Поділіться
Зміст

  Оптимізація сайту для мобільних пристроїв - навіщо це взагалі потрібно? Хіба просування однієї версії сайту недостатньо? Ці питання та сумніви зрозумілі – додаткова оптимізація означає збільшення фронту робіт і, як наслідок, розпорошення готівки. Тож багато підприємців зупиняються на просуванні лише основної версії сайту. Але у сучасних реаліях цього недостатньо. Тому що, як відомо за останніми новинами від топових пошукових систем, тепер механізми ранжування та індексації працюють з урахуванням оптимізації сайтів під потреби мобільних телефонів. Все-таки ці пристрої зараз мають величезну популярність, велика частина трафіку йде через них.

  навіщо оптимізувати мобільну версію ресурсу

  Навіщо оптимізувати мобільну версію ресурсу

  Розпочати розгляд теми найкраще з аргументів на користь оптимізації мобільної версії сайту. Все-таки робота це важка - краще відразу запастися мотивацією, об'єктивними даними. Отже, навіщо потрібна оптимізація сайту для мобільних пристроїв?

  • Ще в 2015 році найбільші компанії-пошукачі заявили про те, що жителі найрозвиненіших країн більше користуються мобільними версіями їхніх сайтів. З того моменту частка трафіку, що проходить через смартфони та планшети, лише збільшувалася;
  • З 2016 року відсоток людей, які в рівній частці використовують комп'ютери та мобільні телефони, зрівнявся – це була половина всіх користувачів глобальної Мережі. З того моменту цей відсоток лише збільшувався за рахунок захоплення смартфонами. Більше 20% людей виходять в Інтернет виключно з мобільних пристроїв, навіть не торкаючись комп'ютерів;
  • З приблизно тих же дат, найпопулярніші пошукові системи зайнялися зміною механізмів ранжування та індексації. З того часу пошукові роботи почали враховувати рівень оптимізації сайту для мобільних пристроїв. Наприклад, Google повідомив про запуск Mobile First Indexing – нового підходу до ранжування сайтів, що враховує зручність для мобільних користувачів.

  Чи потрібна вам оптимізація сайту для mobile app?

  Адреса сайту

  Варто відзначити, що всі наведені вище факти були відзначені більше, ніж кілька років тому. А значить, частка мобільного трафіку за цей час тільки збільшилася - вона явно має позитивну тенденцію. Якщо сайт не оптимізований під мобільні пристрої, то підприємець втрачає значну частку трафіку та потенційних клієнтів. Не звертати увагу на потреби власників телефонів – помилка, яка ставить жирний хрест на успішності бізнесу. Він не зможе процвітати, а лише виживатиме.

  Як оптимізувати сайт під мобільні пристрої

  як оптимізувати сайт під мобільні пристрої

  У зв'язку із запуском Mobile First весь процес індексації значно змінився. Якщо раніше при ранжируванні враховувалася лише ПК-версія, то тепер у перевірці братиме участь окремий бот, завдання якого – визначити, наскільки сайт придатний для смартфонів. Далі ми розглянемо основні кроки щодо оптимізації сайту.

  Аналітика

  Просування мобільного сайту має особливості. Вони тісно пов'язані з механізмами і системами управління. Приблизний список складнощів, з якими доведеться зіткнутися під час оптимізації, має такий вигляд:

  • Перша складність – інші показники, якими оцінюють якість мобільної версії. В даному випадку це буде зручність використання інформаційного майданчика та те, наскільки просто взаємодіяти з ресурсом;
  • Результати, які користувач отримує під час пошуку через мобільний телефон, будуть прив'язані до його розташування. Тобто всі запити та переходи мають суто регіональний характер;
  • Додаткові складності виникають із частотністю запитів. Справа в тому, що вони різні для мобільної та комп'ютерної версії сайтів. А значить, і дані про них доведеться збирати окремо. У такому випадку будуть відрізнятися семантичні ядра, що додасть SEO-фахівцеві роботи.

  Зайнявшись просуванням сайту , насамперед потрібно перевірити оптимізацію для мобільних пристроїв. Це можна зробити за допомогою інструментів, які вже давно існують на просторах глобальної Мережі:

  • Page Speed Insight – головний інструмент спеціаліста, який займається просуванням мобільної версії сайту. Він виконує одразу кілька важливих функцій. Перша – перевірка загальної лояльності ресурсу користувачам, які зайшли через мобільні пристрої. Друге – він видає загальні рекомендації, націлені те що, щоб збільшити зручність взаємодії потенційних клієнтів із ресурсом;
  • Fetch and Render – наочно показує, як сайт виглядає в очах пошукового робота. Дозволяє відстежувати помилки оптимізації та вчасно їх виправляти;
  • Resizer – плагін, який допомагає працювати з контентом. Він тестує, як виставлені на сайті матеріали відображаються та взаємодіють із різними мобільними пристроями, від телефону до планшета.

  Це – не повний набір інструментів, що підходять під завдання. На просторах глобальної Мережі створено десятки плагінів та програм, що дозволяють покращити роботу сайту на мобільних пристроях. Залишається тільки вибрати найзручніші.

  Читайте також

  Перевірка швидкості завантаження сайту

  Підвищіть швидкість завантаження

  Перше, що потрібно запам'ятати, оптимізуючи – швидкість завантаження сторінки вкрай важлива. Якщо сайт завантажується більше 3 секунд, то користувач моментально втрачає терпіння.

  Щоб усунути "підвисання", переконайтеся, що всі скрипти зібрані в один файл. Ще один ефективний метод – використовувати асинхронне підвантаження, що дуже збільшить комфортність взаємодії з ресурсом.

  налаштуйте юзабіліті

  Налаштуйте юзабіліті

  У жодному разі не можна блокувати зображення ресурсу. Це стосується і Javascript. Чи вони заблоковані - можна перевірити на ресурсі від самого Google. Він називається Search Console .

  Використовуйте великі шрифти, які можна легко читати з телефону. Якщо сторінка містить об'ємний текст, велику його частину можна приховати за допомогою кнопки «Дізнатися більше».

  Вміст сторінки не повинен виходити за межі екрана по горизонталі.

  Рекламні оголошення не повинні закривати більшу частину екрана та серйозно заважати відвідувачу побачити потрібну інформацію. Занадто часті вікна, що спливають, також негативно позначаються на юзабіліті.

  Комплексний інтернет-маркетинг
  Ми створюємо систему взаємодії різних інструментів просування, ми створюємо систему взаємодії різних інструментів просування. ведення Вашого бізнесу в інтернеті.
  Получить консультацию
  Наш менеджер свяжется с Вами в ближайшее время

  Налаштуйте коректну індексацію

  Мобільна версія сайту має містити всі елементи десктопної, які впливають на ранжування, а тепер докладніше.

  Метатеги моб. та десктопної версії для аналогічних сторінок мають бути однаковими.

  Якщо ви використовуєте мікророзмітку, то вона потрібна на обох версіях.

  Важливо стежити за тим, щоб контент, що міститься як на стаціонарній, так і мобільній версії сайту, не дублювався при індексації. Якщо веб-сайт для портативних пристроїв знаходиться на піддоміні, то його може видавати в рядок пошуку під час використання стаціонарного комп'ютера. У такому разі не потрібно поспішати та створювати спеціальний robot.txt, де буде вказано, що мобільну версію не потрібно індексувати. Краще самостійно прописати в коді, так би мовити, стаціонарну версію сайту, що саме вона є основною.

  Ретельно тестуйте

  Мобільну версію сайту необхідно перевірити на всіх портативних пристроях. Це стосується не лише телефонів, а й планшетів, десктопів. На одному з них сайт може відображатися цілком нормально, а на іншому видавати сумно відому помилку під номером 404.

  Основні правила оптимізації мобільної версії сайту

  основні правила під час оптимізації мобільної версії сайту

  Перше правило – аналіз цільової аудиторії. Це можна зробити за допомогою тих самих додатків, які поширюються самими пошуковими системами. Вони передадуть всю необхідну інформацію:

  • Загальну демографію – пів відвідувачів сайту, скільки їм років;
  • Покаже регіони, звідки відбувається найбільше переходів;
  • З яких пристроїв найчастіше заходять на ресурс;
  • Які у відвідувачів встановлені операційні системи;
  • Скільки часу людина провела на сайті.

  Вся ця інформація вкрай корисна при оптимізації і, що важливо, може вказати на проблеми з просуванням. Наприклад, якщо відвідувачі відразу йдуть із сайту, то це сигнал про те, що є якісь проблеми зі швидкістю завантаження або з працездатністю ресурсу.

  Друге правило – чим простіше дизайн, тим краще. Стиль мінімалізм відмінно підходить для мобільних пристроїв. Перетяжений непотрібними деталями зовнішній вигляд буде занадто довго вантажитися і, як наслідок, інтерес користувача піде на спад.

  Третє правило – усіма доступними способами збільшуйте швидкість завантаження сайту. Чим менше людині доведеться «чекати біля входу», тим менше шансів, що вона зовсім відмовиться від своєї витівки. Тим більше, що швидкість підвантаження сторінки сильно впливає на ранжування пошукових роботів.

  Четверте правило – робота з контентом. Для того, щоб він правильно відображався на екрані телефону, його потрібно оптимізувати під мобільні пристрої. Наприклад, необхідно використовувати ємні, короткі заголовки – щоб спокійно влазили на екран і їх можна було побачити не примружуючи.

  На закінчення

  Думки багатьох фахівців зійшлися на тому, що Mobile First впливає на пошукову видачу не тільки для телефонів, а й десктопних пристроїв, хоч і значно меншою мірою. Google прагне мінімізувати ці зміни, адже для користувачів ПК якість його мобільної версії не має значення. Але все-таки ранжування відбувається за одним індексом, а значить, сайти без мобільної версії або адаптивного дизайну втрачатимуть позиції в обох варіантах видачі.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом