Поділіться
Зміст

  Перманентне зростання конкуренції, зміна алгоритмів пошуку, «банерна сліпота» — ось кілька причин, чому компаніям, які ведуть свій бізнес в інтернеті, не обійтися без SEO-оптимізації .

  З якими цілями проводять роботу з SEO:

  • Підвищити видимість сторінок сайту пошуковими системами.
  • Підвищити релевантність сторінок сайту до конкретних пошукових запитів.
  • Підвищити конверсійність сторінок сайту.

  Роботи з SEO

  Для вирішення всіх цих завдань потрібен виконавець, який не механічно щось налаштовує, а аналізує та прогнозує свої дії. Хто цей виконавець? Це SEO-фахівець, він оптимізує код та контент сайту відповідно до вимог пошукових систем, йому відомі принципи роботи та ранжування пошукових систем, він мислить аналітично, використовує для просування спеціальні інструменти.

  Хто такий SEO фахівець?

  Хто такий SEO фахівець

  SEO спеціаліст — це експерт пошукової оптимізації та виведення сайту в ТОПи пошукових систем. Пошукова оптимізація включає роботу з вебсторінками сайту для отримання ними пріоритетних позицій у пошуку, генерацію трафіку на сайт, збільшення кількості потенційних клієнтів та популяризацію бренду.

  SEO-фахівець високого рівня добре знайомий з алгоритмами ранжування, він знає, яким чином пошуковики вибудовують сайти у видачі. Сеошник також володіє знаннями у сферах маркетингу, реклами, продажу, копірайтингу.

  Чим займається Seo спеціаліст?

  Основне завдання сеошника — максимально підвищити конкурентоспроможність сайту та досягти хороших результатів ранжування в пошукових системах Google, Яндекс та інших.

  Розкрутка сайту включає внутрішню та зовнішню оптимізацію.

  Мета внутрішнього SEO сайту — підвищити його репутацію у пошукових системах. Для цього фахівець збільшує вхідні посилання на ресурс. У цьому важливу роль грає не тільки їх кількість, але й якість.

  Роботи з внутрішньої оптимізації складаються зі створення релевантного та якісного контенту, упорядкування структури сайту, сніпету, прописування тегів заголовків, внутрішніх посилань.

  Ефективність та швидкість розкручування сайту, а також його конверсійність та кількість лідів безпосередньо залежать від кваліфікації СЕО-спеціаліста. Щоб підвищити видимість сайту в пошукових системах, він може використовувати фрази-ключовики та SEO-інструменти на кшталт Google Analytics. А для підвищення трафіку та залучення користувачів — задіяти маркетингову компанію, яка ефективно управлятиме обліковими записами в соціальних мережах або розроблятиме нові ініціативи.

  Чим займається Seo спеціаліст

  Посадові обов'язки SEO спеціаліста?

  SEO фахівець розробляє стратегію просування сайту у пошукових системах.

  Отже, з яких кроків складається робота, що робить seo фахівець, щоб досягти поставленої мети:

  1. Технічний аудит ресурсу.
  2. Складання семантичного ядра.
  3. Відстеження тенденцій та аналіз конкурентів.
  4. Складання ТЗ для створення контенту.
  5. Лінкбілдінг.

  Результатом цього має бути стабільне зростання відвідуваності сторінок сайту. Чим вищий його рейтинг, тим більше лідів отримає власник ресурсу, що просувається, а це призведе до нових можливостей для бізнесу.

  Як розпізнати гарного сеошника?

  Як розпізнати хорошого сеошника

  Робота SEO спеціаліста особлива тим, що в ній непросто однозначно визначити вклад оптимізатора в кінцеві результати. До того ж ті, хто аналізує результат, не можуть дати вичерпну відповідь на запитання: що спрацювало, а що завадило.

  SEO фахівця можна оцінити за кількістю залученого трафіку, якщо він відповідає за трафік із пошуку. А можна рахувати ROI і по ньому оцінювати, якщо SEO спеціаліст працює переважно на збільшення прибутковості сайту.

  Якими навичками повинен володіти seo фахівець, щоб бути затребуваним?

  Хороший сео фахівець знає основи програмування, знається на сучасному маркетингу, у нього є розуміння основ копірайтингу та роботи з контентом.

  У сеошника також розвинене аналітичне мислення, він вміє розставити пріоритети, самостійно ухвалити рішення, готовий змінювати стратегію та підходи, знає інструменти, які допомагають автоматизувати рутинні процеси.

  Професійні навички SEO фахівця

  Хороший сеошник — це спеціаліст, який:

  • знає всі нюанси роботи з SEO-інструментами (Google Analytics, Screaming Frog та іншими);
  • розуміє принципи роботи та ранжування пошукових систем;
  • має базові знання HTML, CSS та UI/UX;
  • вміє працювати з гугл-таблицями;
  • грамотно складає ТЗ.

  Останнім часом вимоги до професії СЕО-спеціаліста дуже зросли. І це не дивно. Пошуковики постійно змінюють свої алгоритми та вдосконалюються. Тому хороший фахівець завжди тримає руку на пульсі, швидко переймає тренди та навчається новому.

  Особисті якості сео фахівця

  Враховуючи специфіку роботи, SEO має займатися людина з посидючим характером, логічним мисленням, зосереджена та уважна до деталей.

  Водночас йому не завадить креативність, адже справа не лише у технічних моментах. SEO-фахівець допомагає формувати лояльну аудиторію навколо бренду.

  Які є сервіси для ЅЕО-спеціалістів

   

  Щоб повністю уявити, чим займається SEO спеціаліст з просування сайту, варто уважніше розглянути список сервісів, із якими йому належить працювати. Для вашої зручності ми його розділили на тематичні категорії.

  • Збір аналітики про вебресурс

  Найбільш просунутими в цьому напрямку є сервіси від світового гіганта — Google Analytics і Google Search Console. Отримані дані покажуть, як алгоритми «бачать» і оцінюють ваш сайт.

  • Комплексний аналіз показників сайту

  Кожен з нижче запропонованих сервісів допоможе вивчити ресурс вашого клієнта за безліччю показників. З ними ви знайдете биті посилання, повтор контенту, технічні недоліки й інші проблеми, які належить виправити у процесі роботи. Це такі інструменти:

  1. Screaming Frog;
  2. SpyFu;
  3. Serpstat;
  4. Moz;
  5. Ahrefs.

  Крім сайту, з яким ви працюєте, ці сервіси допоможуть детально проаналізувати конкурентне середовище та тематичну нішу.

  • Підбір семантики

  Це завдання допоможуть виконати Key Collector, Ubersuggest і деякі інші інструменти. Робота з ними обов'язкова для сеошника.

  • Зовнішня оптимізація

  Оцінювання посилального профілю сайту неможливе без таких інструментів, як Majestic Site Explorer і Link Miner. Вони допоможуть знайти биті посилання та зібрати дані для розроблення стратегії зовнішнього просування.

  Крім цього, в роботі можуть бути корисні Mobile-Friendly Test (для оцінювання мобільної версії сайту), PageSpeed Insights (для моніторингу швидкості завантаження) й інші сервіси.

   

  Етапи SEO-просування

  Щоб досягти успіху в конкурентній боротьбі та вивести вебресурс свого замовника на першу сторінку в Google, потрібно дотримуватися чіткого плану. Перш за все SEO-просування — це чітка система. І вона складається з декількох етапів.

  Аудит сайту

  Перед стартом основних робіт грамотний фахівець з СЕО просування сайту уважно вивчить сам проєкт, проаналізує, як працюють конкуренти, і вдасться в особливості тематики ніші. Отже, саме цей етап є ключовим для розроблення подальшої стратегії. Під час вивчення вебресурсу оцінюють:

  • його видимість у пошуку;
  • якість семантики;
  • логічність структури;
  • технічний стан сайту.

  Тільки після цього можна розрахувати вартість проєкту та розробити стратегію просування.

  Збір семантичного ядра

  Цей етап не менш важливий і не менш кропіткий, ніж попередній. Фахівцю потрібно за допомогою спеціальних сервісів й інструментів зібрати ключові запити, які вводять у пошук люди. Далі має бути робота з цим переліком — розподіл на тематичні групи, за сторінками, складання завдання копірайтерам, створення анкорів для зовнішнього просування. Від того, як буде опрацьоване семантичне ядро, багато в чому залежить видимість сайту в пошуковій видачі.

  Формування структури вебресурсу

  На цьому етапі SEO specialist розв’язує декілька важливих питань. З одного боку, структура сайту повинна бути досить широкою та розгорнутою, щоб усі ключі були чітко розподілені за різними сторінками. З іншого боку, необхідно, щоб вона була логічною й інтуїтивно зрозумілою. Інакше користувачі не знайдуть відповідь на свій запит і підуть до конкурентів. Також це важливо й для пошукових алгоритмів, які сканують вебресурс і визначають його позицію у видачі. Чітка структура точно залучить нових клієнтів на сайт.

  Внутрішня оптимізація

  Наступний крок — це розв’язання всіх технічних завдань і робота з кожною окремою сторінкою. На етапі внутрішньої оптимізації фахівці намагаються усунути всі технічні недопрацювання — підвищити швидкість завантаження, видалити дублі, налаштувати індексацію. Усе це зробить вебресурс більш зрозумілим для пошукових роботів. Крім цього, фахівці виконують й інші завдання:

  • встановлюють шаблони метатегів;
  • опрацьовують комерційні фактори;
  • налаштовують внутрішнє перелінкування;
  • перевіряють сайт на дотримання параметрів usability та вносять необхідні зміни;
  • наповнюють корисним контентом нові сторінки.

  Від якості виконання цих завдань залежить розкручування проєкту в мережі.

  Зовнішня оптимізація

  Сьогодні неможливо вийти на перші позиції у видачі, якщо на сайт не ведуть зовнішні посилання з авторитетних ресурсів. Це підкреслює надійність проєкту. Розроблення та впровадження стратегії щодо поліпшення посилального профілю — це ще одне завдання для сеошника.

  Робота над підвищенням конверсії

  Цей етап настає, коли, здавалося б, зроблено вже все що можна, але трафік не особливо високий і замовлень через сайт не дуже багато. У такому разі SEO спеціаліст ще раз проаналізує комерційні фактори, подивиться на точки входу та виходу з ресурсу, запропонує, що можна змінити в інтерфейсі. Усе це робиться з метою підвищення конверсії.

  Переваги та недоліки роботи SEO-фахівцем

  Переваги

  • Затребуваність професії. Бізнеси прагнуть просувати свої сайти.
  • Великий дохід у професіоналів.
  • Кар'єрні можливості — стрімке зростання всередині професії чи перекваліфікація на іншу спеціальність у галузі онлайн-маркетингу.

  Недоліки

  • Досить рутинна та механічна робота.
  • Відповідальність за чужий вебресурс та за бюджет, виділений на просування.
  • Немає загальних правил роботи, часто доводиться продумувати власний підхід.

  Де вивчитися на SEO-фахівця

  Як стати сео фахівцем, якщо дипломів за спеціальністю «SEO-спеціаліст» у вишах не видають? У сферу ви можете увійти з освітою маркетолога або пов'язаною з інтернет-технологіями. Це очевидна і хороша база для професійного зростання, але не єдино можливий спосіб.

  Ще один швидкий спосіб увійти до професії — закінчення профільних курсів, семінарів, воркшопів. При великому бажанні навчитися можна і самостійно: вивчати платні та безкоштовні матеріали на тему, посібники з пошукової оптимізації від Google, блоги, взагалі цікавитися всім, що відбувається в індустрії.

  Робота seo спеціаліста — це готовність до безперервного самонавчання та постійне відстеження трендів розвитку ніші. Відмінно, коли увійти до професії допомагає досвідчений практикуючий фахівець — зробити це значно легше.

  Один із непоганих способів увійти до сфери просування — стати помічником сео фахівця з можливістю навчання та подальшого кар'єрного розвитку.

  Скільки заробляють SEO спеціалісти?

  Зарплата сеошника залежить від багатьох речей. Розглянемо фактори, що формують діапазон зарплат для фахівців із SEO.

  Рівень кваліфікації. Насамперед рівень винагороди SEO-фахівця залежить від рівня його кваліфікації: він може бути стажером, джуніором, мідлом, сеньйором або тимлідом.

  На практиці фахівець дуже швидко виростає зі стажера/джуніора у вищу категорію. А багато компаній беруть стажистів та вирощують спеціаліста всередині компанії.

  Локалізація роботодавця. Різні компанії у різних країнах платять по-різному. На початку своєї кар'єри SEO-фахівець, наприклад, у США отримуватиме приблизно 42 тис. доларів на рік. Зрозуміло, що в країнах Східної Європи це трохи менше сума.

  Тому місцезнаходження роботодавця, ринок, на який працює сеошник, сильно впливають на те, скільки він зароблятиме.

  Знання іноземної мови. Мова, звичайно ж, про англійську, знання якої підвищить конкурентоспроможність фахівця на ринку, дозволить йому заробляти на західних проєктах та отримувати більше.

  При складанні вартості послуг сеошника важливо також брати до уваги вплив рівня його професіоналізму на те, наскільки успішно вестиме свою діяльність компанія і який вплив все це матиме на прибутковість.

  Як знайти хорошого SEO спеціаліста

  При пошуку фахівців багато хто звик орієнтуватися на його досвід. Але такий підхід не завжди правильний. Набагато більшого значення має інтелект кандидата, а також його стратегічна гнучкість.

  Як знайти SEO-фахівця

  Вибираючи сеошника, віддавайте перевагу спеціалісту, який:

  1. Здатний швидко навчатися. Пошуковики постійно оновлюються. Фахівець, який має високу швидкість навчання, набагато швидше засвоїть нові інструменти.
  2. Готовий переймати новий досвід. Важливо, щоб спеціаліст був готовий переглядати свої переконання та за необхідності міняти їх з урахуванням нових вступних.
  3. Вміє розпізнавати закономірності. Від цього залежить кількість успішних кейсів, які сеошник зможе реалізувати.
  4. Швидко виконує завдання. За цим критерієм ви зможете визначити, як швидко кандидат перейде від ідей до їх реалізації.
  5. Здатний мислити стратегічно. Важливо, щоб спеціаліст умів оцінювати витрати та ризики для кожного зі способів вирішення поставлених завдань.
  6. Має соціальний інтелект. Експерт повинен розуміти поведінку онлайн-аудиторії, а також вміти моделювати її свідомість.

  Не вимагайте від кандидатів володіння конкретними тактиками та інструментами. Так ви суттєво знижуєте свою вибірку. І можете упустити справді хорошого фахівця.

  У якому форматі може працювати SEO-спеціаліст

  Сучасний сеошник може працювати в компанії, яка виконує комплексне просування сайтів, і брати замовлення як фрилансер. Розглянемо, у чому особливості кожного з форматів.

  Агентство

  Найчастіше для сеошника стартова посада в компанії, яка займається створенням і просуванням сайтів, — це junior. Спочатку не варто розраховувати на високу зарплату, оскільки ще багато чому належить навчитися. Але з плюсів — до вас прикріплять досвідченого ментора, який зможе вам підказати, у якому напрямку варто розвиватися. Використовуйте час роботи в агентстві для нетворкінгу та самоосвіти.

  Фріланс

  У такий спосіб можна працювати «на себе». Причому серед замовників можуть бути як невеликі компанії, так і серйозні фірми з міжнародним капіталом. Цінник за послуги в такому форматі може бути вище, але додаються витрати зусиль на пошук клієнтів, обговорення з ними деталей і багато іншого. Також має значення ваша ділова репутація. Якщо ви тільки починаєте працювати в напрямку SEO-оптимізації, займіться збором своїх кейсів і відгуків.

   

  Вакансії для СЕО-спеціаліста

  Зараз особливо складно говорити про пошук роботи, тому що багато компаній поставили на паузу свій бізнес у зв'язку з війною. Але додає оптимізму те, що грамотний СЕО спеціаліст — це популярна професія. Наприклад, на момент написання статті вакансії сеошника були відкриті в компанії Idea Digital Agency, маркетинговому агентстві WAMproject, digital-агентстві Udigital та ін.

  Самостійне вивчення SEO: корисні курси, книги, блоги

  Ви вже переконалися в тому, що фахівець з розкручування сайтів — це дуже різнобічна особистість, людина, яка повинна стежити за новими трендами та постійно вдосконалюватися. У цьому допоможуть матеріали для самоосвіти, які ми пропонуємо нижче.

  Опанувати SEO з нуля вам допоможуть курси, які розміщені в мережі:

  Курс

  Кількість уроків/ модулів

  Організація

  Особливості

  Формат доступу / вартість

  Основи цифрового маркетингу (є блок SEO)

  26 модулів

  Google

  Акредитація IAB

  Є відеоуроки

  Сертифікат

  Безплатно

  SEO для новачків

  12 лекцій + 5 бонусних відео

  Авторський відеокурс С. Кокшарова

  Спецпроєкт Devaka разом із Collaborator

  Безплатно

  SEO-спеціаліст

  15 занять

  SkillUP

  15 занять і відеоматеріали

  Розбір реальних кейсів

  14 500 грн.

  SEO Beginning

  5 тематичних блоків

  Projector — Creative & Tech Online Institute

  Відеолекції та вебінари

  Курсовий проєкт

  16 000 грн.

  Також можна знайти інформацію про SEO у книгах. Але, мабуть, такий формат більше підійде для тих, хто хоче зрозуміти основи просування сайтів у мережі. З приводу сучасних особливостей і деталей краще шукати інформацію у свіжих статтях і блогах, оскільки пошукові алгоритми регулярно оновлюються й у книгах це не може бути описано своєчасно.

   

  Отже, пропонуємо вам кілька найбільш фундаментальних книг:

  • Джон Янч і Філ Сінглтон SEO for Growth: the Ultimate Guide for Marketers, Web Designers & Entrepreneurs. Тут розповідається, як побудувати успішну SEO-стратегію з нуля та врахувати всі нюанси роботи пошукових систем;
  • Брайан Кліфтон «Google Analytics для професіоналів». У своїй роботі SEO оптимізатор постійно використовує цей інструмент. Книга розкриває особливості популярного сервісу;
  • Ерік Енж, Стефан Спенсер, Джессі Стрікчіола «SEO-мистецтво розкрутки сайтів». Читачі знайдуть тут інформацію про принципи роботи пошукових роботів, про основи оптимізації сайтів.

  І ще порекомендуємо декілька блогів, які ведуть українські автори та компанії:

  • YouTube-канал SEOquick. Представлена добірка відеоуроків про основи SEO-оптимізації;
  • Телеграм-канал Devaka. На ньому ви дізнаєтеся про новинки в галузі;
  • блог «Айтіжблог». Його ведуть фахівці компанії Wezom. Окремий тематичний напрямок присвячений SEO.

  І дозволимо собі нагадати, що у блозі на нашому сайті зібрані корисні й актуальні статті про СЕО-просування. Також порадимо підписатися на наш Телеграм-канал «Штаб digital підтримки», де ми розповідаємо про те, як домогтися результатів в інтернет-маркетингу.

  Замість висновків: які перспективи роботи seo спеціалістом

  Наразі інтернет-маркетинг неможливий без SEO. Оптимізація допомагає сайту покращити свої позиції в пошуковій видачі та працювати: наводити клієнтів, продавати і тощо. Тому сео фахівці потрібні бізнесу будь-якого напряму, якщо він присутній у мережі та хоче нарощувати трафік та продажі.

  SEO оптимізація — це тривалий процес, що вимагає копіткої роботи та якісної аналітики. Щоб знайти хорошого спеціаліста для такої роботи, звертайте увагу на здатність мислити аналітично та відкритість до нових знань кандидата. Є конкретні обов'язки seo спеціаліста та вимоги до них, але в даній сфері не можна ігнорувати також гнучкість мислення.

  FAQ

  Що повинен знати та вміти SEO-спеціаліст?

  Серед базових знань фахівця з СЕО-просування сайтів повинні бути основи роботи алгоритмів Google, особливості структури вебресурсу, оптимізації контенту. Також необхідно знати, як підвищити клікабельність сторінки, поліпшити видимість у пошуку, поведінкові фактори. Крім цього, будуть потрібні вміння роботи з сервісами зі збору семантики, аналітичних даних сайту.

  Скільки потрібно вчитися на SEO-спеціаліста?

  Усе залежить від інтенсивності занять. Базові основи SEO-просування можна дізнатися за 2-3 місяці, але далі має бути робота з удосконалення навичок. Це пов'язано з тим, що регулярно оновлюються алгоритми Google і кожен проєкт має свої унікальні особливості. Тому доведеться тримати руку на пульсі та намагатися актуалізувати свої вміння.

  Скільки платять SEO-спеціалістам?

  В середньому грамотний ѕеошник отримує від 700 доларів і вище. Але багато що залежить від базових умінь фахівця, проєкту, над яким він працює, готовності розвиватися та поглиблювати свої знання. На позиціях інтерна або джуніора, звичайно, зарплата менше.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом