарбування волосся. Такий підхід — це показник якісного сервісу, що додає цінності вашим послугам.

  Як збільшити прибуток у салоні краси?

  Щоб залучити клієнтів до перукарні, пропонуйте різноманітний спектр послуг. Не обмежуйтеся лише доглядом за волоссям. Подумайте про розширення спектра послуг: наприклад, домовтеся про співпрацю з майстром манікюру або з візажистом. Також заохочуйте своїх працівників підвищувати продажі. Наприклад, якщо клієнт прийшов на стрижку, можна запропонувати йому новий засіб для догляду або укладки. Також не забувайте дякувати клієнтам. Можна пропонувати знижку на наступне відвідування за рекомендацію салону своїм знайомим. І не забувайте про важливість використання соціальних мереж.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом