0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Навіщо аналізувати логи сервера, як це допоможе SEO

10 липня 2019
3018
0
Поділіться
Зміст

  Ефективна оптимізація інтернет-ресурсу для просування в пошукових системах давно перестала бути виділенням ключів у тексті тегами <stront>. Фахівці вивчають логи серверів, де розміщено сайти. І це допомагає з SEO .

  Для отримання цінної інформації про поведінку пошукових роботів у межах конкретних сайтів достатньо проаналізувати логи. Процес складний, тому слід довіритися просунутому спеціалісту або придбати супутнє програмне забезпечення.

  лог-файли: що це

  Лог-файли: що це

  Файли з розширенням .log є прості текстові документи. Відкрити їх можна за допомогою стандартної програми Windows "Блокнот" або за допомогою "Notepad++". Усередині очікує інформація не лише за діями пошукових роботів, а й за діями відвідувачів ресурсу. Зокрема, це:

  1. Фіксація точної дати та часу відвідування.
  2. УРЛи.
  3. Реферер користувачів (звідки прийшов конкретний юзер).
  4. Статус, код та відповідь.
  5. Інша інформація аж до часу завантаження сторінок.

  Навіщо потрібний аналіз .log-файлів?

  З проведеного аналізу зможете виділити таке:

  • як роботом сканується ресурс;
  • які сторінки ресурсу не індексуються (пошуковий бот до них не добирається);
  • що конкретно вимагає оптимізації та наскільки пріоритетне дане завдання;
  • чи правильно витрачається краулінговий бюджет.

  Провести аналіз логів Вашого сайту

  Адреса сайту

  Рекомендуємо вивчати лог-файли щонайменше за останні 6 місяців, після проводити внутрішню оптимізацію. Це позначиться на:

  • підвищення видимості сайту у пошукових системах;
  • збільшення приросту органічного трафіку;
  • усунення проблем із SEO-оптимізацією, раніше непомічених.
  Читайте також

  Як оптимізувати сторінку 404

  Вдасться зрозуміти:

  • які сторінки індексуються пошуковими роботами;
  • яким чином відбувається переміщення сайтом (картою);
  • періодичність відвідування певних сторінок;
  • внаслідок чого отримано лист щастя з повідомленням про блокування ресурсу.

  Важливо знати: веб-сторінки, що не відвідуються або рідко відвідувані, можуть випасти з індексу (нерелевантні, у конкурентів більш інформативні і т.д.). Часто відвідувані роботом веб-сторінки варті додаткової уваги, зробіть їх більш інформативними, доповніть і т.п.

  коли .log-файлам слід приділити більше уваги

  Коли .log-файлам слід приділити більше уваги

  У невеликих інтернет-проектів із 10, 100, 200 сторінками, як правило, рідко виникають проблеми з оптимізацією. Якщо якась із сторінок випаде з індексу або отримуватиме надто мало трафіку, це досить легко помітити. Якщо ж кількість сторінок перевалила за кілька тисяч, уникнути помилок набагато складніше і аналіз .log-файлів принесе відчутну користь.

  Другий випадок пов'язаний із переїздом на нове доменне ім'я. Аналогічно зі зміною хостингу чи сервера. Деякі дані спотворюються, губляться, змінюються - таке завжди позначається на індексації ресурсу. Негативно. Проконтролюйте процес самостійно, втративши при переїзді мінімум органічного трафіку із пошукових систем.

  Аналіз логів для ефективного краулінгу

  На масштабних ресурсах пошукові роботи часто не встигають проіндексувати всі сторінки, оскільки витрачають краулінговий бюджет - час на перевірку. Щоб цього уникнути, необхідна правильна перелінковка і коректно налаштований файл sitemap.

  Log – дозволяє зрозуміти, як діють роботи в межах сайту: які сторінки сканують насамперед, а до яких – в останню, та оптимізувати їх роботу. Ефективний краулінг - важлива умова пошукового просування , адже SEO не дасть результатів, якщо ПС не зможе побачити зміни.

  Налаштування краулінгу та розбір написаного у логах – завдання непрості. Вони потребують спеціалізованих знань. Основна складність – великі обсяги майже структурованих даних. Тому, якщо ви хочете зайнятися аналізом самостійно, то знадобиться великий запас терпіння і, спочатку, допомога фахівця.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом