Поділіться
Зміст

  Щоб зробити клієнту безвідмовну пропозицію, вам потрібно знати, хто він, чим займається, де працює і про що думає. Володіючи цією інформацією, можна відвойовувати ринок та значно збільшувати конверсії, продажі. Але як реалізувати таке завдання? Спеціально для цього було створено персоналізований маркетинг. Він є спосіб комунікації бренду і споживача, що базується на побудові продажів з урахуванням інтересів цільової аудиторії. Персоніфікований маркетинг формує довірче та лояльне ставлення з боку споживача, що дозволяє отримати від нього реальний фідбек.

  персоналізований маркетинг - у чому основні відмінності

  У чому основні відмінності

  Традиційний маркетинг працює таким чином: є пропозиція, під яку підбирається певний сегмент ринку. Головна мета – залучити клієнтів та провести торгові та комерційні операції.

  Персоніфікований маркетинг дещо відрізняється. І тут використовуються такі підходи, у яких встановлюються індивідуалізовані стосунки з клієнтами. Це потрібно для того, щоб сформувати у них позитивне враження від бренду та підтримувати його протягом тривалого періоду. Простими словами, персоналізований маркетинг передбачає вибір кращої пропозиції для конкретної персони. Тобто тут на чільне місце стає клієнт, навколо якого формується дійсно цікавий і вигідний для нього оффер.

  Актуальні інструменти

  Персоніфікований маркетинг - це не просто звернення до споживача на ім'я. Для персоніфікації мало знати вік та місцезнаходження клієнта. Використання індивідуального підходу передбачає збирання великого обсягу інформації, куди входять демографічні та поведінкові відомості. Все це допоможе зрозуміти точніше цільову аудиторію, закрити потреби кожного конкретного сегмента покупців.

  персоналізований маркетинг - актуальні інструменти

  Приклад демографічних відомостей:

  • професія: електротехнік;
  • місце розташування: Київ;
  • діяльність: технічна;
  • співробітників у компанії: до 200.

  Приклад поведінкових відомостей:

  • переглядав каталог протягом 5 хв;
  • завантажив 2 документи;
  • переглянув 3 листи;
  • поділився посиланням на "Фейсбуку".

  Щоб забезпечити результативну комунікацію із споживачами, потрібно дослухатися до них, спілкуватися, заохочувати за лояльне ставлення. При цьому кожна мета досягається певним чином:

  Знати споживачів

  Тут важливі не лише ПІБ та адреси. Потрібно розуміти "профіль" клієнта. Видобувати інформацію можна з різних джерел. Наприклад, це можуть бути списки учасників конкурсів, які проводить компанія. Важливо формувати з отриманих відомостей повноцінну базу даних. Вона в результаті допоможе дізнатися споживачів краще.

  Спілкуватися з клієнтами

  Застосовують розсилку листів, довідкові каталоги та навіть справжні глянцеві журнали. Але важливою умовою роботи цих інструментів є їх зміст. Тільки цікаві та корисні матеріали приваблюють аудиторію.

  Прислухатися до покупців

  Намагайтеся взаємодіяти із споживачами. У цій справі допоможуть опитування, за допомогою яких можна визначити рівень сервісу та якість продукції.

  Заохочувати за лояльність

  Основні методи винагороди – карти постійних клієнтів, накопичувальні картки тощо.

  Залучати споживачів до діяльності бренду чи фірми

  Зробіть споживачів своїми друзями чи навіть партнерами. Створюйте форуми, формуйте клієнтські клуби. Активно залучайте їх у життя та діяльності компанії, щоб зміцнити їхню довіру.

  Читайте також

  Як працює правильний інтернет-маркетинг: 3 кроки до успіху

  сенс персоніфікації та способи її реалізації

  Сенс персоніфікації та способи її реалізації

  Персоналізація маркетингу – сучасна та досить актуальна стратегія брендування. Вона сприяє раціональному розподілу ресурсів та зниження витрат. В основному персоніфікація допомагає вирішувати такі завдання:

  1. Виділитись на тлі конкурентів. Компанії, які працюють в одній сфері, різняться між собою не лише кількістю співробітників та логотипом. Але часто ця різниця непомітна. Щоб виділитися, використовуйте персональну рекламу. Індивідуальний підхід помітно підніме вас над конкурентами.
  2. Підтримувати зв'язки із клієнтами. В рамках персоналізованого маркетингу є сенс створити живий чат на сайті чи односторінці. Цей інструмент допомагає краще взаємодіяти зі споживачами.
  3. Зайняти нішу у галузі. Під час розробки лендингу недостатньо викласти інформацію про компанію. Односторінок повинен стати справжньою вітриною з опрацьованим дизайном та контентом. Коли відвідувач відразу формує позитивне враження про бренд, є надія на довгострокову співпрацю. Тому приділіть максимум уваги якості опрацювання сайту. Все має бути дійсно цікавим та корисним.

  Є багато прикладів гарного персоналізованого маркетингу. Та ж популярна компанія Coca Cola нещодавно запустила нову ідею – випускати пляшки з етикетками, на яких нанесено імена. Така маркетингова кампанія збільшила продаж напою на 7%. Це кардинально вдарило по прибутку. Отже, очевидно, що персоніфікований маркетинг – потужний інструмент. Однак лише за умови його грамотної реалізації.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом