Поділіться
Зміст

  Wix — зручний, простий в освоєнні й інтуїтивний вебконструктор, за допомогою якого можна створити цілком функціональний сайт, навіть не маючи навичок верстки та програмування. І в цьому його беззаперечна перевага. Але є в нього і своя ахіллесова п'ята — SEO просування Wix пов'язане з цілою низкою обмежень і складнощів. Деякі оптимізатори й зовсім переконані, що це марна трата часу, яка не принесе особливих результатів.

  Відразу скажемо головне: розкрутка сайту Wix не просто можлива. Вона може бути вельми результативною, якщо підійти до питання правильно. Особливо якщо ви працюєте в низько- або середньоконкурентних нішах. І сьогодні ми розповімо вам, як ефективно просувати вебсайт, створений в конструкторі Wix.

  Труднощі, які виникають у просуванні

  Для початку головне! Ви не можете редагувати вихідний код сайту на Wix, і в цьому полягає основна складність. Тобто ви будете дещо обмежені у своїх діях і зможете використовувати тільки базові функції для налаштування SEO-оптимізації.

  Крім того, є ще кілька важливих обмежень:

  1. Редагувати файл robots.txt можна тільки після під’єднання власного домену.
  2. Налаштувати сторінку 404 також неможливо, через що частина трафіку втрачається.
  3. Прибрати циклічні редиректи теж не вийде.
  4. Файл .htaccess не підтримується, що ставить деякі додаткові обмеження для оптимізатора.
  5. Додати nofollow-посилання неможливо.

  Оптимізувати швидкість завантаження сторінок теж проблематично, адже, як ми й сказали вище, вихідний код закритий.

  Хтось скаже, що з такими обмеженнями SEO просування сайту Wix в принципі не може бути ефективним. Але ми вважаємо інакше. Може! Хоча й з деякими застереженнями.

  Як налаштувати

  Отже, сконцентруймося на практичній стороні питання. Як просувати сайт на Wix, враховуючи перераховані вище обмеження? Ми склали невеликий план дій, які ви у разі бажання можете здійснити самостійно або звернувшись до наших фахівців за допомогою, щоб реалізувати все правильно.

   

  Створюємо чек-лист

  Мінімальний набір кроків, без яких просування сайтів на Wix неможливе, виглядає так:

  1. Проведення первинного аналізу ресурсу та виправлення недоробків.
  2. Під’єднання власного унікального домену.
  3. Прописування Title і Description.
  4. Оптимізація контенту на сторінках.
  5. Підключення SEO Wizard.
  6. Налаштування сайту під пошукові системи.

  По суті, це і є базове WIX просування сайту. Можливості, як бачите, досить обмежені. Зате в цих етапах простіше зорієнтуватися та менше ризиків зробити помилку. До того ж варто сказати, що сайти на Wix спочатку досить непогано оптимізовані. А пошуковики ставляться до них цілком лояльно.

  Але розберімо детальніше кожен із перерахованих етапів.

  Проводимо аналіз сайту на WIX

   

  SEO оптимізація сайту Wix завжди починається з аналізу. Вам необхідно об'єктивно оцінити поточний стан створеного вебресурсу. Рекомендуємо акцентувати основну увагу на чотирьох параметрах:

  1. Зрозуміла та зручна для користувача структура сайту.
  2. Пошукова оптимізація (теги, заголовки, URL).
  3. Якісний і унікальний контент на сторінках.
  4. Оригінальний, нешаблонний дизайн.

  Якщо в якомусь з пунктів ви не впевнені, рекомендуємо його доопрацювати й поліпшити. Інакше подальше просування сайту на Вікс може не дати очікуваного ефекту. Наприклад, відсутність обов'язкових метатегів або скопійований з інших сайтів контент геть стирають будь-які наступні старання. Тому проводьте аналіз й усувайте недоліки.

  Під’єднуємо особистий домен

  Wix дозволяє під’єднати безплатне доменне ім'я, але ми не рекомендуємо його використовувати. По-перше, сайти типу my-site.wix.com менш привабливі для пошукових алгоритмів. По-друге, в безплатному варіанті Вікс на вашому ресурсі може з'являтися реклама. А це вже псує враження для користувача.

  Під’єднати власне доменне ім'я можуть власники преміумпланів Wix. Ви можете обмежитися тільки тим, що обійдеться в $4,5 на місяць, або перейти на більш комплексний тарифний план на вибір.

   

  Зверніть увагу! Під’єднати можна як новий домен, так і вже куплений раніше.

  Прописуємо на сторінках метатеги

  У конструкторі Wix ви можете прописати Title і Description для кожної сторінки. Для цього необхідно перейти в режим редактора, вибрати пункт «Меню і сторінки», далі вибрати потрібну сторінку та перейти в розділ SEO.

  Щодо довжини, тут діють стандартні правила:

  • Title — 50-70 символів з пробілами;
  • Description — 140-170 символів з пробілами.

  На сторінці налаштувань ви відразу зможете побачити, як буде виглядати ваша сторінка в результатах пошуку.

   

  Оптимізуємо контент (відео, картинки та тексти)

  Ефективна оптимізація сайту неможлива без опрацювання контенту. І, якщо до зображень Google поки що не дуже вимогливий, то з текстами ситуація зовсім інша. Вони повинні бути унікальними, SEO-оптимізованими, корисними, структурованими та читабельними. Без переспаму ключовими словами й без зайвої «води». Ми рекомендуємо особливу увагу приділяти саме структурі, використовуючи заголовки різного рівня:

  • Н1 — основний;
  • Н2 — другого рівня;
  • Н3-Н6 — додаткові (опціонально).

  Правильна структура не тільки робить текст більш читабельним і легким для сприйняття, але й допомагає пошуковим ботам коректно індексувати сторінку, що важливо з погляду SEO.

  Під’єднуємо SEO Wizard

  Це інтегрований у Wix помічник, який аналізує ключові слова та фрази, метатеги, заголовки, теги alt для зображень й інше.

  Щоб під’єднати SEO Wizard, необхідно перейти до панелі керування, знайти модуль «SEO-майстер» й активувати його.

   

  Налаштовуємо сайт під пошуковики

  Щоб просування сайтів Wix принесло результати швидше, необхідно виконати налаштування під пошуковик — додати ваш ресурс в Google Search Console. Це нескладно:

  1. Перейдіть до GSC і скопіюйте підтверджувальний метатег.
  2. Вставте скопійований код у відповідне поле панелі керування Wix.
  3. Натисніть «Застосувати».

  Після цього можна додати у вебмайстрі файл sitemap.xml, який WIX генерує автоматично. Плюс ви можете під’єднати лічильник Google Аналітики, щоб отримувати дані статистики. Ну й наостанок не забудьте додати додаткові джерела трафіку на сайт: блоги, соцмережі, новинні портали та інше. Прискорити просування й отримати результати в коротші терміни можна за допомогою контекстної реклами, яка починає працювати відразу ж після запуску.

   

  Читайте також

  Щоб розкручування сайту на Wix була ефективнішим, рекомендуємо вам ознайомитися з іншими нашими публікаціями на тему SEO-просування й не тільки:

  1. «KPI для SEO — ключові показники».
  2. «Що таке SEO-стаття та як писати SEO-тексти».
  3. «Ключові слова для SEO, які наводять клієнтів».
  4. «SEO-маркетинг».

  Ну а якщо у вас виникають будь-які труднощі у просуванні ресурсу, створеного в конструкторі Wix, і вам потрібна допомога фахівців, команда Elit-Web до ваших послуг. Ми можемо взятися за вже готовий проєкт або створити сайт під ключ і зайнятися комплексним просуванням для досягнення найкращих результатів у мінімально можливі строки.

  Висновок

  Всупереч розхожій думці, що нібито Wix-сайт неможливо просувати, ми переконані у зворотному й доводимо це на практиці. Так, ресурси, створені в конструкторах, в принципі не підходять для роботи у висококонкурентних нішах — це правда. Однак якщо у сфері небагато конкурентів, а ваш бізнес здебільшого локальний, то це відмінний варіант.

  Wix допомагає істотно заощадити перш за все на розробленні й оптимізації. А у разі належної вправності та готовності витратити деякий час на просування можна домогтися дійсно хороших результатів у досить короткі терміни. Сайт на Wix за певних умов може бути в топі пошукової видачі, і це головне. А якщо вас наполегливо переконують у зворотному без серйозних аргументів, ймовірно, вам просто хочуть нав'язати послугу розроблення сайту з нуля.

  Вирішувати в будь-якому випадку тільки вам. Наше завдання — всього лише показати, що просування Wix-сайту працює. І відмовлятися від такого варіанту в більшості випадків не варто.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом