Поділіться
Зміст

  Ринок Латвії приваблює перспективністю багатьох бізнесменів. Але для його підкорення потрібні інвестиції, зокрема на розкручування сайту. Експерименти тут недоречні. В умовах високої конкуренції та відмінностей у менталітеті безкоштовні чи сумнівні дешеві методи не допоможуть вийти у топ. Просування в Латвії потребує особливого підходу та креативної стратегії. Що в ній врахувати та які інструменти варто використовувати – розповімо нижче.

  Особливості просування у Латвії

  Робочі принципи просування

  Хоча ми і наголосили, що розкрутка сайтів у цій країні, як і на всьому західному ринку, відрізняється від стратегій, які ми використовуємо в СНД, є й деякі схожі моменти. Зокрема, принципи, на яких будується процес просування в Латвії, такі самі:

  • усунення технічних помилок та недоробок;
  • оптимізація юзабіліті;
  • додавання цікавого та унікального контенту;
  • нарощування маси посилань за рахунок якісних беклінків.

  Поряд із цим не варто забувати, що у Латвії, як на всьому західному сегменті ринку, інші технології пошукових систем. Це говорить про те, що відрізняються також вимоги до ресурсів та є деякі відмінності в порядку ранжування. Тому, збираючись просувати сайт у Латвії, потрібно уважно вивчити особливості місцевого ринку та грати за його правилами. В іншому випадку гроші на просування будуть викинуті марно.

  Нюанси, які важливо врахувати під час розробки стратегії

  Просування вебсайтів на просторах інтернету ринку західних країн має свої специфічні особливості. Якщо їх не врахувати, вони можуть стати перепоною чи створити проблеми. Так, серед нюансів зазначимо:

  1. Мова. Латвія багатомовна країна. Проте державна тут лише латиська. Хоча в країні також великий відсоток російськомовного населення, а в деяких регіонах розмовляють латгальською. Якщо потрібне просування на локальному ринку, слід ознайомитися з особливостями регіону і тим, яка мова в ньому є пріоритетною серед населення.

   Порада: при розробці сайту краще зробити мультимовну версію: на латиському та регіональному діалекті.

  2. Юридичні моменти. Просування латвійського бізнесу потрібно почати з уточнення, які продукти, товари та послуги дозволені на продаж та рекламу онлайн. Юридичні норми можуть відрізнятися від тих, які діють у нас, тож краще одразу уточнити цей момент.
  3. Менталітет. При просуванні товарів чи послуг за кордоном важливо врахувати, чим жителі країни відрізняються від наших споживачів. Так, для латишів характерні неквапливість у прийнятті рішень та тривале з'ясування умов, переваг і властивостей продукту чи компанії. Варто вивчити також цінності, культуру та потреби аудиторії перед запуском робіт із SEO.
  4. Тривалість розкручування. Ми звикли, що виведення сайту в топ на теренах вітчизняного інтернету займає в середньому від 5 місяців до року. У випадку з країнами західної Європи цей період становить від 1,5 до 2 років. Зумовлено таку тривалість особливостями ранжування пошукової системи, про що ми розповімо нижче.
  5. Великий бюджет. Просування в Латвії, як і в інших країнах Західної Європи, коштує дорожче. Витрати йдуть на копірайтинг (праця авторів оцінюється вище) та лінкбілдинг.

  Крім перерахованих, варто також звернути увагу на нюанси, характерні виключно для SEO у Латвії. Ця країна хоч і є членом ЄС, але її ринок онлайн-торгівлі дещо відрізняється від інших держав Заходу.

  Відмінність просування на ринку Латвії

  Відразу зазначимо, що e-commerce у цій країні знаходиться на стадії розвитку, тому є багато можливостей для розкручування нових ресурсів, реклами товарів чи послуг. Але хоч конкуренція і не настільки щільна, як в інших європейських країнах, є певні особливості латвійського ринку, які слід врахувати при розробці стратегії просування:

  • молода аудиторія. До 50% покупців, які замовляють послуги чи товари в інтернеті, – це люди віком 18-24 років;
  • Для пошуку сайтів та оформлення замовлень у більшості випадків використовуються мобільні девайси. Тому одним із акцентів просування має стати адаптивність дизайну ресурсів, щоб вони коректно відображалися на екранах різного дозволу.

  Крім того, важливо врахувати, що принцип розподілу позицій у видачі пошуковика також відрізняється. Розкажемо, на що впливає цей процес.

  Відмінність просування на ринку Латвії

  Чинники, від яких залежить ранжування

  У Латвії близько 94% населення в якості пошуковика використовують Google. Ця система має понад 200 параметрів ранжування, що суттєво ускладнює завдання просування SEO-фахівцям. Однак її можна виконати, якщо вивчити дію основних факторів, на яких будується рейтинг:

  1. Якість беклінків. Це один із найважливіших параметрів, які враховує пошуковик при формуванні рейтингу видачі. Зі зворотних посилань формується основа PageRank – ознака довіри та популярності ресурсу. На цей показник система і орієнтується під час ранжування.
  2. Корисність та достовірність інформації. Google під час ранжування враховує точні та справжні результати видачі за кожним запитом, відбирає найбільш інформативний та якісний контент. Тому при написанні статей важливо, щоб вони були релевантними та унікальними, містили корисні відомості.
  3. Швидкість завантаження. У середньому великі та важкі сторінки мають промальовуватись протягом 3 секунд, а краще – швидше. Причому потрібно попрацювати над сайтом, щоб він оперативно завантажувався при будь-якому форматі зв'язку: мобільному інтернеті та Wi-Fi.
  4. Адаптивність. Як ми писали вище, більшість користувачів для пошуку та замовлення товарів чи послуг в інтернеті використовують мобільні пристрої – смартфони, планшети. Перед розробниками стоїть завдання зробити так, щоб ресурс адекватно відображався на будь-якому пристрої і всі його опції були доступними.
  5. Якість технічної оптимізації. Це поняття включає різні параметри: наявність SSL-протоколу, sitemap.xml, налагоджений robots.txt, правильний код URL, відсутність дублів вебсторінок. Усі перелічені параметри потрібно адаптувати та правильно налаштувати під вимоги пошукової системи Google.
  6. Відсутність шкідливого ПЗ. Пошукова система Google перевіряє ресурси на наявність файлів або програм, які можуть завдавати незручності або бути небезпечними для користувачів.

  Також важливо, щоб на сайті були коректно налаштовані метатеги, а ключові слова у контенті вживалися без переспаму.

  Чинники, від яких залежить ранжування

  Етапи SEO на ринку Латвії

  У цьому розділі розглянемо, із яких робіт складається процес просування.

  Аналіз конкурентів та ніші

  Цей етап дозволяє зрозуміти, наскільки щільно зайнятий конкретний сектор ринку. На підставі результатів аналізу вибудовується стратегія SEO, з'ясовуються першочергові завдання. При вивченні особливу увагу слід приділити таким даним:

  • структурі ресурсів конкурентів — лідерів місцевого ринку;
  • СЯ сайтів суперників;
  • типу контенту, що використовується в інших;
  • органічному трафіку;
  • технічним аспектам.

  Також слід досліджувати профіль посилання. Зокрема, звернути увагу потрібно на такі параметри майданчиків-донорів: якість та кількість доменів та беклінків, мову та тему, анкори, які вказують на ресурс чи URL, кількість nofollow-посилань.

  При аналізі контенту важливо врахувати якість матеріалу, наявність інтерактивних та графічних елементів, кількість зображень. Також потрібно звернути увагу на структуру текстів, їх корисність та релевантність, періодичність публікацій у блогах. По завершенні етапу аналізу можна скласти стратегію робіт із просування, визначити бюджет.

  Робота з СЯ

  Для просування латвійського бізнесу велике значення мають середньо- та низькочастотні ключі. Особливо вони актуальні при щільній конкуренції в ніші бізнесу. Крім того, ключі з низькою та середньою частотою характеризуються вищими показниками конверсії, тому простіше вивести їх у топ.

  Крім збирання СЯ, важливо також коректно розподілити запити на вебсторінках. Перед цим необхідно виконати кластеризацію ключів.

  Робота з контентом

  На цьому етапі необхідно створити якісні тексти з природним введенням ключових слів. Довірити цей процес краще носію мови, щоб контент був грамотним і без граматичних помилок.

  Зовнішня оптимізація

  Як ми писали вище, якість та кількість зворотних посилань – один із основних факторів ранжування, тому важливо замовити статті для розміщення на трастових майданчиках. Донорів потрібно вибирати з-поміж сайтів, які не потрапили під фільтри пошуковика, релевантні за тематикою та мають активну відвідуваність.

  При нарощуванні маси посилань важливо робити це без стрибків, поступово, щоб процес виглядав природно. При введенні анкорів у статтях можна використовувати ключі із СЯ.

  Загалом процес просування сайтів у Латвії потребує комплексного підходу. Тому, крім виведення його в топ видачі Google, варто також зайнятися залученням додаткового трафіку. Одним із найефективніших інструментів є контекстна реклама. У чому її перевага, розкажемо нижче.

  Чому потрібно задіяти контекстну рекламу під час просування в Латвії

  Виведення сайту в топ видачі у цій країні – процес нешвидкий. Ми згадували, що на західному ринку він триває від 1,5 року. Тому в інтересах самих власників бізнесу якнайшвидше запустити реалізацію послуг та товарів, щоб компенсувати витрати на просування та почати отримувати прибуток. Для цього потрібно залучити відвідувачів на ресурс.

  Канали отримання трафіку використовувати можна різні, але одним із найбільш ефективних на сьогоднішній день методів вважається контекстна реклама. Серед її відмінних рис варто відзначити швидкий ефект. При правильному налаштуванні перші відвідувачі прийдуть на сайт вже протягом перших кількох годин після запуску кампанії.

  Однак результати РК та успішність самого процесу розкручування безпосередньо залежать від майстерності виконавця.

  Чому потрібно задіяти контекстну рекламу під час просування в Латвії

  Чому замовити розкручування сайту в Латвії варто в агенції Elit-web

  Ефективність розкручування визначається не лише фактом виведення сайту в топ, а й раціональністю витрачання бюджету, а також швидкістю компенсації витрат та отримання прибутку. Ми можемо забезпечити виконання цих умов.

  Команда Elit-web – це фахівці, які мають досвід просування сайтів на ринку країн Європи. Ми підберемо оптимальну стратегію розкручування ресурсу в Латвії із застосуванням «білих» інструментів SEO та забезпечимо комплексний підхід. Нашим замовникам не доведеться підшукувати вузьких спеціалістів для виконання окремих операцій. Крім того, працюємо ми за прозорою схемою, надаємо доступ до особистого кабінету. Клієнт може контролювати процес просування або оцінювати проміжні результати у будь-який зручний для нього час.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом