Поділіться
Зміст

  Практика показує, що цілком реально досягти підвищення продажів сільськогосподарської продукції через онлайн-магазин. Усього за пів року роботи нашій команді вдалося домогтися збільшення трафіку на сайт і конверсії вебресурсу у 2 рази.

  Загальна інформація з проєкту:

  Тематика компанії: агробізнес

  Мета клієнта: просування пріоритетних розділів і вебресурсу загалом

  Регіон просування: Україна

  Послуга: SEO-просування

  Особливості проєкту: сайт із великим каталогом

  Результат роботи: збільшення трафіку, конверсії у 2 рази, зниження показників відмови на 10%

   

  На сайті інтернет-магазину нашого клієнта була представлена різноманітна продукція для фермерів, власників присадибних ділянок, підсобних господарств. Асортимент містив тисячі найменувань сільськогосподарських товарів — посівних матеріалів, добрив, засобів захисту рослин від хвороб і шкідників. Також відвідувачі сайту могли замовити матеріали для догляду за рослинами — плівки, шланги, агроволокно, пристрої для поливу та ін.

  Уся продукція зберігалася в обладнаних складських приміщеннях, доставлялася через перевірених постачальників.

  Робота над SEO-просуванням інтернет-проєкту з широкою структурою у вузькій тематичній ніші вимагала від нашої команди особливої уважності й експертності.

   

  Основна проблема клієнта

  Ми почали працювати з сайтом, на якому вже проводилися роботи з внутрішнього та зовнішнього просування, але ми помітили різкі стрибки в окремих показниках, що могло призвести до штрафних санкцій з боку пошукових систем.

  Основні завдання, які були поставлені перед нашою компанією:

  • збільшення органічного трафіку на сайт;
  • підвищення видимості в пошукових системах;
  • поліпшення посилального профілю.

  На старті роботи над проєктом були виділені пріоритетні розділи, із якими потрібно попрацювати перш за все.

  Наша стратегія

  Технічна оптимізація проєкту

  Попри раніше проведені роботи з SEO-оптимізації, технічний стан сайту вимагав особливої уваги. Це було пов'язано з підвищенням вимог пошукових систем до технічної складової та з розгорнутою структурою сайту. Тому ми запланували усунути технічні недоліки сайту, прискорити завантаження сторінок, звернути увагу на мобільну адаптацію вебресурсу.

  Поліпшення параметрів usability

  Для високого ранжування сайту потрібно, щоб користувачам було зручно на ньому перебувати, робити замовлення й відстежувати доставку. Хороший UX-дизайн покращує залучення, відвідуваність сайту та врешті-решт рейтинг. Тому ми включили до нашої стратегії просування сайту, що працює у сфері агробізнесу, роботу над параметрами юзабіліті.

  Формування якісної семантичної структури сайту

  Для багатосторінкового проєкту було важливо перевірити якість внутрішньої архітектури сайту з метою усунути дублі та поліпшити видимість посадкових сторінок у пошуку. Перед нашими фахівцями було поставлене завдання зі складання семантичного ядра, його сегментації та кластеризації.

  Зовнішня оптимізація проєкту

  Для поліпшення посилального профілю було вирішено перевірити стан майданчиків-донорів, збільшити їхню кількість і плавно наростити посилальну масу.

  Наше рішення

  Крок 1. Усунули технічні недоробки

  Серед основних виконаних робіт були:

  • налаштування стилів, функціоналу адмінпанелі;
  • виправлення помилок мікроформату, карти xml;
  • усунення прихованого тексту та 302-редиректів по сайту;
  • збільшення швидкості завантаження сайту;
  • встановлення скриптів і плагінів;
  • доопрацювання сторінки 404;
  • правки у фільтрах і різних типах сторінок.

  Крок 2. Попрацювали над поліпшенням параметрів юзабіліті

  Нашу роботу в цьому напрямку поділили на декілька блоків. Найбільше правок внесли на головній сторінці:

  • зменшили слайдер і додали прев'ю основних розділів;
  • додали блоки товарів — «Новинки», «Хіти продажів» «Відгуки»;
  • впровадили розділ із можливістю підписатися на оновлення.

  Також наші фахівці вивели у футер основні категорії, на сторінки категорій додали можливість сортування, при наведенні на картку товару — виведення характеристик. На товарних сторінках додали інформацію про наявність продукції, про доставку й оплату. Під час внесення всіх правок намагалися враховувати адаптацію під мобільні пристрої.

  Крок 3. Сформували повну семантичну структуру сайту та розбили на пріоритети

  Була складена повна структура (до неї увійшли понад 1400 розділів/підрозділів), яку розбили на пріоритети. Далі по частинах збиралася семантика. З урахуванням побажань клієнта спочатку працювали з темою «гербіциди» (понад 850 ключів на 168 посадкових сторінках), далі «фунгіциди», «інсектициди» тощо.

  Коментар нашого експерта

  Особливість цього проєкту була в тому, що це був сайт із широким каталогом. Крім того, клієнт поставив перед нами завдання працювати з пріоритетними категоріями. Нам вдалося досягти поставлених цілей і домогтися покращення показників конверсії вебресурсу у 2 рази практично за пів року роботи над SEO-просуванням. Ми зробили упор на поліпшення параметрів юзабіліті, і це себе виправдало.

  Результати проєкту

  Робота над цим проєктом показала, що можна вийти з показників трафіку 50-100 осіб за день на приблизно 300 щоденних переходів.

  За пів року роботи істотно зросли всі основні параметри вебресурсу.

   

  Трафік

  Відмови

  Конверсії

  Частка органічних переходів

  На старті роботи над проєктом

  2486 сеансів

  57,4%

  45

  19,17%

  Через пів року SEO-просування

  6681 сеанс

  48,12%

  236

  42,1%

  Фактично трафік збільшився більш ніж у 2 рази, відмови знизилися майже на 10%, конверсія зросла в середньому у 2 рази, частка органіки поступово зростала та зараз також показує збільшення у 2 рази. Покращилася видимість ключових запитів у топ-10 Google. За окремими тематичними групами вдалося домогтися приросту 8%.

   

  Також вдалося досягти плавного збільшення посилальної маси.

   

  Висновки та подальші плани щодо проєкту

  Співпраця з компанією, що працює в агробізнесі, переконує, що для успішного SEO-просування практично немає меж. Головне — необхідно уважно вивчити особливості інтернет-магазину й тематичної ніші. Далі до успіху приведе грамотна робота фахівців.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом