0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Що таке сезонність попиту та як вона впливає на просування сайту

23 листопада 2020
1737
0
Поділіться
Зміст

  Сезонність попиту – нормальна частина практично будь-якого бізнесу. Продаж певних товарів та послуг, а також зростання інтересу до конкретних фраз багато в чому залежить від сезону чи циклічності подій.

  як сезонність впливає на SEO-індустрію

  Як сезонність впливає SEO-індустрію?

  Може здатися, що сезонність продажів та сезонність у просуванні сайтів тісно пов'язані. Хоча це значною мірою вірно, і зростання продажів зазвичай збігається із збільшенням пошукових запитів та збільшенням трафіку за певними ключовими фразами, це не завжди так очевидно. Буває, що підвищення інтересу до певних ключових слів не пов'язане зі збільшенням продажів - хоча кількість людей, які шукають рецепт мазурки в Інтернеті, значно збільшується перед Великоднем, це не суттєво впливає на прибуток від продажу кондитерських виробів.

  Сезонність попиту багато в чому залежить від галузі, де працює конкретна компанія. Є компанії, які покладаються виключно на сезонні продукти та послуги, такі як лижне обладнання, запчастини для газонокосарок та дитячі табори. В інших галузях він значно менше впливає, як на результати пошуку, так і на продаж, і інтерес залишається на тому ж рівні протягом року. Також варто пам'ятати, що сезонність у пошуковому просуванні залежить не тільки від сезону та мінливої погоди, а й від циклічних подій у країні та у всьому світі.

  Як розпізнати сезонність у SEO?

  Ми не завжди можемо точно оцінити, чи це явище є сезонним. Для цього необхідно уважно аналізувати відвідуваність нашого сайту. Якщо ми бачимо помітне збільшення або зменшення трафіку в один і той же час щороку, ми можемо припустити, що результат сезонності. Тоді варто подумати, що може вплинути на таку поведінку користувача.

  До найбільш популярних факторів відносяться погодний сезон - коли сезон за вікном змінюється і погодні умови сприяють різним заняттям, користувачі починають шукати фрази, пов'язані, зокрема, із зимовими видами спорту, доглядом за садом чи захистом домашніх тварин від кліщів.

  Багато результатів також залежать від шкільного сезону, курортного сезону, сезону відпусток або просто подій, які відбуваються циклічно (наприклад, Новий рік, Різдво або щорічні музичні та фестивалі).

  Слід пам'ятати, що не слід враховувати сезонність попиту лише на щорічній основі. Деякі сезонні зміни можуть відбуватися кожні кілька років і пов'язані з такими подіями, як президентські вибори, Олімпійські ігри або інші спортивні змагання.

  Провести аналіз сезонності попиту для Вашого сайту

  Адреса сайту

  Сезонність та тренд

  Говорячи про цю тему, часто виникає проблема з розрізненням того, що є прикладом сезонності, а просто трендом. Перше явище носить регулярний характері і повторюється з появою специфічних чинників, друге носить разовий характері і зазвичай пов'язані з досить швидким зростанням. Також буває, що тренд впливає на сезонність, зменшуючи кількість пошуків. Що це означає на практиці?

  Прекрасним прикладом сили цієї тенденції є те, що відбувається сьогодні із нинішньою пандемією коронавірусу COVID-19. У результатах пошуку по всьому світу переважали фрази, більш менш пов'язані з вірусом.

  сезонність та тренд

  Велике зростання трафіку спостерігається у власників сайтів, які позиціонують себе за ключовими словами, пов'язаними з імунітетом, карантином або захистом від вірусів. Через коронавірус зниження відвідуваності пов'язане з сайтами, що пропонують продаж турів, квитків на заходи або послуги, пов'язані з роботою кінотеатрів, театрів і музеїв. Цей приклад показує, як сезонність можуть впливати нові тенденції.

  Інструменти для перевірки сезонності

  Як ми можемо перевірити сезонність конкретних фраз? Для цього будуть корисні різні інструменти, такі як Планувальник ключових слів у Рекламі Google, або Google Trends. Хорошим методом є вивчення даних за попередні роки в Google Analytics. Це дозволить нам помітити певні явища, та був проаналізувати чинники, які могли вплинути сезонність.

  інструменти для перевірки сезонності

  Які дії вжити у зв'язку з наближенням сезонності?

  Якщо ніхто не робить жодних дій проти сезонності, позиції залишаються більш-менш на тому самому місці, тому що це впливає на нас і наших конкурентів загалом.

  Проблема виникає, коли хтось вирішує посилити позиційну роботу, пов'язану з наступаючим сезоном. Тоді ті, хто не робить жодних дій, можуть гостро відчути рух конкурентів і втратити свої позиції в результатах пошуку. Тим більше, що SEO просування вимагають часу, тому їх слід починати за кілька місяців до запланованого початку сезону, тим більше що раптове і неприродне посилення активності на самому початку сезону може розглядатися як спам.

  Що можна зробити із сезонністю? Окрім постійної роботи з просування сайту, поступова активізація діяльності перед сезоном може додатково підтримати чи покращити наші позиції у результатах пошуку. Варто звертати увагу на сезонні фрази, що нас цікавлять, і розширювати контент пов'язаний з сезоном.

  які дії вжити у зв'язку з наближенням сезонності

  У разі інтернет-магазинів варто виділити сезонний асортимент, пов'язаний із конкретною подією. Наприклад, створити додаткові сторінки з пропозиціями до Нового року, Різдва та ін.

  Сезонна індустрія – що робити, щоб не програти?

  Якщо ми керуємо компанією, яка продає товари чи послуги, попит на які є лише у короткий сезон, нам важко підтримувати інтерес користувачів на найвищому рівні протягом усього року.

  У цьому випадку ми можемо врятуватися від падіння результатів, зокрема розширивши нашу пропозицію. Навіть кілька продуктів або додаткових послуг можуть дозволити нам залишатися на високих позиціях протягом року та приносити користь, коли попит на них буде найбільшим. Однак не перестарайтеся із зайвою різноманітністю, щоб не розмити імідж вашої компанії.

  Ще один варіант продовження сезону – розпродажі. Це дозволить збільшити прибуток і в той же час позбавитися асортименту, який вже наступного року може вважатися застарілим. Тоді міжсезоння може принести додатковий прибуток, а також трафік від Google, якщо ми скористаємося для цього майбутніми можливостями, як-от Чорна п'ятниця, свята або Новий рік.

  Не лише сезонність – як оптимізувати сайт протягом року?

  Як вже було сказано, пробудження безпосередньо перед початком сезону та посилення активності щорічно – не найкраще рішення. Це може бути розцінено як спам і не дасть хороших результатів в очікуваний час. З цієї причини варто не забувати проводити постійні роботи з просування та оптимізації сайту з періодичним посиленням безпосередньо перед наступаючим сезоном. Здійснюючи SEO аудит ми можемо перевірити, наскільки змінюється конкуренція та поведінка користувачів у зв'язку з можливою зміною сезонності з погляду SEO у галузі.

  Це означає, що протягом року ми повинні контролювати рівень оптимізації веб-сайту, піклуватися про контент, що розміщується в ньому, скрупульозно вести блог і регулярно відстежувати активність конкурентів і позиції ключових фраз, які нас цікавлять. Завдяки цьому веб-сайт постійно відображатиметься на високих результатах пошуку, а зростання активності в області просування сайту в наступному сезоні виглядатиме природним для пошукових систем.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом