Поділіться
Зміст

  Чехія — один із найпривабливіших напрямків для бізнес-діяльності у пострадянському просторі. А з огляду на те, що з кожним роком бізнес все активніше йде в онлайн, просування в Чехії стає все більш затребуваною послугою.

  Ми в Elit-Web активно працюємо над просуванням на західноєвропейський ринок. І сьогодні готові поділитись деякими нюансами процесу розкручування в Чеській республіці. А нюанси справді є.

  Просування на Чехію: ключові моменти для SEO

  Якщо ми говоримо саме про SEO-просування, то спочатку потрібно звернути увагу на популярні пошукові системи в країні. Станом на 2022 рік, за даними сервісу StatCounter, частка Google складає 83,09%. На другому місці знаходиться Seznam – 12.31%. В інших пошукових системах, таких як Bing, Yahoo!, DuckDuckGo аудиторія несуттєва.

  Просування на Чехію: ключові моменти для SEO

  Здавалося б, Google – явний монополіст. І в цілому можна було б орієнтуватися тільки на нього, «пожертвувавши» Seznam та рештою. Але це не так. Seznam — національний сервіс із вкрай високим рівнем довіри, тому його обов'язково варто враховувати.

  Важливо! Якщо дотримано всіх правил SEO-просування для Google, то й позиції сайту в Seznam також зростатимуть. А от якщо ви почнете просування з урахуванням специфіки Seznam, ігноруючи Google, то позиції в американському пошуковику можуть просісти. Рухайтеся від більшого до меншого завжди!

  До речі, у Seznam є одна перевага — тут досить легко налаштувати контекстну рекламу, яка з більшою ймовірністю потрапить до цільової аудиторії. Це можна і потрібно використовувати, якщо вас цікавить контекстна реклама у Чехії.

  Соціальні мережі у Чехії

  З технічного погляду SMM-просування в Чеській республіці мало чим відрізняється від розкручування в інших країнах. Але особливості теж є, і вони викликані популярністю різних соцмереж. І в цьому плані Чехія помітно відрізняється, наприклад, від України.

  • На першому місці – YouTube: використовують 95% громадян.
  • На другому місці – Facebook: використовують 93% громадян.
  • На третьому місці – Instagram: використовують 90% громадян.

  Відчутно менша аудиторія у Twitter, LinkedIn та інших соцмереж. Але виключати їх при SMM-просуванні все ж таки не варто.

  Цікавий факт! До 2018 року на третьому місці за популярністю у Чехії був майданчик Spolužáci, де спілкувалися, знайомилися, отримували важливу інформацію чеські студенти та школярі. У 2015 році вже став спостерігатись спад інтересу користувачів до Spolužáci, а 2 вересня 2018 року проєкт був остаточно закритий. На один популярний майданчик для просування поменшало.

  Розкручування в Чехії: технічна складова і не тільки

  З одного боку, методи та техніки просування використовуються ті ж, що й скрізь. Але з іншого, щоб розкрутка працювала, необхідно підходити до справи комплексно:

  • володіти мовою лише на рівні як мінімум В1, а краще — вище;
  • розуміти культуру, менталітет та цінності мешканців;
  • мати більший бюджет, ніж, наприклад, в Україні;
  • мати реальний досвід просування іноземних ринків.

  А ще у висококонкурентних нішах потрібно бути готовим до того, що на досягнення реально добрих результатів доводиться витратити рік-півтора часу. Як ми й сказали на початку статті, конкуренція у країні дуже активна. Просування та реклама в Чехії дорожче, це факт.

  Етапи просування

  Етапи просування

  Кожен проєкт індивідуальний, тому стратегія просування може відрізнятись від описаної далі. Але спочатку ми відштовхуємося саме від такого плану дій, коригуючи його за необхідності.

  Аналіз ніші та конкурентів

  Ще раз: конкуренція майже у всіх нішах у Чехії вкрай висока. Тому аналізувати конкурентів необхідно. Насамперед топових. Завдання аналізу — відповісти на низку ключових питань:

  1. Скільки користувачів та звідки приходить на сайт?
  2. За якими ключовими словами та фразами просуваються конкуренти, які позиції займають сторінки та яка динаміка трафіку?
  3. Які сторінки найбільш відвідувані?
  4. Який посилальний профіль сайтів конкурентів?

  Ви повинні об'єктивно розуміти, наскільки ніша зараз зайнята, як працюють ваші прямі конкуренти, які методи просування дають їм більше трафіку, а які є збитковими.

  У жодному разі не потрібно наосліп копіювати досвід іншої компанії, інакше ваш бізнес завжди залишатиметься «наздоганяючим». Потрібно навчитися брати вдалі ідеї конкурентів та виключати допущені ними помилки. Але не копіювати!

  Контент-маркетинг

  Якість, інформативність та актуальність контенту для цільової аудиторії – одні з найважливіших факторів ранжування сайтів Google. Місце вашого сайту в топі безпосередньо залежить від корисності та цікавості публікацій у блозі, відео на сайті та навіть коротких корисних нотаток для читачів.

  Важливо навчитися дотримуватися правильного балансу між комерційним та інформаційним контентом. Вважається, що Google позитивно ставиться до сайтів, на яких за місяць виходить щонайменше 4-5 нових матеріалів.

  Для роботи над контентом рекомендуємо залучати досвідченого контент-маркетолога – його послуги допоможуть досягти кращих результатів просування контентом. Але також хочемо дати кілька додаткових порад:

  1. Обов'язково дивіться, за якими запитами статтю показує пошуковик, щоб підбирати близькі за значенням запити та синоніми для наступних публікацій. Це можна зробити за допомогою сервісів Semrush та Google Search Console.
  2. Вивчайте та додавайте втрачену семантику. Взагалі семантичне ядро необхідно періодично оновлювати, актуалізувати і при необхідності розширювати. Працювати місяцями та роками з однією обмеженою семантикою — не найкраща ідея.
  3. Використовуйте інфографіку та зображення. Це додасть контенту різноманітності, зробить його більш наочним та інформативним, збільшить залучення аудиторії та позитивно позначиться на поведінкових чинниках. А це, як ми вже неодноразово говорили, дуже важливо для ранжування.
  4. Розширюйте обсяги статей. Часто буває так, що стаття вже завантажена та проіндексована, але ви бачите, що тему можна розвивати та розширювати, додати ключові слова, а щось повністю замінити. Необов'язково видаляти вже проіндексовану статтю та писати нову. Ви можете розширити існуючу. Проіндексовані частини залишаться в індексі, а нові поступово проіндексуються.

  Порада! При написанні SEO-статей чеською рекомендуємо використовувати «довгохвості» ключі. Справа в тому, що чехи дуже активно користуються голосовим пошуком. А голосові запити, як правило, довші за текстові. Зважайте на це.

  Технічна оптимізація сайту

  Оптимізацію сайту необхідно проводити ще до того, як ви займатиметеся безпосередньо просуванням. Інакше технічні помилки та недоробки просто нівелюють усі зусилля на розкручування.

  Технічна оптимізація включає цілий комплекс робіт (їх можна нарахувати близько 150-ти). Ми перерахуємо найбільш значущі:

  1. Підвищення швидкості завантаження сайту. Чим швидше завантажуються сторінки, тим краще. Якщо сайт завантажується від 5-7 і більше секунд, це дуже погано для просування.
  2. Перевірка коректності верстки та за необхідності її коригування. Зокрема йдеться про адаптивний дизайн та нормальне відображення сайту на невеликих екранах кишенькових пристроїв.
  3. Аналіз структури сайту та внутрішньої перелінковки з подальшою їх оптимізацією. Це важливо не лише з погляду юзабіліті, а й для SEO. Якщо користуватися сайтом незручно і він не є інтуїтивним, поведінкові показники погіршуватимуться, а сайт поступово почне просідати у видачі.
  4. Пошук та видалення дублів сторінок, битих посилань, сторінок з кодом відповіді сервера 3хх, 4хх, 5хх. Це також досить поширені проблеми, які буває не так просто вчасно виявити, але вони здатні сильно вдарити по позиціях.
  5. Опрацювання правильної розмітки сторінок метаданими, заголовками різних рівнів, мікроформатами і т. д. Плюс заповнення Sitemap.xml, robots.txt, інше.

  Звичайно, великий плюс, якщо розробкою та просуванням вашого сайту займається одна компанія з хорошими фахівцями. Але так буває далеко не завжди. Іноді замовник з метою заощадити звертається до недорогої вебстудії, замовляє розробку сайту, а потім розуміє, що вийти в топ, незважаючи на всі зусилля та вкладення, просто не вдається. Тоді й доводиться займатися технічною оптимізацією.

  Лінкбілдінг

  Лінкбілдінг

  Нарощування зовнішньої маси сайту – важливий етап просування. Вхідні посилання підвищують впізнаваність компанії, залучають новий трафік, а найголовніше – збільшують авторитетність ресурсу в очах пошукових алгоритмів.

  Чим більше авторитетних ресурсів посилається на вас, тим краще. Це найпростіше правило. Однак гнатися за кількістю, жертвуючи якістю, точно не варто. На початку двохтисячних цілком можна було вийти у топ пошукової видачі завдяки масовій закупівлі дешевих посилань на біржах. Сьогодні такий підхід може дати протилежний ефект. Якість важливіша за кількість! І якщо раптом вам пропонують вкластися в масову закупівлю посилань, кілька разів подумайте, перш ніж погоджуватися.

  Підсумуємо: просування та реклама в Чехії – це не так складно і дорого, як здається

  Оптимальний спосіб заощадити, просуваючись на чеський ринок, – працювати не з внутрішніми компаніями, а з зовнішніми. Вартість аналогічних послуг з просування у Празі і, наприклад, у Києві істотно відрізнятиметься. А результати ви в другому випадку отримаєте ті ж чи навіть краще.

  Elit-Web – одна з найбільших українських агенцій інтернет-маркетингу. Ми маємо великий досвід просування як в Україні, так і в Європі. Вивчіть наші кейси, оцініть приклади виконаних робіт, отримайте безкоштовну консультацію та скористайтесь послугами наших спеціалістів. Просувати товари та послуги в Чехії можна ефективніше та дешевше. І ми доводимо це на практиці!

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом