0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Як залучити клієнтів у фітнес-центр чи спорт-клуб

03 серпня 2020
2231
0
Поділіться
Зміст

  Для фітнес-центру дуже важливо працювати над утриманням клієнтів, а не лише залученням нових. Тому найефективніші інструменти у цій сфері ті, які дозволяють будувати довгострокову комунікацію з аудиторією.

  розкручуємо спорт-клуб в онлайні

  Розкручуємо спорт-клуб в онлайні

  Інтернет - найбільш сприятливе середовище для маркетингу. Використовуючи онлайн-канали, ви можете:

  • розширювати власну ЦА;
  • залучати нові заявки;
  • працювати над утриманням клієнтів;
  • інформувати людей, підвищуючи потрібність ваших послуг;
  • сформувати відомий образ бренду;
  • керувати репутацією фітнес-центру

  Тому перш за все ми розглянемо онлайн-інструменти для просування фітнес-центру.

  Провести аналіз сайту фітнес-клубу

  Адреса сайту

  Обліковий запис Google My Business

  Реєстрація у безкоштовному сервісі GMB дозволить вам вказати розташування фітнес-центру у навігаторах Google Maps. Крім того, ви зможете розмістити там додаткову інформацію, яка буде корисною або цікавою для потенційних клієнтів: графік роботи, контактні дані, атрибути (наявність басейну, безкоштовного wi-fi та ін.), а також фото.

  Реєстрація в даному сервісі дає такі переваги:

  • полегшує пошук вашого фітнес-центру у межах міста;
  • інформує потенційних відвідувачів;
  • підвищує охоплення та впізнаваність бренду;
  • підвищує довіру потенційних клієнтів;
  • залучає додаткові переходи на веб-сайт.

  Картку компанії інтернет-користувачі зможуть побачити у спільній пошуковій видачі та серед результатів пошуку за картами, коли вводять запит, де згадується ваша назва, тип закладу чи послуг. Наприклад, якщо людина, перебуваючи у вашому місті, введе «фітнес-клуб» у навігаторі, ви точно будете серед результатів пошуку. Але розташування вашої компанії у списку залежатиме від:

  1. Відстань від користувача до вас щодо інших закладів.
  2. Рейтинг вашої картки.

  Рейтинг формується на основі користувачів відгуків та оцінок, а також вашої активності. Щоб підвищити його, зробіть картку максимально інформативною, регулярно діліться новинами, додавайте фото та відео, за необхідності актуалізуйте інформацію.

  офіційний сайт, що продає - фітнес-клубу

  Офіційний сайт, що продає

  Сайт – обов'язковий атрибут будь-якої сучасної компанії. Без нього для клієнтів вас практично немає в Інтернеті. Тому розробка інтернет-ресурсу вашої компанії – один із найважливіших етапів при вибудовуванні результативного інтернет-маркетингу. Приділіть увагу наступним аспектам:

  Домен . Вибір доменного імені впливає на подальше просування інтернет-ресурсу. Зверніть увагу на саму назву, воно має відповідати вашій сфері діяльності, бути коротким і легко запам'ятовуватися. Якщо ви купуєте, а не реєструєте домен, дуже важливо вивчити його історію, якщо раніше він потрапляв під фільтри пошукових систем, це негативно позначиться на SEO.

  Дизайн . Він повинен бути адаптивний – коректно відображатися на будь-яких типах пристроїв користувача: ПК, планшети та мобільні. Окремо варто попрацювати над фірмовим стилем, від нього залежить пізнаваність вашого бренду та перше враження від сайту.

  Навігація . Слід забезпечити зручний інтерфейс користувача та інтуїтивно зрозумілу структуру сайту. Не намагайтеся вразити користувача креативністю, це нічого не дасть, якщо він не зможе розібратися з інтерфейсом. Сайт має бути насамперед зручним та зрозумілим.

  Контент . Це найважливіший аспект для ваших потенційних клієнтів. Текстовий контент дає відвідувачам необхідну інформацію, а зображення утримують увагу та інтерес. Окремо варто приділити увагу відеороликам, вони в рази підвищують залучення відвідувачів сайту та допоможуть донести вам найбільш важливу інформацію: розповісти про ваш фітнес-центр, познайомити з програмами тренувань, умовами тощо.

  Базова SEO-оптимізація . Звернути увагу на рекомендації пошукових систем слід ще в процесі розробки. Це сильно заощадить час під час пошукового просування.

  мобільний додаток для фітнес-клубу

  Мобільний додаток

  Величезною популярністю користуються мобільні програми. З їхньою допомогою ви можете утримувати поточних відвідувачів та залучати нових. Але щоб програму встановлювали, вона повинна давати додаткову. Наприклад:

  • допомагати складати та дотримуватися програми тренувань;
  • давати рекомендації щодо раціону;
  • надавати можливість призначати час тренувань онлайн;
  • нагадувати про пропущені заняття;
  • синхронізуватися з фітнес-трекером, аналізувати дані про фізичний стан користувача та надавати корисні рекомендації.

  На відміну від ПК, смартфон завжди у користувача під рукою. Тому використовуючи програму, ви зможете вибудовувати безперервну комунікацію з клієнтами.

  Реклама та просування в соцмережах

  Соціальні мережі – чудове середовище для розкручування послуг фітнес-центру. Але щоб зробити це важливо розуміти свою аудиторію. Швидше за все, далеко не всі ваші клієнти – мускулисті та атлетичні чоловіки та підтягнуті дівчата. Якщо для всіх сегментів своєї ЦА ви будете використовувати ці образи, багато ваших потенційних клієнтів з менш спортивною статурою можуть почати комплексувати і відмовитися від ідеї з тренуваннями.

  реклама та просування в соцмережах

  Комунікація з аудиторією у соціальних мережах відбувається через три основні канали:

  1. Ваш обліковий запис. З його допомогою ви підтримуєте залучення тих, хто вже є вашим клієнтом, відвідував спорт-клуб раніше, планує розпочати тренування або просто цікавиться спортивною тематикою.
  2. Таргетована реклама. Це інструмент для залучення нової аудиторії серед користувачів соцмережі. За допомогою таргетованої реклами можна залучати залучені переходи на сайт або збільшувати аудиторію власної сторінки.
  3. Пряме розміщення реклами. Це публікації вашого рекламного контенту на сторінках популярних груп, спільнот чи блогерів. Найкраще цей вид реклами підходить для залучення нових передплатників у ваш паблік.

  Ваш обліковий запис – це в першу чергу репутаційний інструмент. Він краще знайомить потенційних відвідувачів із вашим клубом, тренерами, особливостями занять. Тут ви можете ділитися корисними порадами з тренувань та правильного харчування. Так ви даєте додаткову користь клієнтам, утримуючи їх інтерес, а ще демонструєте власну експертність, підвищуючи тим самим довіру та лояльність передплатників.

  Таргетовані оголошення відмінно підходять для привернення уваги до різноманітних заходів та акцій. Правильно таргетовані покази дозволяють за короткий термін залучити зацікавлену аудиторію. Найпоширеніший формат оплати рекламної реклами – оплата за тисячу переглядів оголошень.

  Пряме розміщення рекламних публікацій дозволяє зацікавити передплатників вибраної вами сторінки чи спільноти корисним контентом. Для цього найкраще підходять сторінки, присвячені здоровому способу життя, спорту, здоровому харчуванню і т. д. Оплата, як правило, відбувається за фіксованою ставкою. Також ви можете домовитися про взаємний PR, якщо у вас достатньо активних передплатників.

  контекстна реклама

  Використовуючи контекстні рекламні кампанії, ви можете залучати нових відвідувачів з пошукової видачі, а також розміщувати оголошення на сайтах, що беруть участь у рекламних мережах Google. На налаштування та запуск рекламної кампанії потрібно не більше тижня, тому цей інструмент дуже ефективний для швидкого залучення залученої аудиторії на сайт.

  Пошукова реклама - це текстові оголошення з написом "реклама" у видачі Google. Їх бачать лише користувачі, які ввели один із зазначених вами при налаштуванні кампанії пошукових запитів. Таким чином, рекламу бачать користувачі, які самі цікавляться вашими послугами.

  Медійна реклама – це графічні, текстово-графічні та відеооголошення, які користувачі бачать на інших сайтах. Покази такої реклами налаштовуються за інтересами аудиторії чи тематикою майданчиків, де вони розміщуються.

  просування сайту у пошуку (seo)

  Просування сайту в пошуку (SEO)

  Просування Google дозволяє збільшити кількість переходів з органічних результатів пошуку. Як і у випадку з пошуковою рекламою, на сайт потрапляють лише користувачі, які ввели запит у пошуковий рядок, пов'язаний з вашими послугами. Тому SEO приваблює зацікавлену аудиторію на веб-сайт.

  Зростання числа переходів з органіки досягається за рахунок розширення семантичного ядра та підвищення позицій сайту за ключовими словами. Розширюючи семантику, ви збільшуєте кількість запитів, за якими сайт можна побачити у пошуковій видачі. Зростання позицій досягається за рахунок комплексу робіт з внутрішньої та зовнішньої оптимізації.

  Особливість SEO в тому, що цей інструмент може залучати найбільше залучених відвідувачів на сайт серед усіх перерахованих. Також трафік, який ви отримуєте з органіки, є безкоштовним. Вам не потрібно платити за кожен клік за оголошенням, як у випадку з пошуковою рекламою.

  Контент-маркетинг

  Просування за допомогою контенту відмінно підходить для фітнес-центрів та клубів. У цій сфері величезний вибір для тих, якими можна залучити зацікавлених інтернет-користувачів. Основні типи контенту:

  1. Навчальний: корисні поради від досвідчених тренерів, детальний розбір різних типів вправ, правильні продукти харчування для набору маси, сушіння тощо. Корисна інформація зробить ваших потенційних клієнтів лояльнішими.
  2. Мотивуючий. Це емоційні пости та статті, які стимулюють ваших клієнтів ходити на тренування. Це формує позитивний образ вашого бренду серед аудиторії.
  3. Розважальний. Це різні жарти, смішні картинки та ролики, які піднімають настрій читачеві. За допомогою розважального контенту ви підвищуєте активність своїх читачів, стимулюєте їх підписуватися на блог або соцмережі.

  Публікувати такий контент ви можете у власному блозі або на інших сайтах. Блог дозволяє збільшити кількість залучених переходів з органіки. Також ви можете використовувати розсилку, щоб анонсувати найцікавіші статті серед передплатників.

  Публікації на зовнішніх ресурсах дозволяють привернути увагу відвідувачів. Таким чином ви підвищуєте власну впізнаваність. Але це далеко ще не все. Публікуючи контент на інших сайтах, ви отримуєте зворотні посилання на власний. Це сприяє зростанню позицій в органічній пошуковій видачі.

  Класична зовнішня реклама для фітнес клубу

  Такі типи рекламних оголошень розміщуються в місцях з інтенсивним вуличним рухом або біля фітнес-центру.

  У першому випадку найчастіше використовуються різні типи банерів. З їх допомогою ви збільшуєте охоплення реклами та підвищуєте власну впізнаваність серед мешканців міста.

  Зовнішня реклама, розташована біля самої будівлі фітнес-центру (вивіска), полегшує пошук потенційним відвідувачам. Наприклад, якщо людина щодня проходить повз вивіску вашого фітнес-центру, це підвищує ймовірність того, що звернеться вона саме до вас.

  як утримати клієнтів

  Як утримати клієнтів

  Як ми вже говорили, у цій сфері дуже важливе ефективне утримання клієнтів. У цьому вам допоможуть такі інструменти.

  Акаунт у соціальних мережах

  За його допомогою ви підвищуєте лояльність поточних клієнтів та зацікавленість потенційних. Регулярні посади допомагають утримувати увагу аудиторії, а також формувати позитивний образ бренду. Також за допомогою соцмереж можна анонсувати нові статті з блогу, а також ділитися актуальними новинами.

  Корпоративний блог на сайті

  У блозі ви вже можете розміщувати докладніші та корисніші матеріали для власної аудиторії. Якщо контент буде дійсно якісним, за його допомогою ви залучите передплатників, які регулярно переходитимуть на сайт і конвертуватимуться в клієнтів. Крім того, блог дуже корисний для SEO. Якщо оптимізувати кожну нову статтю під певну групу інформаційних запитів, ви зможете в рази збільшити трафік із органічного пошуку та покращити поведінкові фактори сайту.

  Канал у YouTube

  Відеоконтент є досить складним у виробництві, але такий формат подачі інформації користується найбільшою популярністю серед інтернет-аудиторії. Корисні відеоролики про здоровий спосіб життя та спорт дозволять вам сформувати лояльний сегмент ЦА серед користувачів YouTube. Це в рази збільшить впізнаваність вашого бренду серед потенційних клієнтів та довіру до нього.

  Email-маркетинг

  За допомогою розсилки ви спілкуєтеся з тими, хто вже залишив контактні дані: клієнти, передплатники блогу та ін. У своїх листах ви можете нагадувати читачам про нові корисні матеріали у вашому блозі та на каналі, а також повідомляти про знижки, акції та заходи, збільшуючи цим число клієнтів.

  Програма лояльності

  З її допомогою ви утримуєте поточних клієнтів та стимулюєте їх частіше відвідувати заняття. Програма лояльності заохочує ваших постійних клієнтів, підвищуючи тим самим їхню відданість саме до вашого спорт-клубу. Основні методи:

  • акції – обмежені за часом вигідні пропозиції, що стимулюють потенційних клієнтів записатися на заняття чи відновити їх;
  • знижки для постійних клієнтів – чудово працюють на утримання, особливо якщо з кожним новим інтервалом часу ви пропонуєте дедалі вигідніші умови: 10% після перших 3 місяців занять, 15% – півроку тощо;
  • спецпропозиції – це унікальні пропозиції для найлояльніших ваших клієнтів;
  • накопичувальна система бонусів – як і знижки підвищує залучення клієнтів, роблячи кожен новий період занять дедалі вигіднішим.

  Також важливо пам'ятати, що не у всіх відвідувачів залізна воля. Тому не забувайте регулярно мотивувати їх, за допомогою контенту та листів у розсилці. Більшість ваших клієнтів будуть за це вдячні.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом