Поділіться
Зміст

  У будь-якій статті з SEO-оптимізації можна зустріти правило щодо того, що для успішного просування у пошуку контент на сайті має бути якісним. Але водночас SEO-фахівці сперечаються між собою про те, що входить у поняття «якісний контент» і як зробити, щоб він не став схожим на інші публікації в інтернеті. Одні кажуть, що унікальність тексту на сайті є основою для стратегії SEO-оптимізації (саме цей параметр дозволяє вебресурсу займати провідні позиції в пошуковій системі). Інші вважають, що тексти необов'язково мають бути унікальними – головне, щоб вони цікавили відвідувачів, приносили користь. Хто з них має рацію і яка думка фахівців нашого агентства, розповімо далі.

  Як унікальність текстів на сайті впливає на просування

  Що таке унікальність тексту і навіщо вона потрібна

  Унікальність тексту — технічний параметр, який показує у процентному співвідношенні частину інформаційного матеріалу, який не має аналогів в інтернеті. Так, якщо послуги перевірки покажуть 0 % унікальності, текст повністю скопійований з інших джерел. Якщо цей параметр дорівнює 100 %, то чужих фрагментів у такому матеріалі немає. Прийнято вважати, що для SEO-просування на сторінках з описами послуг достатньо, щоб були розміщені статті з показником 90 % і вище.

  Унікальність тексту на сайті можна умовно поділити на смислову та словесну. Перший тип показує, наскільки оригінальним є зміст публікації. Усі спроби переказати її «своїми словами» вже будуть неунікальними. Такий параметр є ключовим у науковому світі, де важливо, щоб не копіювали чужі ідеї. Тому перед публікацією у серйозному виданні статті перевіряють за допомогою програм, в основі яких лежить робота нейромереж та штучного інтелекту.

  Другий тип унікальності більшою мірою технічний (його частіше застосовують для перевірки SEO-текстів). Таким чином визначається оригінальність використаних слів та їх поєднань. Це відносна величина, що виражається у відсотках. Наприклад, якщо авторський текст переказати за допомогою інших слів, він вважатиметься на 100 % технічно унікальним. Якщо ж у публікації зустрічаються ті ж фрагменти, що і в оригінальній, це знизить відсоток, і тоді перед копірайтером постає питання, як підвищити унікальність тексту.

  Відсутність плагіату є одним з головних критеріїв, за допомогою яких пошукові системи оцінюють якість контенту, а також це важливий параметр SEO-аналізу. Саме тому для отримання хороших результатів при розкручуванні сайту потрібно розміщувати на ньому тільки оригінальні матеріал та зображення. Такі вебресурси матимуть високий рейтинг у пошуку.

  Що таке унікальність тексту і навіщо вона потрібна

  Коли не потрібна унікальність контенту

  Унікальність SEO-тексту дає можливість піднятися в пошуку. Але, якщо створений контент не призначений для SEO, цілком достатньо зробити його оригінальним. Високий відсоток унікальності зовсім не є обов'язковим, якщо це електронні книги, кейси, таблиці у форматі PDF. Тобто це будь-який контент, який не потрібно буде просувати у пошуковій видачі.

  Крім того, високий відсоток унікальності не завжди потрібний, якщо це:

  • картки товарів. Важко досягти вище 90 % у текстах, де багато технічних термінів, ідентичних слів;
  • новини. Фактична інформація (імена, дати, назви населених пунктів, цифри, статистика) повторюватиметься. Для таких фрагментів важливо розміщувати посилання на ресурс-джерело;
  • аналітичні матеріали. При їх написанні також необхідно обов'язково використовувати посилання на джерела.

  У перелічених вище випадках головними будуть не унікальність матеріалу, а його затребуваність, якість і користь для людей.

  Коли не потрібна унікальність контенту

  Якою має бути унікальність тексту?

  Щоб визначитися з тим, якою має бути унікальність тексту, потрібно знати, навіщо він був написаний. Це пов'язано з тим, що кожне завдання має власну специфіку, єдиного зразка не існує. Можна запропонувати лише орієнтовні цифри:

  • стаття у блозі, опис послуги у категорії. У такому разі унікальність може бути в межах 85–90 %;
  • картка товару чи сторінка у каталозі. Бажано, щоб показник не опускався нижче за 70–85 %.

  Вище за ці цифри унікальність може бути, а от менше — не рекомендується.

  Також варто врахувати, що для нових вебпроєктів важливо постаратися збільшити унікальність тексту максимум до 100 %, що допоможе сайту зайняти високе місце при ранжуванні. При цьому не слід забувати, що не можна жертвувати якістю матеріалу. Він повинен бути зручним для читання і змістовним. Не треба боятися використовувати цитати, довгі висловлювання, фактаж — без цього публікація може втратити сенс. Детальніше про те, що таке SEO-стаття і як писати SEO-тексти, читайте в нашому блозі.

  Хороший спосіб визначення допустимого відсотка унікальності текстів – зробити аналіз аналогічних матеріалів конкурентів. Встановивши середнє значення, надалі можна взяти це за основу.

  Як перевірити текст на унікальність?

  Для цього використовують кілька способів. Перший є найпростішим. Ви можете скопіювати невеликі фрагменти, а потім по черзі вставляти їх у рядок пошуку браузера. Якщо виявиться частина, в якій 6–7 слів поспіль будуть виділені жирним (збіги), то швидше за все її доведеться переробляти. Краще цей спосіб використовувати з різними абзацами, тому що повної картини по одному фрагменту здобути не вдасться.

  Але будь-який SEO-фахівець скаже, що для більших обсягів попередній варіант перевірки просто не підходить. Щоб бути впевненим, що ваш сайт наповнений унікальним контентом, краще використовувати спеціальні сервіси для пошуку плагіату.

  Принцип роботи таких програм приблизно однаковий: вони оцінюють унікальність, застосовуючи при цьому шингли (фрагменти тексту). Ці частини система вводить у пошук і шукає збіги у Мережі. Безперечно, результат ви побачите набагато швидше, ніж при ручному введенні. Користувач такого онлайн-інструменту отримує відповідь з оцінкою якості та унікальності перевіреного тексту.

  Зауважимо, що результати на різних сервісах іноді суттєво відрізняються. Наприклад, якщо на одному з таких ресурсів буде отримано 100 % унікальності, то на іншому цей самий текст може видати 80 %. Це тому, що ці послуги використовують різні алгоритми пошуку та різну базу для порівняння, внаслідок чого цифри будуть іншими.

  До того ж багато фахівців вважає, що кількість інформації в Мережі зростає, тому показники унікальності будь-якого тексту постійно змінюються.

  Як перевірити текст на унікальність

  Сервіси для перевірки унікальності тексту

  Як ми вже зауважили, для перевірки рівня оригінальності текстового контенту найкраще скористатися антиплагіатними онлайн-сервісами. Аналіз з їх допомогою здійснюється просто: матеріал, що перевіряється, копіюється і вставляється в спеціальну форму на сайті, після чого запускається перевірка. Через певний час отримуємо результат у відсотках.

  Часто послуги можуть мати обмеження (наприклад, за кількістю знаків, що перевіряються за добу, або за кількістю таких перевірок). У деяких інструментах можна скопіювати посилання з результатами.

  Якщо унікальність SEO-тексту вийшла нижчою за потрібну, матеріал потрібно доопрацьовувати і запускати перевірку повторно.

  Серед основних сервісів, що дозволяють оцінити якість контенту та підтвердити відсутність прямого плагіату, можна назвати:

  • StrikePlagiarism.com – це система, яка насамперед популярна у науковому світі. Нею користуються в університетах різних країн. Для початку роботи потрібна реєстрація. Окрім онлайн-перевірки окремих фрагментів, тут аналізують документи повністю у форматах DOC, ODT, TXT, PDF;
  • EduBirdie – це інструмент, у якому можна перевірити тексти на плагіат безкоштовно. В основі налічується безліч онлайн-джерел для порівняння, що дає підстави для релевантності отриманих результатів;
  • Plagiarism Check – платформа, призначена для роботи з англомовними текстами;
  • Unichek – сервіс, що допомагає оцінити якість матеріалів, написаних українською та англійською мовами.

  Про те, як працюють інші сервіси для перевірки контенту, ми розповідали раніше.

  Сервіси для перевірки унікальності тексту

  Як підвищити унікальність тексту?

  Копірайтер має дві основні цілі: створення унікального тексту, який сервіси перевірять і покажуть бажані 100 %, і написання матеріалу, який сподобається читачеві і утримає його на сторінці. В ідеалі часто хороший текст стає причиною повернення користувача на сайт. Щоб створити саме таку статтю, скористайтеся нашими порадами:

  • уважно вивчіть знайдені ресурси на тему вашої майбутньої публікації. Так, на це ви витратите якийсь час, зате знайдете цікавий фактаж, і ваш текст буде корисним;
  • обов'язково продумайте структуру, послідовність рубрик, подивіться, щоб мікротеми у різних частинах не перетиналися. Тільки після цього приступайте до викладу матеріалу. Почніть із вступу, в якому розкажіть загалом про тему. Наводьте приклади, вставляйте посилання на авторитетні ресурси;
  • відмовтеся від «порожніх» фраз, додайте конкретні цифри. Але при цьому трохи спрощуйте подачу матеріалу, наприклад якщо це не особливо важливо, то округляйте числа (замість 78,86 % можна поставити «майже 80 %»);
  • відмовтеся від найвищих ступенів порівняння. Замініть складну розповідь на коротку та зрозумілу. Читач прийшов на сайт не для того, щоб захопитись вашим рівнем експертності, а щоб розширити свої знання на тему;
  • наприкінці статті зробіть висновок про те, що саме читач має запам'ятати з цієї публікації.

  Якщо всі ці правила дотримані, текст написаний, але результат перевірки антиплагіату не задовольняє, не впадайте у відчай. Вам допоможе глибокий рерайт. Це переробка готового тексту за допомогою інших слів, але зі збереженням сенсу.

  Існують різні прийоми рерайту, серед яких:

  • заміна слів синонімами, прямої мови – непрямою, складних термінів – їх описом, абревіатур – повними назвами;
  • перестановка та додавання пропозицій, абзаців;
  • зміна структури речень (поділ чи об'єднання);
  • скорочення неунікальних елементів.

  Слід також знати, що існують тексти, в яких дуже складно досягти унікальності (наприклад, статті юридичного чи медичного спрямування). Пов'язано це з тим, що там використовується термінологія, яку замінити або перефразувати неможливо.

  Варто врахувати, що не можна приносити в жертву унікальності корисну та цікаву інформацію для користувачів. Пам'ятайте, що копірайтинг – це коли слово продає краще менеджера.

  Як підвищити унікальність тексту

  Як унікальність тексту впливає на SEO?

  Думки фахівців з цього приводу розходяться: одні вважають, що унікальність вчить авторів бути відповідальними та не займатися плагіатом, інші переконані, що вона дозволяє ресурсу піднятися у пошуковій видачі та зайняти топові позиції. Водночас ще раз нагадаємо: Google вважає, що привабливий і корисний контент — один з найважливіших факторів ранжування.

  Варто врахувати, що якісні тексти – це шанс для того, щоб користувач затримався на сторінці та доскролив її до кінця. Тому опосередковано унікальність впливає і на поведінкові чинники.

  Нагадаємо, що пошукові системи можуть накласти санкції на вкрадений контент. Наприклад, алгоритм Panda у Google розміщує цікаві проєкти з якісними текстами вище, а сайти, що не містять нічого нового, знижує у позиціях пошукової видачі. Тому, використовуючи цитати, цифри з інших ресурсів, завжди потрібно давати посилання на першоджерело.

  Висновки

  Відповідаючи на питання, яка унікальність тексту вважається хорошою, важливо пам'ятати, що цей параметр може бути головною відмінністю вашого ресурсу від конкурентів. Якщо сайт не пропонує нічого нового, його немає сенсу тримати на верхніх позиціях пошукової видачі. Водночас не потрібно бути надто суворим до оригінальності тексту. Якщо два перевірочні сервіси показали унікальність 90 %, цього цілком достатньо для заняття хороших позицій у пошукових системах.

  Але водночас цей параметр спрацює лише у комплексі з корисністю інформації, її актуальністю та якістю.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом