Поділіться
Зміст

  Реклама є скрізь. У місті на кожному кроці розвішані банери, білборди, ходять промоутери з листівками. В інтернеті вона переслідує нас під час перегляду фільмів, читання статей, прослуховування музики. Причому відбувається парадокс: велика кількість оголошень не перевантажує, навпаки, стає непомітною. Через «банерну сліпоту» люди все менше звертають увагу на рекламу і, відповідно, слабко реагують на неї.

  Настав час переходити до більш оригінальних і незвичайних методів представлення своїх товарів. Один із таких – нативна реклама (Native Ads). Інструмент допомагає у випадках, коли від звичних маркетингових каналів відгуків мало. Використовувати його варто грамотно, оцінивши всі можливості, переваги та недоліки.

  Нативна реклама

  Що таке нативна реклама і як вона працює

  Це метод привернення уваги до продукту чи послуги, що реалізується у контексті самого майданчика. Тобто реклама природна, а не нав'язлива. Тут немає прямих і навіть непрямих повідомлень, які закликають придбати товар.

  Інакше висловлюючись, нативна реклама – це повноцінний контент, який містить корисні відомості. Оскільки вона добре вписується в навколишнє інформаційне середовище джерела, збігається з нею формою, аудиторія більш лояльно сприймає посил. Звідси й найкращий відгук у порівнянні з банерними оголошеннями.

  Рекомендуємо також почитати статтю «Вірусний маркетинг», щоб зрозуміти відмінності та принцип роботи цього інструменту.

  Що таке нативна реклама і як вона працює

  Як розпізнати нативну рекламу серед багатьох інших

  Ми звикли до того, що маркетинг нав'язливий. Через це у багатьох реклама, яку крутять по ТБ або встановлюють містом на білбордах, викликає роздратування або вони просто її не помічають, як ми згадували вище. Інша річ — нативна. Вона не дратує і викликає активніший відгук у публіки. Все тому, що завдання нативної реклами — бути корисною користувачам. Розпізнати її можна за:

  • ненав'язливістю;
  • природністю;
  • відповідністю пошуковим запитам та інтересам користувачів;
  • адаптивністю рекламної публікації під платформу.

  Подібний принцип подачі гарантує, що оголошення не викликатиме відторгнення у ЦА, а, навпаки, приверне увагу і навіть підвищить лояльність. Цим пояснюється ефективність нативної реклами. Крім того, вона ділиться на види, що забезпечує можливість її використання на різних майданчиках.

  Задіяти нативну рекламу для просування Вашого сайту

  Адреса сайту

  Приклади та формати нативної реклами

  Фахівці цього маркетингового каналу пропонують особливий підхід до класифікації нативних оголошень. Розглянемо кілька основних форматів.

  Реклама в стрічці новин

  До неї належать проплачені ролики чи публікації. За посиланням та змістом вони схожі на звичайний контент, але супроводжуються відповідним значком. Використовують фіди багато новинних сайтів, при цьому публікації органічно інтегрують в основний матеріал, чому вони виглядають ненав'язливо.

  Спонсорський контент

  Такий формат один із найпоширеніших і зрозуміліший для більшості користувачів. Спонсор сплачує за розміщення матеріалу на ресурсі. Реклама подається завуальовано за рахунок вибудовування асоціативних зв'язків, без прямого примусу до співпраці чи купівлі.

  Додатково рекомендуємо для ознайомлення статтю «Керування репутацією бренду в Мережі». У ній розказано, як підвищити лояльність публіки та впізнаваність компанії, що дозволить отримати більший відгук серед ЦА на нативні публікації.

  Позначка про рекламу

  На популярних ресурсах та сторінках ЗМІ нативні публікації можна знайти за ярликами. Їх позначають позначками «спонсорський контент», «реклама», «партнерський матеріал», «промо», «спецпроєкт».

  Публікація партнерського матеріалу

  Це окремий тип контенту, який повністю присвячений певному продукту чи компанії. Матеріал може бути присвячений історії успіху, запуску стартапу. Зазвичай у партнерських публікаціях діляться досвідом, історіями падінь та зльотів. І хоч у матеріалі може фігурувати назва бренду, вся інформація сприймається однаково позитивною, як корисна та цікава.

  Про те, як вплинути на ЦА, розказано в нашій статті «Що ми повинні знати про інфлюєнс-маркетинг».

  Приклади та формати нативної реклами

  Переваги нативної реклами

  Будь-який маркетинговий інструмент має сильні і слабкі сторони. Почати варто все ж таки з переваг:

  1. Ненав'язливість. Коли при перегляді фільму з'являється ролик з рекламою, це дратує та злить. Нативна так не працює. Вона захована в контексті фільму, коли головний герой, наприклад, дзвонить по iPhone або заварює чашку Lipton під час сюжету.
  2. Універсальність. Якщо проявити фантазію, нативну рекламу можна непомітно впровадити у контент майже будь-якого формату.
  3. Велике охоплення аудиторії. За умови, що інформація буде розміщена на популярному ресурсі чи блозі.
  4. Доступність. Навіть за обмеженого бюджету можна знайти недорогий майданчик і розмістити оголошення.
  5. Універсальність. Просувати у такий спосіб можна все – від інтернет-магазинів дитячих товарів до послуг юристів. Основна вимога – підібрати релевантний майданчик та знайти правильну концепцію подачі.

  Нативна інтеграція викликає у людей довіру. Якщо вона грамотно впроваджена в контент та розміщена на відповідному майданчику, про ефективність переживати не доведеться.

  Не обійшлось і без мінусів. Дізнаємося, у чому слабкі сторони нативної реклами:

  1. Низька конверсія. Немає УТП, тому людина не бачить явних причин відгукнутися.
  2. Високі ціни у знаменитостей. Топові блогери та зірки з великою аудиторією в соцмережах беруть за такий маркетинговий прийом від кількох сотень тисяч до кількох мільйонів гривень.
  3. Складна подача. Потрібно бути віртуозом, щоб зробити нативну рекламу правильно. З одного боку, вона виглядає простою, але досягти природності, ненав'язливості не так вже й легко.

  Великий мінус у тому, що інструмент малоефективний сам по собі. Найкраще використовувати нативну рекламу в комплексі з іншими каналами просування.

  Переваги нативної реклами

  Як зробити нативну рекламу максимально ефективною

  Будь-які маркетингові прийоми потрібно використовувати так, щоб люди позитивно відреагували – без негативу, роздратування та агресії. У випадку з нативним форматом це простіше, але все одно потрібно ретельно продумати багато моментів.

  Як зробити нативну рекламу максимально ефективною

  Виберіть формат реклами з огляду на цільову аудиторію

  Визначте свою публіку. Неможливо потрапити до мети без розуміння портрета клієнта. Створюйте контент з урахуванням інтересів, хобі, віку аудиторії та інших параметрів.

  Обов'язково розрахуйте бюджет, який ви готові витратити на рекламу без ризику збитків.

  Потрібно дізнатися, де «мешкає» ваша ЦА. Молоді люди переважно користуються Інстаграмом. У «Фейсбуку» аудиторія зараз різноманітніша.

  Тепер необхідно переконатися у відповідності контента майданчику. Так, аудиторії Instagram до душі фотографії людей, їжі, мандрівок. У Facebook цікаво щось читати, обговорювати та коментувати.

  На етапі розробки концепції визначте критерії для оцінки ефективності реклами. Це показник дочитувань, числа переглядів, оформлення замовлень та ін.

  Виберіть формат реклами з огляду на цільову аудиторію

  Викличте інтерес

  Зібравши всю необхідну інформацію, можна розпочинати написання основного рекламного матеріалу. Зробіть заголовок, що чіпляє, намагайтеся викликати за допомогою тексту певні емоції у аудиторії. Причому намагайтеся дозувати обсяг контенту, щоб люди не втомлювалися його вивчати.

  Дохідливо, цікаво, коротко – ось секрет успіху нативної реклами. Нижче покажемо, як її можна успішно використовувати.

  Викличте інтерес

  Круті приклади нативної реклами

  Native advertising сьогодні використовується буквально скрізь. Але за рахунок її природності не всі розуміють, що переглянули рекламу. Наведемо кілька справді крутих прикладів її використання.

  Нативна реклама у фільмах

  Так, незважаючи на те, що native advertising масово почали використовувати відносно недавно, про цей інструмент знали і раніше. Більше того, деякі заповзятливі маркетологи, як Алекс Брокколі (продюсер, який викупив право на екранізацію романів про Джеймса Бонда) успішно її використав. У фільмах про агента 007 постійно мелькають бренди машин, алкоголю, дорогих чоловічих костюмів і годинників. Думаєте, випадково? Ні. За згадку у фільмі бренди свого часу непогано відстебнули творцям.

  Їхні вкладення виправдалися. З виходом чергової частини «Бондіани» попит на згадані товари швидко підвищувався. Наприклад, у серії «Золоте око» агент 007 роз'їжджає на BMW Z3. Після виходу кінострічки на великі екрани продаж цієї моделі автомобілів збільшився в 2 рази!

  Нативна реклама у фільмах

  А коли вийшла частина «Завтра не помре ніколи», то витрати на її зйомку повністю окупили прибуток від реклами, склавши суму понад 100 млн доларів.

  Ще в різних фільмах про Бонда періодично з'являються і такі бренди, як Omega, Aston Martin, Smirnoff, Visa та ін. Їх приклад наслідували й інші виробники, представивши свою продукцію для реклами в інших кінострічках. Так, ми бачимо, як у французькій комедії «Таксі» водій-ас розсікає на Peugeot 406, а Пеппер Потс із «Залізної людини» використовує Macbook. У фільмі «Назад у майбутнє» раз у раз у кадрі з'являються Pepsi, Nike. «Світ юрського періоду» став одним із рекордсменів за кількістю брендів, що просуваються: автомобілі Mercedes, девайси Samsung, на задньому плані з'являються банки з-під Кока-Коли та багато іншого.

  Перелічувати приклади даного маркетингового прийому можна безкінечно. Важливо одне: якби він не працював, найуспішніші корпорації навряд чи його застосовували б. Чим не аргумент на користь такого інструменту просування?

  YouTube

  Цей майданчик теж користується популярністю для нативної реклами. Хтось ненав'язливо демонструє техніку, інші блогери — косметику, якою користуються в побуті. Звичайно, в кращих традиціях нативної реклами вони не просто хвалять продукт, а розповідають про свій досвід або зовсім не акцентують на ньому увагу, але активно «засвічують» його в кадрі.

  Нативна реклама у Instagram

  Instagram

  На цій платформі великою популярністю користується нативна таргетована реклама, а також замовлення у блогерів. Причому останні працюють найчастіше у партнерському чи спонсорському форматі, коли їм надають продукцію (послуги) і вони нею користуються на камеру, після чого розповідають своїй аудиторії.

  Як оцінюється ефективність нативної реклами

  Як оцінюється ефективність нативної реклами

  Реклама має працювати, а не просто витрачати бюджет. Потрібно оцінювати її ефективність за кількома основними критеріями:

  1. CTR. Частота переходів є індикатором зацікавленості користувачів. Чим більше людей хоче ознайомитися з товаром, тим вище можливість зробити їх своїми покупцями.
  2. Час перегляду. Цей показник демонструє, якою мірою людина захопилася контентом на сайті постачальника продукту, вивчивши матеріал і перейшовши за посиланням. Необхідно зрозуміти реакцію користувача на текст і сам товар чи послугу.
  3. Залучення. Такий фактор вивчається видавцем, оскільки тільки він має доступ до даних про поведінку людей при знайомстві з контентом. Отже, критерієм успіху стане тривалий перегляд статті.
  4. Репости, лайки. Це показники, яких немає ні в контекстній, ні в медійній рекламі. У випадку з native advertising можна оцінити інтерес аудиторії, виходячи з того, як багато реакцій на публікації.
  5. Ліди та клієнти. Очевидний показник. Якщо реклама привела чимало покупців, лідів, то вона працює.

  А якщо цього недостатньо? В даному випадку скористайтеся формулою ROAS та визначте окупність вкладених у рекламу грошей.

  Підведемо підсумки

  Дамо ще декілька порад щодо розміщення нативної реклами:

  1. Створюйте оригінальний контент і не дублюйте інших або себе. Креативність – це фішка нативки.
  2. Хоча бренд залишається «головним героєм» рекламного контенту, читачі не повинні мати відчуття нав'язливості.
  3. Публікуйтеся на правильно вибраних майданчиках із відповідною тематикою.
  4. Маркуйте рекламні матеріали відповідно до вимог закону.

  Натив тонко грає на почуттях своїх споживачів. Намагайтеся дотримуватись балансу в рекламі, щоб викликати тільки позитивні емоції і зіграти на руку просуванню вашого продукту.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом