Поділіться
Зміст

  Щоб досягти високих результатів у закордонному SEO, нашим спеціалістам довелося враховувати специфіку тематичної ніші, особливості просування за кордоном. За перші 4 місяці просування нового сайту компанії з доставки квітів bunchov flowers у Польщі нам вдалося вивести у ТОП-10 Google 49 % запитів, у ТОП-30 – 55 %, вийти на 1680 відвідувачів щомісяця.

  Загальна інформація щодо проєкту:

  Назва компанії: bunchov flowers

  Мета клієнта: приріст трафіку та збільшення кількості замовлень

  Тематика: доставка квітів

  Послуга: SEO-просування

  Регіон просування: Варшава

  Результат роботи: у ТОП-10 Google – 49 % запитів, у ТОП-30 – 55 %.

   

  Онлайн-магазин bunchov flowers працює у Варшаві та спеціалізується на створенні та продажу букетів квітів. Для співробітників компанії головна мета – допомогти людям висловити свої почуття за допомогою гарної флористичної композиції. Тут зазначають, що для них це не робота, а спосіб життя.

  Клієнти обирають компанію bunchov flowers, тому що:

  • їм пропонують букети, зроблені зі свіжих, наповнених життям бутонів одного або кількох сортів квітів;
  • при створенні композицій грамотно поєднують класичний підхід із актуальними модними тенденціями у флористиці;
  • стежать за свіжістю та життєстійкістю кольорів, пропонують триденну гарантію;
  • тут готові оперативно доставити замовлений букет у призначені місце та час.

  За бажанням клієнтів замовлення може бути доповнене солодощами, медовими свічками та іншими супутніми товарами.

  Магазин спеціалізується лише на онлайн-замовленнях, переважно орієнтується на російськомовну аудиторію, гарантує дотримання всіх умов — безпечну оплату, своєчасну доставку та високу якість продукції. Крім сайту, bunchov flowers приймає замовлення та реалізує продукцію через Інстаграм. Перед нашою компанією було поставлено завдання допомогти із SEO-просуванням нового сайту.

   

  Цілі та стратегічні завдання клієнта

  Для реалізації стратегічної мети просування молодого сайту з продажу та доставки квітів у Варшаві спільно з клієнтом ми сформулювали такі тактичні завдання:

  • покращення видимості у пошуку завдяки розширенню семантичного ядра та усунення технічних недоліків;
  • утримання клієнтів завдяки опрацюванню комерційних факторів;
  • розвиток посилального профілю сайту компанії.

  Робота в цих напрямках мала допомогти збільшити кількість замовлень з сайту.

  Наша стратегія

  Аналіз сайтів конкурентів

  Наш досвід роботи з просування у пошуку підказує, що дослідження конкурентів у SEO – це один з найважливіших етапів при розробці стратегії оптимізації проєкту.

  Без розширеної інформації про роботу своїх суперників інтернет-магазини можуть витрачати дорогоцінний час та гроші, дозволяючи своїм конкурентам продовжувати підніматися у рейтингу пошукових систем. Тому особливо важливо зрозуміти, завдяки чому відбувається покращення позицій, та спланувати свою роботу з просування сайту.

  Роботи із семантичним ядром

  Від кількості ключових запитів, за якими просувається сайт, залежить, чи побачать користувачі цей вебресурс. Фактично ключі – це основа, яка допоможе сайту добре зарекомендувати себе як лідер у тематичній ніші.

  Коли люди шукають товари чи послуги в інтернеті, вони використовують велику кількість різних комбінацій слів. На цьому етапі важливо визначити, які ключі використовуються частіше, а які рідше, і вибрати найбільш релевантні запити.

  Технічна оптимізація сайту

  По суті, це покращення технічних характеристик сайту з метою покращення його ранжування у пошукових системах. У цьому напрямку важливо зробити вебресурс швидшим, простішим для сканування та зрозумілішим для пошукових систем.

  При плануванні робіт варто пам'ятати, що Google та інші пошукові системи хочуть надати своїм користувачам найкращі результати за їхніми запитами. Тому пошукові роботи сканують і оцінюють вебсторінки за безліччю факторів. Деякі з них ґрунтуються на технічних параметрах, наприклад, наскільки швидко завантажується сторінка. Таким чином, усуваючи недопрацювання, можна допомогти пошуковим системам просканувати та вище оцінити сайт.

  Зовнішнє просування

  Мета цього етапу – підвищити авторитетність та покращити видимість вебресурсу. Це можна зробити за допомогою розвитку маси сайту, розмістивши зворотні посилання на сторінки-донори. Кількість і якість таких донорських майданчиків позитивно впливають на оцінку ресурсу, що просувається пошуковими алгоритмами.

  Результат багато в чому залежить від рейтингу донорів — неякісні ресурси можуть зашкодити сайту, а хороші – навпаки, підвищать його рейтинг.

   

  Виявлені проблеми та слабкі місця клієнта

  В результаті стартового аудиту наші фахівці виявили такі основні проблеми на сайті:

  • низька швидкість завантаження сторінок вебресурсу на мобільних пристроях;
  • помилки у розмітці структурованих даних на сайті, що негативно впливає на клікабельність сніпетів;
  • відсутність картки сайту у форматі xml;
  • дублі сторінок;
  • неякісні метатеги Title та Description;
  • помилки пагінації;
  • биті посилання.

  Крім зазначених технічних помилок, у статистиці сервісу ahrefs.com немає даних про масу сайту bunchov flowers. Також були недопрацювання комерційних факторів.

  Наше рішення

  Крок 1. Провели роботи з розширення семантичного ядра сайту

  Для покращення видимості сайту у пошуку наші фахівці оцінили якість та постаралися розширити семантичне ядро ​​сайту. Зокрема, для категорій сайту були підібрані релевантні ключові слова, що відповідають тематиці. Збір запитів проводився з різних джерел – Google Adwords, пошукові підказки, загальна видимість сайту за даними систем аналітики та інших.

  На наступному етапі запити було розподілено на сторінках. Базовими категоріями було обрано такі: «Різдвяні вінки та композиції», «Новорічні букети», «Тюльпани». Також було підготовлено якісні тексти для розміщення на сторінках.

  Крок 2. Виконали технічну оптимізацію сайту, пропрацювали комерційні фактори

  На цьому етапі наші фахівці виправили основні технічні недоробки сайту:

  • згенерували карту сайту, а також провели аналіз файлу robots.txt на наявність в індексі сторінок, які не повинні бути доступні для індексації;
  • впровадили мікророзмітку;
  • виправили помилки в пагінації, з дублями сторінок та метатегів, битими посиланнями.

  Також фахівці оптимізували метатеги Title та Description, додали до них ключові слова, за якими просувається сайт.

  Крок 3. Розробили стратегію зовнішньої оптимізації сайту

  У процесі роботи планувалося поступово нарощувати посилальну масу сайту за допомогою анкорних посилань за пріоритетними ключовими словами та безанкорних посилань за пріоритетними сторінками.

  Буквально за 4 місяці роботи у цьому напрямі на вебресурс вже посилалося 47 якісних доменів-донорів, почав формуватись посилальний профіль сайту нашого клієнта.

  Паралельно проводилися роботи з крауд-маркетингу – на форумах та блогах розміщувалися безанкорні посилання.

   

  Коментар нашого експерта

  В результаті первинного аудиту та вивчення тематичної ніші ми сформулювали основні точки зростання інтернет-проєкту — усунення технічних помилок сайту, проведення робіт із зовнішньої оптимізації та вирішення кількох питань на рівні позиціонування бізнесу. На практиці усунення технічних недоліків дає помітний поштовх для зростання відвідуваності сайту. Також залишається важливим питання зовнішнього просування, тим більше, що вебресурс нашого клієнта був новим проєктом. У плані позиціонування бізнесу для клієнта ключовими моментами були ціна, естетика, індивідуальний підхід, робота без посередників. Цю інформацію ми постаралися показати за допомогою текстового контенту.

  Результати, які одержала наша команда, підтвердили, що ми вибрали правильні напрямки для розвитку.

  Ерік Клюєв, Head of SEO

  Результати проєкту

  За перші 4 місяці роботи над проєктом нам вдалося покращити видимість вебресурсу у пошуковій видачі. Зокрема, у ТОП-10 Google було виведено 49 % запитів, у ТОП-30 – 55 %.

  Щомісяця спостерігалася позитивна динаміка щодо приросту запитів у пошуку.

   

  Збільшувалася вага сайту нашого клієнта.

   

  Висновки та подальші плани щодо проєкту

  Завдання регіонального просування молодого сайту в Польщі було виконане нашими фахівцями. Було проведено роботи з розширення семантичного ядра, виправлено технічні недоробки, проводилася зовнішня оптимізація. Станом на сьогодні проєкт закрито.

   

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом