Поділіться
Зміст

  Будь-який інтернет-ресурс повинен залучати цільову аудиторію, так чи інакше взаємодіяти з нею і зрештою продавати товар, послугу чи сервіс. Але ми з вами живемо в часи, коли недостатньо створити сайт, заповнити його контентом і просто чекати, що користувачі підуть на нього потоком.

  Аудиторію потрібно залучати на ресурс, використовуючи різні канали. І ось це якраз робота трафік-менеджера. У цій статті ми детально розглянемо хто такий трафік-менеджер, що входить до його обов'язків і де знайти хорошого фахівця для вашого проекту. Буде цікаво!

  хто такий трафік-менеджер

  Хто такий трафік-менеджер

  Трафік-менеджер - це спеціаліст, який займається залученням цільової аудиторії на сайт.

  При цьому йдеться про залучення саме цільової або щонайменше навколоцільової аудиторії. Тобто відвідувачів, які у перспективі стануть споживачами. Відповідно, добрий фахівець не просто формує активний потік трафіку на майданчик. Він також забезпечує зростання продажів та лідів.

  Професія трафік-менеджера порівняно молода, а справді добрих фахівців не так багато. Ми ще повернемось до теми пошуку експертів у цій сфері. А поки що давайте розберемося, які саме завдання вирішує трафік-менеджер у своїй роботі.

  Що робить трафік-менеджер

  Обов'язки фахівця з трафіку можуть сильно змінюватись в залежності від масштабів та цілей бізнесу. Але ми можемо виділити кілька базових обов'язків:

  1. Розподіл рекламного бюджету . Трафік-менеджер повинен уміти його планувати та робити витрати на рекламу виправданими. Тобто забезпечувати окупність та дохідність вкладень.
  2. Аналіз рекламних майданчиків та кампаній . Це дозволяє концентруватися на найефективніших напрямках та відсівати збиткові. Знову ж таки, йдеться про раціональне використання рекламного бюджету.
  3. Розробка проектів маркетингових акцій . Зазвичай це завдання виконують спільно трафік-менеджер, маркетолог, таргетолог та інші фахівці.
  4. Проведення акцій та розіграшів для залучення аудиторії . Нерідко цю функцію трафік-менеджер делегує іншим фахівцям, які працюють у проекті.
  5. Аналіз зворотного зв'язку з цільовою аудиторією . Так фахівці знаходять слабкі моменти у рекламних кампаніях та векторах просування. Вони усувають їх і концентруються більш ефективних.

  Зрештою, головні показники успішності фахівця з трафіку — зростання ефективності рекламних кампаній та оптимізація витрат на рекламу.

  Обов'язки

  1. Аналіз цільової аудиторії та конкурентів.
  2. Розробка маркетингової стратегії та акцій.
  3. Відбір оптимальних інструментів просування з урахуванням ніші та галузі бізнесу.
  4. Розподіл бюджету як у початковому етапі залучення трафіку, і з подальшим збільшенням прибутку.
  5. Аналітика результатів рекламних кампаній та їх оптимізація.
  6. Грамотне використання партнерських програм.

  Навички

  1. Знання рекламних майданчиків (від Google AdWords до популярних соцмереж та месенджерів) та вміння працювати з ними.
  2. Розуміння аналітики , вміння використовувати як базову аналітичну інформацію, і дані спеціалізованих програм.
  3. Досвід роботи з різними форматами реклами . У тому числі з контекстної та тизерної.
  4. Навичка проведення A/B-тестування кампаній та їх оптимізації на основі одержаних результатів.

  Крім того, топові трафік-менеджери розуміються на SEO-оптимізації, Media Buying (закупівля медіапростору під рекламу), дизайні та копірайтингу.

  Особисті якості

  1. Креативність – для створення оригінальних рекламних кампаній, пошуку нестандартних шляхів просування товарів, послуг та сервісів.
  2. Пластичність – щоб швидко реагувати на зміни клієнтських настроїв та впроваджувати нові маркетингові рішення.
  3. Відповідальність - перед роботодавцем, цільовою аудиторією та самим собою. Адже трафік-менеджер це людина, яка розпоряджається реальними грошима.
  4. Наполегливість – щоб доводити розпочату справу до кінця, не зупинятися через невдачі та долати перешкоди.

  Професія трафік-менеджера передбачає володіння аналітичним складом розуму, вміння вести переговори та готовність брати на себе відповідальність у разі провалу. Плюсами будуть рішучість, впевненість у своїх силах та вміння відстоювати позицію, якщо фахівець переконаний у власній правоті.

  відмінності від інтернет-маркетолога, таргетолога та арбітражника

  Відмінності від інтернет-маркетолога, таргетолога та арбітражника

  Між цими професіями часто виникає плутанина. І навіть роботодавці з незнання нерідко шукають не того фахівця, який їм насправді потрібний. Тому наше завдання пояснити різницю:

  • Інтернет-маркетолог - спеціаліст ширшого профілю, який може брати на себе частину завдань трафік-менеджера. Але його головні обов'язки – упаковка пропозицій, розробка концепцій сайту, підготовка email-розсилок тощо;
  • таргетолог — фахівець, який, кажучи простою мовою, бере гроші із замовника та запускає на цей бюджет рекламну кампанію. Він працює саме з таргетованою рекламою, і в нього вужча спеціалізація, ніж у трафік-менеджера;
  • арбітражник - по суті, той же таргетолог, але працюючий не з клієнтськими, а з власними грошима. Має велику кількість знань і навичок: вміє запускати рекламні кампанії, налаштовувати хостинг, підключати до нього домен, працювати з різними офферами і так далі. Арбітражник — це скоріше підприємець, аніж найманий співробітник. Він отримує оплату за фактично залучений трафік.

  Професії трафік-менеджера та інтернет-маркетолога максимально близькі. Але ви повинні розуміти, що такі фахівці не взаємозамінні. Однак вони можуть доповнювати одне одного.

  Читайте також

  SMM-менеджер: хто це та які у нього обов'язки

  Зарплата трафік-менеджера

  Існує занадто багато змінних, щоб говорити про точні цифри із зарплати. Це і реальний досвід, і професійні навички, наявність успішних кейсів в портфоліо. І, звичайно, формат роботи — безпосередньо в штаті компанії, на аутсорсі або взагалі віддалено через фріланс-біржу.

  На сайтах вакансій вилка зарплат за фахом трафік-менеджера для спеціаліста з досвідом від 1 року — 300-600 доларів. Це за умови роботи в штаті з п'ятиденним робочим тижнем та графіком з 9:00 до 18:00.

  Трафік-менеджери-початківці можуть розраховувати на вхідну зарплату близько 200-250 доларів. Це небагато, але пара-трійка успішних великих проектів дозволяють збільшити ці цифри у 2-3 рази. А ось у добрих фахівців із великим досвідом зарплати обчислюються тисячами доларів. Особливо у тих, хто працює на закордонні компанії.

  найм трафік-менеджера

  Найм трафік-менеджера

  Ось ми й підійшли до можливо головної частини нашої статті: де шукати трафік-менеджера і чи варто наймати спеціаліста в штат. З цими питаннями стикався майже кожен, хто самостійно шукав такого експерта у свій проект.

  Головна помилка, яку ви можете припустити на цьому етапі, — орієнтуватися насамперед на вартість послуг. На даний момент картина наступна:

  • найбюджетніший варіант - найняти фрілансера;
  • найм людини у штат — у кілька разів дорожчий;
  • звернення за послугами в агентство ще на 10-15% дорожче.

  На перший погляд, очевидний вибір — працювати з фрілансерами, залучаючи їх лише за необхідності та економлячи при цьому власні гроші. Адже можна знайти цілком непоганого фахівця, який візьметься за ваш проект за 100-150 доларів.

  Але не все так однозначно. Давайте поглянемо на переваги та недоліки кожного з варіантів найму трафік-менеджера.

  Агентство

  Для більшості бізнес-проектів це оптимальне рішення з кількох причин:

  1. Вам не потрібно утримувати людину у своєму штаті. Таким чином знижуються поточні витрати не лише на підготовку робочого місця та офіційне оформлення працівника, а й оподаткування.
  2. Над вашим проектом працюватиме досвідчений штатний фахівець агентства, а вам при цьому не доведеться його постійно контролювати та коригувати його діяльність.
  3. У разі форс-мажорних обставин співробітництво у будь-який момент можна припинити чи поставити на паузу. Клопіт із юридичної точки зору це не спричинить.

  Плюс жодних відпускних, лікарняних, відрядження та іншого — ви платите виключно за роботу. А всі поточні витрати агенція бере на себе. Саме за таким принципом працюємо і ми в Elit-Web. Тут до ваших послуг кваліфіковані трафік-менеджери, які готові швидко включитися до вашого проекту, оптимізувати бюджет і залучати трафік.

  Чи має цей підхід якийсь недолік? Хіба відсутність фахівця безпосередньо у вашому офісі. Але, як показала практика в період пандемії, це не потрібно. До того ж, ми завжди на зв'язку, а за вами буде закріплений відповідальний менеджер.

  Фріланс

  Дуже бюджетний, але не найнадійніший варіант. Справа в тому, що хороших трафік-менеджерів-фрілансерів зазвичай дуже швидко переманюють до штату, даючи стабільний потік завдань та вищу оплату. Залишаються або новачки, або фахівці, які працюють за максимально вільним графіком. Перші навряд чи забезпечать вам бажані результати, а другі можуть підбити за термінами або несподівано зникнути на невизначений час.

  Але найголовніший ризик роботи з фрілансерами – шахрайство. Людина цілком може виявитися нечистою на руку, взяти з вас гроші для просування і просто зникнути. А якщо ви працювали без офіційного договору і майже нічого не знаєте про цю людину, то з грошима доведеться розпрощатися. Як і з витраченим часом. Навіть правоохоронні органи у багатьох схожих ситуаціях виявляються безсилими. А тому такий найманий співробітник вибір досить спірний.

  Штат

  Найм трафік-менеджера безпосередньо в штат — гарна ідея, якщо у вас справді великий проект, над яким фахівець працюватиме постійно. Але так буває далеко не завжди. Наймати в компанію людини, яка спеціалізується лише на трафікі, буває невигідно. Адже потрібні ще маркетологи, менеджери, копірайтери, дизайнери та ін.

  Виходить, що у штаті цей фахівець — це лише маленький «гвинтик», який зазвичай виконує обмежений перелік завдань. І утримувати його на фул-таймі не завжди вигідно. Тому, до речі, багато компаній шукають фахівців, які готові брати на себе обов'язки трафік-менеджера, арбітражника і таргетолога одночасно. Але й оплата праці в цьому випадку зростає у рази.

  Є компанії, які беруть до себе в офіс ще зовсім недосвідчених фахівців та навчають їх під свої потреби та вимоги. Так можна заощадити на оплаті праці. Але великий ризик, що набравшись досвіду, ваш трафік-менеджер просто піде в іншу компанію, де йому запропонують більше.

  FAQ трафік-менеджер

  FAQ

  Хто такий трафік-менеджер?

  Traffic manager — фахівець із трафіку та залучення цільової аудиторії на ресурс клієнта для отримання лідів та продажів. Його головний обов'язок забезпечити максимально активний потік цільового трафіку за мінімальний бюджет і бажано в найкоротші терміни.

  Скільки одержує трафік-менеджер?

  Вхідна заробітна плата трафік-менеджера-початківця в Україні та більшості країн СНД — 200-300 доларів. Досвідчений фахівець, працюючи на кількох проектах, цілком може отримувати 1000-2000 доларів на місяць і навіть більше. Все залежить від його навичок, успіхів та клієнтів, з якими він співпрацює.

  Які обов'язки у трафік-менеджера?

  Спеціаліст з трафіку розробляє стратегію просування в інтернеті, підбирає та використовує інструменти для її реалізації, працює на рекламних майданчиках, формує лідогенерацію, тестує різні формати просування, вивчає аналітику та оптимізує рекламні кампанії на її основі. Простіше кажучи, головний обов'язок трафік-менеджера — забезпечити бізнесу активний потік клієнтів і вкластися до бюджету, що планується.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом