Поділіться
Зміст

  Розкручування бізнесу на ринку Фінляндії для компаній – це зручна можливість розширити сферу збуту, збільшити популярність бренду, вийти на співпрацю з європейськими фірмами. Щоб досягти цих цілей, необхідно вивести сайт у топ видачі та залучити нових клієнтів. Про те, як працює реклама у Фінляндії та які нюанси потрібно враховувати при просуванні, розповімо у цій статті.

  Навіщо потрібна розкрутка у Фінляндії

  Навіщо потрібна розкрутка

  Просування у Фінляндії потрібне для підвищення рейтингу вебсайту в пошуковій системі. Завдяки цьому він демонструватиметься на верхніх позиціях видачі, а отже, залучатиме більше відвідувачів і приноситиме дохід своєму власнику.

  По суті, від місця в рейтингу залежить успішність бізнесу, оскільки понад 90% користувачів навіть не відкривають другої сторінки з результатами пошуку. Тому для розвитку на ринку Фінляндії необхідно вивести ресурс у топ. Розкажемо, з якими нюансами доведеться зіткнутися.

  Специфіка просування у Фінляндії

  Специфіка просування у Фінляндії

  Перше та основне правило – забути про ті принципи, які ми використовуємо вдома. Особливості фінського ринку виражаються у щільній конкуренції та специфічних вимогах, продиктованих впливом клімату. Тому SEO тут більшою мірою виконується на регіональному рівні, оскільки так простіше вивести сайт у топ. Але при складанні стратегії просування сайту важливо врахувати такі три фактори:

  1. Мова.
  2. Клімат.
  3. Менталітет.

  Державною мовою країни є фінський. Однак він багатий на прислівники і саме вони відіграють важливу роль при просуванні сайту в інтернеті. Потрібно обов'язково зважати на лінгвістичні особливості місцевості при наповненні сайту. Більше того, довірити написання контенту краще носію, оскільки при перекладі характерні для певних прислівників обороти можуть губитися.

  Другий аспект – клімат. Він безпосередньо впливає на стиль життя фінів та їх потреби. Елементарний приклад: якщо ви продаєте парасольки, то вони навряд чи будуть дуже затребуваними серед населення, натомість знадобляться у країнах з вологим кліматом та частими опадами. Аналогій можна навести безліч, але мораль кожної з них у тому, що клімат безпосередньо впливає на популярність тих чи інших товарів, послуг. Тому, щоб просування товарів у Фінляндії дало очікуваний результат, важливо вивчити потреби населення.

  Окремо наголосимо і на менталітеті мешканців країни. Їм характерна неквапливість у прийнятті рішень. Вони можуть довго порівнювати товари, шукати вигідні пропозиції, навіть збирати кошик, але не оформляти замовлення. Тому, збираючись розвивати онлайн-бізнес у Фінляндії, не обійтися без такого важливого інструменту, як реклама. Розберемося, як вона тут працює.

  Нюанси, які потрібно враховувати під час настроювання реклами у Фінляндії

  Нюанси, які потрібно враховувати під час налаштування реклами у Фінляндії

  У країні до 90% населення користуються інтернетом та замовляють товари чи послуги в мережі. Тому реклама та маркетинг у Фінляндії є одними з ключових інструментів просування. Однак, будувати стратегію потрібно з дотриманням наступних тенденцій, що характерні для країни:

  • активне використання мобільних пристроїв для пошуку товарів та послуг. У просуванні важливо приділити увагу адаптивності сайту під екрани різного розміру;
  • у більшості випадків (близько 96%) користувачі використовують Google. 4%, що залишилися, припадають на фінські пошуковики Fonekta і Vihtori, які мають багато цікавих опцій;
  • активні користувачі інтернету – це населення віком 16-24 років. На них припадає понад 40% від кількості відвідувачів мережі. Приблизно 30% – це люди 25-34 років, і ще 30% – мешканці інших вікових категорій.

  Крім цих даних, цікавою особливістю фінського ринку є вимога населення до подачі реклами. Скандинави цінують конкретику та простоту, а також велику увагу приділяють якості товару чи послуг, підтвердженій інформації про якісь властивості чи особливості продукту.

  Ще на ефективність реклами у Фінляндії великий вплив має контент, створений на підставі наукових досліджень чи думки профільних фахівців. Тому на цільових сторінках, на які веде оголошення, важливо розмістити експертний та достовірний матеріал, інакше конверсія буде низькою.

  Кому потрібна реклама у Фінляндії

  По суті, вона необхідна компаніям будь-якої спрямованості, які вирішують розширювати сфери збуту, зацікавлені в залученні нових клієнтів. Однак на ринку Фінляндії є кілька ніш, які особливо активно розвиваються, і їм для цього дуже важливий грамотний маркетинг:

  • IT. Фіни в перерахунку на загальну кількість населення займають передові позиції за кількістю кваліфікованих фахівців у галузі інформаційних технологій. Сприяє розвитку сфери і увага до неї таких компаній-грандів, як Wolt та Nokia;
  • фріланс і стартапи. У країні створено сприятливі умови у розвиток цих напрямів. Зокрема, Гельсінкі посідає другу позицію у рейтингу міст, де можна реалізувати будь-який, навіть найкреативніший стартап. Тут для цього створено всі можливості, у тому числі високий рівень розвитку технологій;
  • сфера будівництва. Теж зрозуміло, країна відома своїми технологіями та матеріалами для зведення будівель та ремонту;
  • медицина, біотехнології. У ці галузі країна активно інвестує великі кошти, тому компаніям із цього сектора забезпечені зручні умови для розвитку;
  • транспорт, логістика. У ці галузі основні інвестиції надходять з-за кордону, а також у державі діє програма підтримки компаній з даного сектора;
  • торгівля. Купівельна спроможність населення тут висока і збільшується з кожним роком, що є сприятливим середовищем у розвиток продажів.

  Зазначимо ще один нюанс, який можна розцінити як особливість реклами у Фінляндії: у країні немає закону, що регламентує маркетинг. Регулювання у цьому сегменті здійснюється різними постановами. Зокрема, фіни борються з нативними рекламними оголошеннями, тому публікації, розміщені на сторонніх ресурсах, повинні супроводжуватися позначкою, що це реклама. Ще в країні є обмеження щодо тютюнових виробів та алкоголю щодо надання будь-якого впливу на неповнолітніх. Слід обов'язково вивчити такі нюанси та регламент перед запуском РК.

  Основні етапи SEO у Фінляндії

  Основні етапи SEO у Фінляндії

  Незважаючи на нюанси, що відрізняють пошукове просування в Європі від методів, що використовуються в СНД, загалом процес включає аналогічні роботи:

  1. Аналіз конкурентів. Слід провести дослідження щодо того, яку стратегію вони обрали, їх контент, відстежити органічний трафік, дослідити якість і кількість посилань.
  2. Збір СЯ. Цьому етапу слід приділити особливу увагу. На відміну від СНД, при просуванні на Заході варто наголошувати на низькочастотних запитах. Пояснюється це тим, що на європейському ринку існує щільна конкуренція буквально у всіх нішах, а отже, всі високочастотні фрази вже зайняті. Крім того, у Фінляндії поширений голосовий пошук, тому ключі з низькою частотою теж ефективніші.
  3. Внутрішня оптимізація. На цьому етапі важливо усунути всі помилки та недоліки в роботі ресурсу, видалити дублі, створити посадкові сторінки (якщо вони необхідні). На цьому етапі особливу увагу варто приділити таким факторам, як:
   • адаптивність дизайну. Викликана вимога тим, що більшість користувачів використовують планшети та смартфони, тому сторінки мають адекватно відображатись на різних пристроях;
   • швидкість завантаження. Вона має становити близько 0,3 сек. Якщо сторінка завантажується довго, то з більшою часткою ймовірності відвідувач піде, а не чекатиме промальовування;
   • зручність юзабіліті. Сайт має бути зрозумілим, логічним та простим. Якщо це ресурс e-commerce, слід продумати дизайн так, щоб від відвідування сторінки з товаром до цільової дії (замовлення) було не більше 3 кроків. Також варто відстежити тенденції оформлення сайтів, які використовуються у Фінляндії, і розташувати основні опції та кнопки так, як до цього звикло населення країни.
  4. Наповнення сайту. Контент має бути написаний фінською з урахуванням регіональних прислівників. Краще довірити цей процес носію. Також тексти мають бути унікальними, корисними та релевантними. Ключі потрібно вписати максимально природно, рівномірно розподілити по вебсторінках, уникаючи переспаму. Ще значної ролі грає структура текстів. Вони повинні бути розбиті на абзаци, містити списки, бути привабливими та зручними для пошуку інформації візуально.
  5. Зовнішня оптимізація. На даному етапі потрібно наростити посилальну масу. Слід врахувати, що беклінки – один з основних факторів ранжування Google, але пошуковик висуває суворі вимоги насамперед до їх якості, а не кількості. Тому посилання слід закуповувати на авторитетних майданчиках з активною відвідуваністю, тематика яких відповідає ніші бізнесу.

  Займає просування сайту у Фінляндії більш тривалий період, ніж у СНД. У середньому для виведення у топ потрібно від 1,5 року. На ефективність розкручування, крім технічних аспектів, великий вплив має також відвідуваність. Підвищити її допоможе такий інструмент, як контекстна реклама у Фінляндії. Про особливості та нюанси, які слід враховувати при її налаштуванні, ми писали вище.

  Підбиваємо підсумки

  Насамкінець зазначимо, що успішність просування сайтів безпосередньо залежить від якості виконання SEO. Замовити розкручування сайту у Фінляндії можна в Elit-Web. Ми маємо досвід роботи на європейському ринку, можемо надати кейси. Спектр наших послуг включає повний комплекс робіт: створення, виведення в топ та підтримку сайту, також можливе просування наявного ресурсу. Щоб обговорити деталі – залишайте заявку, наші спеціалісти зв'яжуться з вами у робочий час.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом