0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

SEO-просування сайту на Wix

25 грудня 2017
7603
0
Поділіться
Зміст

  Цікавитесь, як здійснюється оптимізація та просування сайту на Wix? Ми допоможемо вам розібратися.

  Wix – це платформа, за допомогою якої створюються презентабельні, красиві та зручні сайти. До послуг даного майданчика звертається вже близько 96 мільйонів користувачів з усього світу. На цьому ресурсі багато адаптованих під мобільну версію шаблонів, тому з його допомогою можна створити будь-який тип веб-сайту. І зовсім навіть не потрібно бути для цього крутим веб-майстром.

  Wix розвивається дуже швидко - оновлення виходять майже щомісяця. Хоча спочатку розробники позиціонували цю платформу як зручний та нескладний інструмент для новачків, щоб вони могли створювати сайти самостійно.

  КОМПЛЕКСНИЙ АУДИТ САЙТУ
  Професійний комплексний аудит сайту - глобальний аналіз вашого проекту ✔ Детальний звіт з переліком помилок та рекомендацій для покращення ✔ Збільшення конверсій
  Получить консультацию
  Наш менеджер свяжется с Вами в ближайшее время

  Труднощі, які виникають при просуванні

  Щоб уникнути помилок під час SEO-оптимізації на Wix, слід врахувати кілька нюансів:

  • robots.txt і sitemap.xml - немає можливості правити;
  • мета теги немає можливості редагувати частини сторінок;
  • є складнощі зі створенням нових сторінок.

  Загалом, що стосується сайтів на Wix, їхнє просування в «Гугл», завжди трохи проблематичне через обмежений доступний функціонал. В агентстві Elit-Web успішно справляються з просуванням сайтів на «Вікс», що допомагає підвищити як пізнаваність вашого бізнесу, так і продаж.

  Ми розглянемо доступні сео-інструменти цієї платформи. Якщо ви хочете отримати максимальну кількість відвідувачів, то все ж таки з метою пошукового просування краще вибирати популярну CMS.

  Оскільки вихідний код системи недоступний, щоб налаштувати Wix, доводиться користуватися стандартними функціями.

  Як налаштувати

  SEO сайтів на Wix складається з кількох етапів.

  Створюємо чек-лист

  Щоб спростити процес просування, насамперед варто скласти чек-лист. Це корисний інструмент, який допоможе не лише візуалізувати весь план робіт, а й прискорити їх виконання. Як його створити?

  Для початку визначте цілі, яких потрібно досягти. Складіть глобальний план робіт для цього. Після чого розділіть кожну з великих завдань на дрібні таким чином, щоб ви знали приблизний час виконання кожної з них. Розпишіть послідовність усіх виконуваних робіт.

  Таким чином, ви не тільки створюєте наочний і зрозумілий план для просування, але й знаєте приблизний час, який необхідний для всього робочого процесу.

  Чек-лист корисний і для самостійного просування, і для роботи з командою. У першому випадку він позбавляє необхідності перевіряти ще раз власні дії, виключає можливість того, що ви забудете про якийсь етап. У командній роботі він дозволяє швидко розподілити завдання між фахівцями і уникнути помилок через непорозуміння.

  Приклад схематичного чек-листа для внутрішньої оптимізації сайту, створеного за допомогою Wix:

  • підключити особистий домен;
  • прописати метатеги на сторінках;
  • оптимізувати контент;
  • підключити SEO-Wizard;
  • зареєструватися в пошукових системах, провести дод. налаштування.

  Далі кожен із цих пунктів ви розбиваєте на підзавдання для власного сайту, їх кількість залежатиме від розміру та типу ресурсу. Ми ж детальніше опишемо далі кожен із них.

  Провести аналіз сайту на WIX

  Адреса сайту

  Підключаємо особистий домен

  Domain це те, з чого потрібно почати. Звісно, краще використовувати платну версію. Інакше ви ризикуєте, що адреса веб-ресурсу не стане привабливою ні для потенційних клієнтів, ні для пошукових роботів. До того ж, у безкоштовному варіанті Wix розгулює реклама. Вона створює перешкоди у сприйнятті сайту відвідувачами та до того ж залишає на сторінках наскрізні лінки.

  Щоб підключити домен, необхідно вибрати тарифний план «Вікс», який вас зацікавив. Після чого зайти в панель керування та знайти там пункт «Домени та пошта».

  Ласкаво просимо: саме час придбати доменне ім'я або підключити створене раніше. Тут, за потреби, створюється корпоративна пошта.

  Прописування на сторінках метатегів

  Ну і як на сторінках без метатегів Title, Description? А ніяк! Сторінки без них як Босфор без кораблів.

  Щоб прописати ці теги, необхідно в режимі редагування знайти в меню пункт «Сторінки» і клацнути правою кнопкою миші. Після цього зайдіть в налаштування сторінки, що вас цікавить.

  Потрапивши на сторінку Сео, ви спокійно відмітите метатеги. Їх також необхідно прописати на сторінках записів. Просто клацніть правою кнопкою мишки на панелі керування і перейдіть в розділ «Блоги». Створіть запис, потім задайте команду «Пошукова оптимізація» – кнопку побачите в меню з правого боку.

  Далі спокійно ставте метатеги, щоб зберегти зміни, натисніть кнопку «Готово». Якщо хочете переконатися, що все вийшло, відвідайте розділ "Вигляд у пошуку", де доступний перегляд.

  Оптимізація контенту (відео, картинок та текстів)

  Щоб Wix-оптимізація була успішною, необхідно заголовити сторінки (проставити заголовки від Н1 до Н6). Але є проблемка. Зайшовши до редактора, ви не знайдете там звичних тегів Н1-Н6. Seo на Wix у роботі із зображеннями та текстами передбачає використання іншої символіки – від заголовка сайту (Н1) до підзаголовка (Н2).

  Використовуючи для просування сайту на Wix редактор тексту, ви без проблем налаштуєте написане у потрібному форматі. У редакторі можна розбити текст на нумеровані списки, виділяти ключі жирним або курсивом, підібрати потрібний колір і т.д.

  Щоб зображення брали участь у пошуку за картинками, скористайтеся міні-хитрістю - атрибутом Alt. Для цього натисніть на вибрану картинку, вставте в рядок необхідний текст. Зверніть увагу: обсяг тексту Alt обмежений 70 символами.

  Підключення SEO-Wizard`а

  Просування сайту на «Вікс» не обтяжливе, якщо звернутися «за допомогою» до вбудованого інструменту, завдання якого – перевіряти сайт щодо SEO. Схема проста:

  • перейдіть до «Панель управління»;
  • знайдіть там модуль «СЕО-майстер»;
  • активуйте його.

  У вікні вибираєте веб-ресурс і вводите ключові слова та фрази, які вас цікавлять. Після аналізу ресурсу ви отримаєте звіт, у якому буде зазначено, чи правильно складені метатеги, заголовки та описи зображень.

  Зверніть увагу: сильно покладатись на цей інструмент не варто – він не завжди функціонує як слід. Тим не менш, є надія, що в майбутньому в нього внесуть необхідні зміни, і він буде точним, як годинник.

  Налаштовуємо сайт під пошукові системи

  Для внутрішньої оптимізації, перш за все, необхідно додати ресурс до сервісу Google Search Console.

  Щоб верифікувати сайт, знайдіть у режимі редагування пункт «Керування сайтом». Після натискання на нього відкриється вкладка, в якій ви додасте метатеги верифікації в хедер. Наступні дії:

  • скопіюйте з сервісу Google підтверджуючий метатег;
  • вставте у відповідне поле;
  • натисніть кнопку публікації.

  Далі працюєте із вебмайстром «Гугла». У рядок сервісу додаєте файл sitemаp.xmІ. Він у «Вікс» створюється автоматично. Дані Google Analytics ви без проблем отримаєте завдяки можливості підключення лічильника.

  Про рекламний розділ не забудьте. Посилальну масу та хороший потік трафіку ви отримаєте, підключивши до просування на «Вікс» різні джерела трафіку:

  • соціальні мережі;
  • міські сайти;
  • блоги;
  • новинні ресурси тощо.

  Контекстна реклама також стане гарним вкладенням у майбутнє.

  Читайте також

  SEO-оптимізація на Бітрікс: плюси, мінуси, можливості

  Висновок

  Seo на Wix налаштувати цілком реально. Але все ж таки ми б хотіли попередити про «підводні камені».

  Якщо ви тільки плануєте створити сайт на Вікс і просувати його в пошукових системах, вам необхідно знати, що:

  • сайт не стане вашою абсолютною власністю. Він належатиме розробникам;
  • за бажання скачати з ресурсу файли ви зіткнетеся з неможливістю це зробити;
  • перенести сайт на іншу CMS теж не буде можливим;
  • у деяких конструкторах домен не підключається безкоштовно – для цього необхідно перейти на платний тариф. Ціни на послуги Wix, між іншим, не найнижчі.
  SEO-Кейс: Збільшення трафіку з пошуку у 3 рази за 5 місяців на сайті

  Wix-оптимізація підійде тим, хто збирається просувати веб-ресурс низькоконкурентної тематики з невеликим набором ключових запитів.

  Решті все ж таки краще звернутися до досвідчених програмістів, які створять сайт не на безкоштовному движку, а на популярній системі управління контентом, куди в разі потреби можна буде внести необхідні зміни.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом